Ułatwienia dostępu
20 maja uczniowie klas drugich brali udział w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez pracownika naukowego UMCS pana Łukasza Lewkowicza, doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk politycznych, eksperta i analityka w Instytucie Europy Środkowej.
16 maja uczniowie klas 2A i 3 A uczestniczyli w warsztatach matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie. Spotkania pod intrygującymi tytułami ,,Kwadratowe kule" oraz ,,Od średnich do sztucznej inteligencji" otworzyły przed nimi nowe perspektywy w świecie matematyki i technologii.
Mamy przyjemność poinformować, że w opublikowanym Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2025 przygotowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl nasze Liceum znalazło się na I miejscu w Powiecie Świdnickim.
30 kwietnia społeczność I Liceum zgromadziła się na hali, aby obejrzeć akademię poświęconą 234.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Widowisko słowno-muzyczne przygotowała młodzież pod kierunkiem nauczycieli historii p. E. Derek i p. T. Kasperka.
Uczniowie klas 2c i 2d wzięli udział w spotkaniu z p. Markiem Franczakiem, synem sierżanta Józefa Franczaka. Młodzież obejrzała również film poświęcony Franczakowi "Lalusiowi", a następnie wysłuchała rozmowy z jego synem. Uczniom towarzyszyli nauczyciele historii p. E. Derek i p. T. Kasperek
29 kwietnia młodzież klas drugich wzięła udział w cyklu warsztatów przeprowadzonych przez p. P. Lewandowskiego z Fundacji UNICUS. Uczniowie mieli szansę dowiedzieć się, jak sztuczna inteligencja wpływa na rynek pracy oraz na umiejętności przyszłości.
28 kwietnia uczniowie klas 2i oraz 3c uczestniczyli w warsztatach maturalnych na Wydziale Filologicznym UMCS. Zajęcia odbyły się w ramach programu Szkół Partnerskich i dotyczyły: kontekstów i czytania kontekstowego, interpretacji na maturze oraz strategii rozwiązywania zadań egzaminacyjnych.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi, uczniowie klas 2B i 3B wzięli udział w warsztatach na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. W ramach projektu odbyła się debata "Co z tą energią?", na której były podejmowane tematy oszczędzania energii i możliwości budowy elektrowni jądrowych oraz geozagrożeń i koncepcji zrównoważonej wycieczki turystycznej.
“Celem szkoły jest szkolenie młodych ludzi
w zakresie kształcenia się przez całe życie”
Ukończyła Matematykę na UMCS oraz studia podyplomowe Informatyka, Technika oraz Oligofrenopedagogika. Jest nauczycielem dyplomowanym oraz egzaminatorem OKE klas ósmych.
Wolny czas najchętniej spędza wspólnie z rodziną.
Magister filologii angielskiej. Wolny czas spędza na graniu w piłkę, podróżach, słuchaniu muzyki elektronicznej oraz badaniu różnic w akcentach z obszaru Wielkiej Brytanii. Lubi poczytać Stanisława Jerzego Leca, a zwłaszcza zbiór aforyzmów jego autorstwa.
Wśród bliskich znajomych uważany za cynika, nie przepada za masowym zbieraniem przyjaciół jako, że do niesienia jego trumny wystarczy mu sześciu, których już ma. Uważa, że jedyne co odróżnia kotki od waranów z komodo to pijar.
Ukończył studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie, a także studia podyplomowe: ,,Wychowanie Obronne” w Uniwersytecie Rzeszowskim, ,,Wiedza o społeczeństwie i edukacja europejska” w Wyższej Szkole Dziennikarstwa w Warszawie, ,,Przedsiębiorczość dla nauczycieli” w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz „Filozofia i etyka” na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. Nauczyciel dyplomowany.
Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauczania i wychowania otrzymał nagrodę Prezydenta Lublina i liczne wyróżnienia od Kuratora Oświaty i Wojewódzkiej Rady Postępu Pedagogicznego. Odznaczony srebrnym medalem ,,Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz licznymi odznaczeniami Ligi Obrony Kraju.
Podczas lekcji stosuje aktywizujące metody i formy pracy i dąży do tego, aby zajęcia były przyjemnością. Interesuje się turystyką, fotografią i filmowaniem.
Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego, Organizację i Zarządzanie Oświatą, Oligofrenopedagogikę. Od 1998 roku związany z oświatą, kulturą fizyczną i sportem. Od 2023 roku dyrektor I Liceum. Wieloletni trener piłki nożnej, Radny Rady Miasta Świdnik VI kadencji. Odznaczony przez Ministra Sportu i Turystyki odznaką ,,ZA ZASŁUGI DLA SPORTU" oraz przez Burmistrza Miasta Świdnika medalem „NIL VIRTUTI CIVILI INVIUM".
Praca z młodzieżą daje mi bardzo dużo satysfakcji. Relaksując się lubię posłuchać muzyki, obejrzeć film, a nawet coś ugotować.
Ukończył teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uwielbia czytać książki o tematyce religijnej, apologetycznej i filozoficznej.
W wolnych chwilach lubi przebywać na łonie natury, a także zajmować się ogrodem. Lubi również poznawanie ciekawych miejsc, dlatego chętnie podróżuje
Brązowa Europejska Szkoła Praworządności RP
Tytuł przyznawany placówkom, w którym edukacja społeczna, europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka i historyczna stoi na wysokim poziomie