Przegląd artykułów w miesiącu

Luty 2020

Aktualności
2049

Manipulacja, fake newsy, fakty i opinie … X edycja Dnia Kultury i Mediów za nami

Ostatni dzień lutego upłynął w naszej szkole pod znakiem dziennikarstwa i nowych technologii medialnych. Trzydziestu uczniów szkół podstawowych ze Świdnika i okolic wzięło udział w warsztatach dziennikarskich, przygotowanych przez młodzież z koła dzi... czytaj więcej..

Aktualności
2168

Srebro dla siatkarzy z Bronka

26 lutego 2020 r. w hali ILO odbyła się rejonowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Daniel Banaszek, Dawid Szostak, Michał Mirosław, Wiktor Frączek, Hubert Tworkowski, Adam Ludjan, Jakub Krasiński, Przemysław Kopeć i ... czytaj więcej..

Aktualności
1151

Z cyklu ciekawe spotkania… Anna Śliwa o trekkingu górskim w Karakorum

21 lutego uczniowie z klas 1D3 i 1C4 spotkali się z p. Anną Śliwą (przedstawicielem Studenckiego Klubu Przewodników UMCS), która podzieliła się wrażeniami i zdjęciami z trekkingu w górach Karakorum i Himalajach. Pani Śliwa opowiedziała o wyprawie prz czytaj więcej..

Aktualności
5807

O integracji europejskiej na lekcjach wiedzy o społeczeństwie

21 lutego w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas 1A4 i 1D4 wzięli udział w warsztatach europejskich. Zajęcia przeprowadzili pracownicy naukowi Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS: dr Liliana Węgrzyn- Odzioba, dr hab. Katar czytaj więcej..

Aktualności
397

Znamy laureatów konkursu „La France si belle”

Dzień świętego Walentego w ILO kojarzy nam się ze szkolnym konkursem wiedzy o Francji „La France si belle”. W tym roku odbyła się druga jego edycja. Udział w nim wzięło 15 uczniów.  Pytania przygotowane przez p. M. Chwedoruk-Fil obejmowały zagad... czytaj więcej..

Konkursy
116

Protokół z przebiegu Powiatowego Konkursu Idiomy w Językach Obcych 2020

W lutym odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu „Idiomy w Językach Obcych”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu świdnickiego. Protokół z przebiegu Powiatowego Ko... czytaj więcej..

Aktualności
439

Co lubią Słowianie czyli o XI Dniu Historyka

Piątek, 21 lutego humaniści z klasy 1B4 oraz członkowie koła historycznego wzięli udział w XI Dniu Historyka zorganizowanym przez Instytut Historii UMCS. Hasłem przewodnim był cytat ze sceny Salon Warszawski III części Dziadów Adama Mickiewiczai:"„Sł... czytaj więcej..

Aktualności
5909

Gospodarze ze złotem i srebrem. Wyniki Licealiady w siatkówce dziewcząt i chłopców

17 i 19 lutego na hali sportowej I Liceum została rozegrana powiatowa Licealiada w siatkówce dziewcząt i chłopców. Oto wyniki rozgrywek   Licealiada powiatowa w piłce siatkowej chłopców Zawodnicy ILO: Michał Mirosław, Adam Ludjan, Jan Kaciu czytaj więcej..

Aktualności
419

O powstaniu styczniowym na Lubelszczyźnie

Ten tydzień zdecydowanie będzie należał do historyków. 18 lutego Natalia Kiejda, Alicja Tarnowska, Julia Młynarska oraz ich nauczyciel p. T. Kasperek wzięli udział w sesji popularno-naukowej. Uroczystości odbyły się w Sali Błękitnej LUW. Sesję otworz... czytaj więcej..

Aktualności
732

Priorytety homo sapiens, czyli ile warte jest mokradło?

7 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Mokradeł na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej na UMCS. Wydarzenie to stało się już cyklicznym świętem w Lublinie. Podczas sesji referatowej uczniowie poznali mokradł... czytaj więcej..

Aktualności
3236

Święto Patrona Szkoły 2020. Mądrze i wesoło

„Być z Bronka – to brzmi dumnie …” – tymi słowami Kasia Adamska  i Dawid Szostak przywitali uczniów i nauczycieli I Liceum na Święcie Patrona Szkoły. Impreza odbyła się 7 grudnia i wzięli w niej udział uczniowie klas pierwszych. W tym roku szkol... czytaj więcej..

Aktualności
2486

Mecz roku z niespodzianką. Starostwo vs Bronek

4 lutego w hali sportowej ILO odbyła się wyjątkowa impreza sportowa - mecz towarzyski w piłce nożnej halowej pomiędzy drużynami I LO i Starostwa Powiatowego w Świdniku. Mecz był okazją do przekazania szkole przez starostę powiatu świdnickiego p. Ł. R... czytaj więcej..

Aktualności
1307

Na gorąco o Brexicie na lekcjach wiedzy o społeczeństwie

Wielka Brytania opuściła Unię Europejską 31 stycznia 2020. Dzień wcześniej w I Liceum odbyły się warsztaty edukacyjne z wiedzy o społeczeństwie poświęcone temu gorącemu tematowi. Wykład wygłosił adiunkt dydaktyczny dr Andrzej Dumała z Katedry Stosunk... czytaj więcej..

Aktualności
832

Nowoczesne leki wydłużają życie

Czy wiecie, że utratę dwóch miesięcy życia może spowodować każdy kilogram nadwago, jednocześnie każdy rok edukacji może wydłużyć życie o 11 miesięcy? 0d 31 stycznia na korytarzu I piętra możemy zapoznać się z plakatami naukowymi poświęconymi najnowsz... czytaj więcej..

Aktualności
1062

Ślizgiem w nowy semestr

30 stycznia uczniowie klas 1A3,1C3 i 1D3 wybrali się na wycieczkę sportowo-rekreacyjną na lodowisko Icemania w Lublinie. Wszyscy – zarówno ci, którzy na lodowisku stawiali pierwsze kroki jak i starzy, sprawdzeni łyżwiarze – uznali wyjazd ze szczególn... czytaj więcej..

Wyników 1 - 15 z 15

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl