podstrony 1 LO

Pierwszoklasiści po zajęciach integracyjnych

Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wzięli udział w zajęciach integracyjnych, które odbyły się we wrześniu w bibliotece naszej szkoły. Poprowadziły je psycholog i pedagog szkolny p. Katarzyna Paszko i p. Justyna Stryjecka. Teraz trwa tydzień wycieczkowy i pierwszoklasiści spędzają czas na wycieczkach.

Tymczasem po rozmowie z uczennicą klasy pierwszej na temat pobytu w szkole we wrześniu powstał taki oto tekst. Zapraszamy do lektury …

Z pamiętnika pierwszoklasisty. WRZESIEŃ.

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Pierwszy miesiąc nauki już prawie za nami. Nowa szkoła, nowi nauczyciele, nowa klasa. Nowa JA- uczennica liceum. To brzmi dumnie. Jakoś trzeba odnaleźć się w nowej rzeczywistości i zmierzyć się ze swoimi obawami . Zaprezentować się jak najlepiej. Uważać, żeby się nie zgubić i znaleźć swoją klasę. Chwilami tęsknię za starą szkołą. Tam było takie wszystko znane. Tu jest inaczej , nowi ludzie , nowe wymagania. Nowe dzwonki , nowy plan i nauka i już każą myśleć o maturze i studiach. A ja myślę rano, jak ubrać się do szkoły. Bo jak przysłowie mówi- „ jak cię widzą tak cię piszą”- żeby inni mnie zaakceptowali, zobaczyli, jaka jestem. Wszyscy starsi, już wiedzą jak to jest, ja dopiero zaczynam. Jakieś zajęcia integracyjne- ale po co? Już po zajęciach. Było ok, nawet wesoło. Trochę więcej dowiedziałam się o klasie. Normalni ludzie, tacy jak ja. Dowiedziałam się, co lubią i czego nie lubią, że jest dużo tego, co nas łączy, że można razem pogadać i warto się dogadywać i współpracować , bo faktycznie mamy spędzić ze sobą 4 lata. Że lepiej się dogadywać niż obgadywać, że wychowawca też człowiek, i że też codziennie musi chodzić do szkoły. Dowiedziałam się, że każdy jest inny ,ale że to nie przeszkadza , że może to tylko wzbogacić klasę. Oczywiście nie dotyczy to gwiazd. One zawsze będą świecić. No cóż, zaakceptować muszę to, czego nie mogę zmienić. Pierwszy krok już za mną. Kolej na drugi krok. Ciekawa jestem, co przyniesie PAŹDZIERNIK?