Przegląd artykułów w miesiącu

2021

Aktualności
1476

„Zdalny” sposób na „Lalkę”

Jak ogarnąć „Lalkę” i nie zwariować? Uczniowie klasy 2a3 pod kierunkiem p. Agnieszki Piwnickiej-Jagielskiej próbowali w sposób efektowny, a przede wszystkim efektywny powtórzyć ogrom materiału z lektury ogwiazdkowanej, która bardzo często zdarza się ... czytaj więcej..

Aktualności
486

Idiomy w językach obcych 2021- nowa formuła

I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku serdecznie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w powiatowym konkursie językowym „Idiomy - słowa i obrazy jako bogactwo kulturowe”.  W związku z ograniczeniami związanymi z pande... czytaj więcej..

Aktualności
630

Lekcja muzealna online

Lekcja muzealna online – Losy dzieci w obozie koncentracyjnym na Majdanku Uczniowie klasy 3b, w ramach realizacji tematów z języka polskiego, wzięli udział w lekcji muzealnej online, na którą ostali zaproszeni z przez edukatorów z Państwowego Muzeum... czytaj więcej..

Aktualności
600

Sesja edukacyjna Auschwitz

Humaniści z Bronka na wirtualnej sesji edukacyjnej „Wyzwolenie KL Auschwitz” W związku z 76. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz, Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście 5 lutego zorganizowało trzygodzin... czytaj więcej..

Aktualności
978

TIK-owe średniowiecze

Młodzież z klas 1a i 1b pod opieką swojej nauczycielki p. D. Jaśkowskiej pracowała na lekcjach języka polskiego nad wstępem do średniowiecza poprzez metodę interaktywnego projektu. Projekt miał przybliżyć czasy dominacji Kościoła w Europie, pomóc zro... czytaj więcej..

Aktualności
826

Międzynarodowy Dzień Mokradeł

2 lutego uczniowie klas drugich uczący się geografii na poziomie rozszerzonym wraz ze swoim nauczycielem p. Adamem Kuną wzięli udział w obchodach Międzynarodowego „Dnia Mokradeł” na UMCS. Tym razem w związku z sytuacją epidemiologiczną obchody tego d czytaj więcej..

Aktualności
504

I miejsce dla Przemka Kopcia w konkursie "Auschwitz nie spadło z nieba"

Mamy kolejną miłą informację. Dziś, 28 stycznia odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez II Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku (przy współpracy z KUL), w którym udział wziął uczeń klasy 2a3 – Przemek Kopeć. Spotkanie uświetnił świadek... czytaj więcej..

Aktualności
420

I LO ze srebrną tarczą najlepsze w powiecie! Ogłoszono ranking Perspektywy 2021

27 stycznia Kapituła Rankingu Perspektywy ogłosiła najlepsze licea i technika w województwach i Polsce. Mamy przyjemność poinformować, że I Liceum uplasowało się na 26 miejscu w województwie lubelskim, zdobyło srebrną tarczę i tym samym zostało w tym... czytaj więcej..

Aktualności
413

"Auschwitz nie spadło z nieba" - warsztaty online

"Auschwitz nie spadło z nieba" - warsztaty online dla klasy humanistycznej na temat mechanizmów wykluczenia i zniewolenia 21 stycznia humaniści z klasy maturalnej wzięli udział w warsztatach, zorganizowanych przez Muzeum Polin w Warszawie „Auschwitz czytaj więcej..

Aktualności
385

Olimpijczycy nie poddają się

Z przyjemnością informujemy, że mimo trudnych warunków nauki zdalnej czworo naszych uczniów postanowiło rozwijać swoje umiejętności i wiedzę biorąc udział w olimpiadach przedmiotowych. Wszyscy dostali się do etapów okręgowych. Są to Zuzia Nóżka (2... czytaj więcej..

Wyników 1 - 10 z 10

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl