W lutym odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu „Idiomy w Językach Obcych”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu świdnickiego.

W konkursie udział wzięło 117 uczniów z 13 szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Świdniku, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku, Szkoły Podstawowej nr 7 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku , II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Świdniku, I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku, Zespołu Szkół w Piaskach, Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku, Zespołu Placówek Oświatowych im. Stefana Batorego w Biskupicach, Zespołu Szkół im. Heleny Babisz w Bystrzejowicach Pierwszych. Dodatkowo w części plastycznej udział wzięli uczniowie z ZS nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku, Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdniku, Szkoły Podstawowej w Dominowie, Szkoły Podstawowej w Krępcu.

Prezentujemy wyniki:

KATEGORIA JĘZYK ANGIELSKI

SZKOŁY PODSTAWOWE – część językowa

I miejsce - Weronika Guz , Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku

II miejsce (ex aequo) - Viktoria Wiącek oraz Dagmara Krupińska, Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku

III miejsce - Wiktoria Rumczyk, Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku
Wyróżnienie - Igor Różyło, ZS w Bystrzejowicach Pierwszych

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

I miejsce - Kacper Śliwa, I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku
II miejsce - Zuzanna Ślęp, I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku
III miejsce (ex aequo) Weronika Melian, I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku, oraz Patryk Strzałkowski, II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

JĘZYK ANGIELSKI - część plastyczna

I miejsce – Dominika Wasiuk, I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku
II miejsce – Patrycja Duma , I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku
III miejsce – Natalia Michalczuk, I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

KATEGORIA JĘZYK NIEMIECKI

SZKOŁY PODSTAWOWE – część językowa

I miejsce – Marta Miciuła , Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku
II miejsce – Wiktoria Rumczyk, Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku
III miejsce (ex aequo) – Sebastian Małachowski, Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Amelia Dejko, Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku

SZKOŁY PODSTAWOWE – część plastyczna

I miejsce – Dagmara Krupińska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku
II miejsce – Zuzanna Listos, Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku
III miejsce - Alan Michalczuk, Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku

Wyróżnienia:

Julian Księski, Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku
Oliwia Bondyra, Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku
Grzegorz Rudzki, Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku
Maciej Kwit, Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE – część językowa

I miejsce (ex aequo) – Julia Duda, II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku oraz Agata Ludjan, I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku
II miejsce - Antola Sadło - I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku
III miejsce - Izabela Drewniak, II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE – część plastyczna

I miejsce – Natalia Michalczuk, I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku
II miejsce – Alicja Reszka, I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku
III miejsce – Paulina Kwiatkowska, I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

KATEGORIA JĘZYK HISZPAŃSKI

Część językowa

I miejsce - Weronika Melian - I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku
II miejsce - Martyna Rynkowska - II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku
III miejsce (ex aequo) - Zuzanna Nóżka oraz Natalia Kosiarska – I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

Część plastyczna

I miejsce - Zuzanna Bereza, Szkoła Podstawowa w Krępcu
II miejsce - Magdalena Bortacka , Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdniku
III miejsce - Emilia Warda, Szkoła Podstawowa w Krępcu

Wyróżnienia:

Dominika Stefaniszyn, Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku Lara Soria Marczuk, Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku

Poniżej prezentujemy prace zwycięzców w konkursie plastycznym: