Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Ogólnoświatowym projekcie "CodeWeek". Uczniowie uczestniczyli w zajęciach mających na celu popularyzowanie nauki programowania oraz zaznajamiania z najnowszymi technologiami i drogami rozwoju. W naszej szkole uczniowie mieli zajęcia z algorytmiki, programowania w języku Java, SQL, HTML, PHP, a także programowania gier w języku C# w środowisku Unity.

CodeWeek rozpoczął się lekcją otwartą online 10 października, podczas, której uczniowie stworzyli dwie gry typu endless runner w wersji 2D z użyciem programu Scratch oraz wersji 3D z użyciem środowiska Unity. Tydzień programowania zakończył się 17 października, jednak nie dla wszystkich. Część uczniów zapragnęło poszerzać zdobytą wiedzę dalej na kółku informatycznym, poświęconym projektowaniu gier w profesjonalnym silniku jakim jest silnik Unity. Za aktywny udział w Tygodniu Programowania szkoła została wyróżniona po raz kolejny certyfikatem. Ale to nie koniec. Wciąż czekamy na informacje czy dzięki sojuszowi jaki I Liceum zawarło z innymi szkołami, zebraliśmy wymagany próg punktowy do uzyskania najwyższego "Certificate of Excellence".

Tymczasem już teraz gratulujemy uczniom i ich nauczycielowi panu Łukaszowi Runowi.

 

certyfikat codeweek