W mijającym tygodniu, 16 listopada  nasi uczniowie wyruszyli na II etap Turnieju Trójgamicznego, konkursu projektowania gier komputerowych. Z zespołu liczącego 10 osób oraz 3 opiekunów pojechało 9 uczniów: Julia Wiącek, Wiktoria Rumczyk, Ada Pędzisz, Adam Gajos, Filip Klusek, Kacper Jurkowski, Jakub Trześniak, Mateusz Łagoźny (Korneliusz Szewczyk uczestniczył "duchem") oraz p. Łukasz Run.

Plan wydarzenia był bogaty, po rejestracji i oficjalnym rozpoczęciu było wystąpienie Gościa Specjalnego, reprezentanta firmy PyramidGames. Następnie odbyły się testy wiedzy, nie tylko dla uczniów, ale ich opiekunów. Testy były punktowane i bardzo skrupulatnie sprawdzały wiedzę związaną z GameDev'em. Po nich przyszedł czas na poszerzenie swojej wiedzy podczas trzech warsztatów dla specjalizacji Experience Design, Game Development oraz Game Design. Tyle wrażeń oraz wytężania szarych komórek sprawiło, że kolejny punkt programu, jakim był obiad, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród wszystkich zespołów biorących udział w turnieju.

Kiedy już emocje opadły i wybiła godzina 13:05 rozpoczęły się warsztaty pracy w grupie, co było największym wyzwaniem, jakie dotąd spotkało naszych uczniów. Mieli jedną godzinę na rozwiązanie wielu zagadek matematycznych, logicznych, graficznych, sprawdzających ich wyobraźnie, intuicje oraz co najważniejsze, zdolność pracy w grupie. Zespół z "Bronka" pokazał niesamowitą klasę! Ze 100 punktów, które mogli zdobyć podczas ostatniej części zdobyli aż 88! Jest to niesamowity wynik biorąc pod uwagę trudność zagadek. Nasi uczniowie zdobyli 2 miejsce uzyskując ostatecznie 164 punkty! Dodajmy, że byli bardzo blisko miejsca pierwszego, zabrakło im zaledwie 5 punktów! Tym samym awansowali do trzeciego etapu i już 6 grudnia wyjeżdżają na 5 dniowe warsztaty z projektowania gier podczas których, oprócz zdobywania wiedzy, pracy nad swoją grą przygodową "Ardena", będą zdobywali kolejne punkty!

Serdecznie gratulujemy zespołowi, dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!