W środę 20 listopada uczniowie klasy geograficznej, 2B uczestniczyli w warsztatach oraz prelekcjach zorganizowanych z okazji 25 edycji GIS Day przez Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków GeoIT na wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS.
Listopad jest miesiącem profilaktyki. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szeregu bardzo wartościowych projektów.
15 listopada upłynął w naszej Szkole w miłym towarzystwie zwierzęcych pupili, prelekcji zachęcających do ochrony praw zwierząt i szkolnej Bronkoliady, w której naprzeciwko siebie stanęły drużyny Uczniów (Piotrek Woźniak, Natalka Stachyra, Szymon Bożek, Ala Stachura i Franek Tatarczak) i Nauczycieli (Piotr Abramowicz, Aneta Jagieła, Gracja Fijałkowska, Magdalena Wytrzyszczewska i Adam Kuna). W szkolne progi zawitały ukochane mruczki i psy, a nawet patyczaki, które z ciekawością przyglądały się pracy na lekcjach.
Dźwięczne pieśni, energiczne tańce, kapelusze i kwiaty. 13 listopada nasza szkoła przeniosła się w świat meksykańskiej kultury. Uczniowie Bronka mieli okazję bliżej poznać tradycje Día de Muertos, czyli dnia zmarłych w Meksyku.
Zabory przerwały byt polityczny kraju, ale nie zniszczyły ducha w narodzie. To stwierdzenie towarzyszyło społeczności szkolnej, która 8 listopada wzięła udział w akademii poświęconej 106.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
7 listopada był w naszym Liceum dniem zdecydowanie akademickim. A to za sprawą wykładu i debaty, w których wzięli udział nasi uczniowie.
7 listopada odbyły się obrady I sesji Młodzieżowej Rady Miasta Świdnik VIII kadencji. Z naszej szkoły mandaty otrzymały Hanna Bryguła, Karolina Kowalik oraz Oliwia Nowacka.
“Celem szkoły jest szkolenie młodych ludzi
w zakresie kształcenia się przez całe życie”
Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Naucza historii i wiedzy o społeczeństwie. W wolnych chwilach uwielbia podróżować i szukać ciekawostek historycznych, które pozwalają lepiej zrozumieć przeszłość. Pasjonat złotego okresu Imperium Osmańskiego.
Wielbiciel książek, muzyki i zagorzały fan gier oldschoolowych - MMORPG.
Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku. Ukończyła matematykę na UMCS ze specjalizacją metody numeryczne i programowanie, i studia podyplomowe w zakresie Nauczania Informatyki i Technologii Informacyjnej na Politechnice Lubelskiej oraz Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne w Zakresie Nauczania Geografii, połączone z edukacją regionalną i samorządową na Uniwersytecie Warszawskim.
Egzaminator Europejskiego Komputerowego Prawa Jazdy ECDL oraz OKE z matematyki i informatyki. Nauczyciel dyplomowany, opiekun wielu laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. W wolnym czasie rozwiązuje krzyżówki i łamigłówki, czyta książki, ogląda filmy, skoki narciarskie, siatkówkę, w miarę możliwości podróżuje.
Ukończył socjologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Teologię na Akademii Katolickiej w Warszawie. W wolnych chwilach stara się realizować swoje pasje, którymi są góry, podróże oraz zwiedzanie najpiękniejszych polskich zabytków. Ponadto jak przystało na katechetę można spotkać go w czasie różnych celebracji liturgicznych szczególnie w bazylice archikatedralnej w Lublinie.
Ukończyła studia licencjackie na kierunku Nauczanie chemii i fizyki UMCS, a następnie studia magisterskie o specjalności chemia analityczna. W roku 2008 uzyskała tytuł licencjata filologii romańskiej na Uniwersytecie Śląskim. Od 2008 roku pracuje jako nauczyciel. W I LO uczy fizyki. Uwielbia wszystko, co jest związane z Francją, a więc język francuski, kino, muzykę i kuchnię . Aby się zrelaksować, spaceruje z psem Idefixem, chodzi do kina na filmy animowane ze swoimi dziećmi oraz niezbyt regularnie pływa i uczestniczy w zajęciach zumby.
Ukończyła matematykę KUL w zakresie specjalności informatycznej i anglistykę. Entuzjastka projektów programu Erasmus+. Wyróżniona tytułem Wolontariusza Roku Lubelszczyzny, odznaczona Brązowym Medalem za długoletnią służbę. W wolnym czasie podróżuje, ćwiczy jogę i taniec.