Kilka minut po godzinie 20tej, w sobotę 9 lutego wybrzmiało tradycyjne „poloneza czas zacząć”. Licealiści z „Bronka” rozpoczęli studniówkę. Sala gimnastyczna ILO zamieniła się na tę noc w Dolby Theatre Holywood. Aby odebrać specjalne Oskarowe wyróżnienia dyrektorzy szkoły i wychowawcy prezentowali się na czerwonym dywanie. Gala Oskarów została uświetniona pokazem poloneza i salsy. Po niej wszyscy bawili się do białego rana.

A oto niezapomniane kategorie wyróżnionych.

Jolanta Kołodziejczyk

Nauczycielka ta tak jak główny bohater w filmie “Trener” z Samuelem L. Jacksonem wyróżnia się zaangażowaniem nie tylko w sporcie ale także w rozwijaniu osobowości i samodyscypliny swoich podopiecznych. Mimo że bycie konsekwentnym i wytrwałym w swoich postanowieniach bywa ciężkie to... sorka Kołodziejczyk zawsze bywa pomocna i wspiera nas w dążeniu do osiągnięcia naszych celów

Elżbieta Derek

Osoba, która wyróżnia się spośród innych niezwykłą otwartością i opanowaniem. Jest to nauczyciel, z twarzy którego serdeczny uśmiech nie znika nawet w najtrudniejszych chwilach. O naszym nominowanym uczniowie mówią: „Każda godzina wychowawcza jest jak spędzanie czasu w rodzinnym gronie”. Jest to nauczyciel, który wytrwale walczy o prawa uczniów i zawsze motywuje do nauki. Doświadczanie jej szczególnie indywidualnego podejścia do uczniów wywołuje w nas uczucie ogromnej radości i szczęścia, której nie doznamy nawet oglądając komedie wyreżyserowana przez samego Setha Rogen’a.

Dorota Grymuza

Nauczyciel, który tak jak Antonio Banderas w filmie “Wytańczyć marzenia” odznacza się charyzmą i pełnym pasji podejściem do zawodu. Jest to osoba pełna zrozumienia dla wychowanków i zawsze potrafiąca rozwiać wszelkie wątpliwości. Jej uczniowie czują się wyróżnieni, że właśnie dla nich po raz pierwszy została wychowawcą. Sorka Grymuza posiada również drugą pasję, jaką jest taniec. Dzięki temu znajduje nieskończone pokłady cierpliwości oraz wiarę w sukces każdego swojego ucznia. 

Stanisław Stefańczyk

Jest to bez wątpienia osoba, bez której nasza szkoła nie byłaby taka jaka jest. Jego umysł bez żadnych oporów można porównać do umysłu głównego bohatera z filmu “Piękny umysł”. Potrafi w imponujący sposób przekazać ogromne pokłady wiedzy z dziedziny matematyki oraz w doskonały sposób zarządza szkołą i sprawy ucznia zawsze stawia na pierwszym miejscu. To nauczyciel, o którym wychowankowie mówią: „To dzięki niemu nauczyliśmy się dodawać konia do konia, podnosić misia do kwadratu, liczyć wartość bezwzględna z Jana, a przypadek kiedy Jan jest zerem każdy z nas zapamięta do końca życia” Jest to bez wątpienia osoba, która zasługuje na prawdziwego Oscara lub Nobla. Jednak jako uczniowie nie posiadamy takiej siły sprawczej aby to uczynić.

Aneta Jagieła

Kolejna nominowana niczym Gala Gadot bohaterka filmu “Wonder Woman” pokonuje trudy nauczycielskiej pracy z uśmiechem na twarzy.  Co prawda nie jest ona księżniczką Amazonek ale bez wątpienia można nazwać ją księżniczką naszej cudownej szkoły. Swoją urodą, podejściem do ucznia i niezmierzoną inteligencją bez wątpliwości na ten tytuł zasługuje. Zawsze dba o dobre imię szkoły, a każda lekcja języka polskiego nawet podczas omawiania z pozoru najnudniejszej lektury, staje się ciekawa. Poza swoją pracą ma ona oczywiście drugą miłość… góry. Sorka... Aneta Jagieła zawsze zdobywa najwyższy szczyt i osiąga każdy zamierzony cel.

Agnieszka Dudek

Nauczyciel, który wyróżnia się spośród innych nie tylko swoim oryginalnym stylem ubierania się. Jest to osoba, o której śmiało można powiedzieć “Mimo niskiego wzrostu ma wielkie serce”.  Jej wychowankowie bez wątpienia przyznają, że od naszej nominowanej dostawali nieskończone pokłady mobilizacji. Odznacza ją ogromna wrażliwość oraz przywiązanie do naszych czworonożnych przyjaciół. Taką postawę wobec zwierząt możemy również zobaczyć w filmie “Był sobie pies”, który opowiada o cudownej więzi człowieka z psem. Nasz oscarowy kandydat to niewątpliwie nauczyciel otwarty, reagujący na krzywdę innych i dbający o potrzeby każdego z nas.  Takich postaw i wrażliwości uczy nas właśnie sorka Dudek. Otwiera nas na innych i uczy pomagać.

Piotr Abramowicz

Jest niczym David Fincher i Stanley Kubrick. Są to ludzie, którzy w naszej ocenie stworzyli najpiękniejsze dzieła kinematografii, jakie przyszło nam kiedykolwiek obejrzeć. A on, tak jak przytoczeni twórcy, jest mistrzem w tym, co robi. Każdy zgodzi się z tym, że jest to nauczyciel, który w bardzo oryginalny i przyjazny sposób przekazuje nam swoją wiedzę. Dla tego nauczyciela nie ma rzeczy, której nie dałoby się narysować. Jest to osoba, którą wyróżnia niesamowite poczucie humoru, a jego opowieści czy żarty rozśmieszają wszystkich bez żadnych wyjątków…