Nauczyciel …ktoś wyjątkowy, ktoś kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania, jednym słowem kto potrafi rozkochać uczniów w swoim przedmiocie.

Nigdy nie będzie wtłaczał wiedzy, a proponował metody jej zdobycia, nie będzie ganił, a cierpliwie tłumaczył, że błąd nie jest końcem procesu nauki lecz jego naturalnym etapem. …Będzie bronił uczniów przed swoim wpływem, aby zachęcić do wiary w siebie …  11 października w ILiceum odbyły się powiatowe obchody Święta Edukacji Narodowej. W naszej szkole gościli: wicemarszałek województwa lubelskiego, p. K. Grabczuk, reprezentant Lubelskiego Kuratora Oświaty, p. E. Michalczuk, starostowie p. D. Kołodziejczyk i p. W. Białowąs, przedstawiciele Rady Powiatu i służb mundurowych oraz wielu znamienitych gości. Wicemarszałek Grabczuk z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości wręczył okolicznościowe dyplomy. Nauczyciele szkół powiatu świdnickiego otrzymali z rąk starosty p. D. Kołodziejczyka oraz dyrektorów placówek nagrody. Pierwszoklasiści w tej szczególnie uroczystej atmosferze złożyli ślubowanie. Część oficjalną zakończyły występy recytatorskie Toli Sadło, Alicji Reszki oraz koncert Mariusza Matery i Dariusza Tokarzewskiego.

Drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły dziękujemy za trud, jaki wkładacie w budowanie atmosfery naszego Liceum. Z głębi serca jesteśmy wdzięczni za każdą pogodną chwilę, za każdy uśmiech, przyjacielską radę, pomocną dłoń. Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności.