Ułatwienia dostępu
20 maja uczniowie klas drugich brali udział w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez pracownika naukowego UMCS pana Łukasza Lewkowicza, doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk politycznych, eksperta i analityka w Instytucie Europy Środkowej.
16 maja uczniowie klas 2A i 3 A uczestniczyli w warsztatach matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie. Spotkania pod intrygującymi tytułami ,,Kwadratowe kule" oraz ,,Od średnich do sztucznej inteligencji" otworzyły przed nimi nowe perspektywy w świecie matematyki i technologii.
Mamy przyjemność poinformować, że w opublikowanym Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2025 przygotowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl nasze Liceum znalazło się na I miejscu w Powiecie Świdnickim.
30 kwietnia społeczność I Liceum zgromadziła się na hali, aby obejrzeć akademię poświęconą 234.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Widowisko słowno-muzyczne przygotowała młodzież pod kierunkiem nauczycieli historii p. E. Derek i p. T. Kasperka.
Uczniowie klas 2c i 2d wzięli udział w spotkaniu z p. Markiem Franczakiem, synem sierżanta Józefa Franczaka. Młodzież obejrzała również film poświęcony Franczakowi "Lalusiowi", a następnie wysłuchała rozmowy z jego synem. Uczniom towarzyszyli nauczyciele historii p. E. Derek i p. T. Kasperek
29 kwietnia młodzież klas drugich wzięła udział w cyklu warsztatów przeprowadzonych przez p. P. Lewandowskiego z Fundacji UNICUS. Uczniowie mieli szansę dowiedzieć się, jak sztuczna inteligencja wpływa na rynek pracy oraz na umiejętności przyszłości.
28 kwietnia uczniowie klas 2i oraz 3c uczestniczyli w warsztatach maturalnych na Wydziale Filologicznym UMCS. Zajęcia odbyły się w ramach programu Szkół Partnerskich i dotyczyły: kontekstów i czytania kontekstowego, interpretacji na maturze oraz strategii rozwiązywania zadań egzaminacyjnych.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi, uczniowie klas 2B i 3B wzięli udział w warsztatach na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. W ramach projektu odbyła się debata "Co z tą energią?", na której były podejmowane tematy oszczędzania energii i możliwości budowy elektrowni jądrowych oraz geozagrożeń i koncepcji zrównoważonej wycieczki turystycznej.
“Celem szkoły jest szkolenie młodych ludzi
w zakresie kształcenia się przez całe życie”
Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Naucza historii i wiedzy o społeczeństwie. W wolnych chwilach uwielbia podróżować i szukać ciekawostek historycznych, które pozwalają lepiej zrozumieć przeszłość. Pasjonat złotego okresu Imperium Osmańskiego.
Wielbiciel książek, muzyki i zagorzały fan gier oldschoolowych - MMORPG.
Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku. Ukończyła matematykę na UMCS ze specjalizacją metody numeryczne i programowanie, i studia podyplomowe w zakresie Nauczania Informatyki i Technologii Informacyjnej na Politechnice Lubelskiej oraz Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne w Zakresie Nauczania Geografii, połączone z edukacją regionalną i samorządową na Uniwersytecie Warszawskim.
Egzaminator Europejskiego Komputerowego Prawa Jazdy ECDL oraz OKE z matematyki i informatyki. Nauczyciel dyplomowany, opiekun wielu laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. W wolnym czasie rozwiązuje krzyżówki i łamigłówki, czyta książki, ogląda filmy, skoki narciarskie, siatkówkę, w miarę możliwości podróżuje.
Ukończył socjologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Teologię na Akademii Katolickiej w Warszawie. W wolnych chwilach stara się realizować swoje pasje, którymi są góry, podróże oraz zwiedzanie najpiękniejszych polskich zabytków. Ponadto jak przystało na katechetę można spotkać go w czasie różnych celebracji liturgicznych szczególnie w bazylice archikatedralnej w Lublinie.
Ukończyła studia licencjackie na kierunku Nauczanie chemii i fizyki UMCS, a następnie studia magisterskie o specjalności chemia analityczna. W roku 2008 uzyskała tytuł licencjata filologii romańskiej na Uniwersytecie Śląskim. Od 2008 roku pracuje jako nauczyciel. W I LO uczy fizyki. Uwielbia wszystko, co jest związane z Francją, a więc język francuski, kino, muzykę i kuchnię . Aby się zrelaksować, spaceruje z psem Idefixem, chodzi do kina na filmy animowane ze swoimi dziećmi oraz niezbyt regularnie pływa i uczestniczy w zajęciach zumby.
Ukończyła matematykę KUL w zakresie specjalności informatycznej i anglistykę. Entuzjastka projektów programu Erasmus+. Wyróżniona tytułem Wolontariusza Roku Lubelszczyzny, odznaczona Brązowym Medalem za długoletnią służbę. W wolnym czasie podróżuje, ćwiczy jogę i taniec.
Brązowa Europejska Szkoła Praworządności RP
Tytuł przyznawany placówkom, w którym edukacja społeczna, europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka i historyczna stoi na wysokim poziomie