podstrony 1 LO

Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji jest świętem obchodzonym 21 marca od 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Z tej okazji nauczyciele języka polskiego p. J. Kupa i p. A. Grzesiuk zorganizowali spotkanie poetki Sary Akram z uczniami naszej szkoły. Sara przybliżyła licealistom istotę poezji współczesnej, omówiła tematy, wokół których tworzone są obecnie utwory literackie, przedstawiła sylwetki innych współczesnych poetów, oraz wydarzenia literackie związane z lubelską poezją. Uczniowie mogli także zapoznać się z konkursami literackimi organizowanymi w całym kraju oraz w Lublinie. Poetka zachęcała zebranych, aby nie bali się prezentować swojej twórczości.

Równocześnie w szkolnej bibliotece zakończył się projekt na prezentację twórczości poetyckiej ulubionych poetów naszych uczniów. Możecie zapoznać się z nią w galerii Okna.