Przegląd artykułów w miesiącu

Grudzień 2019

Aktualności
2668

Szkolna kolęda

W tym dniu cichną spory, nieporozumienia i pretensje. Ich miejsce zajmują piękne kolędy, opłatek, życzenia, wigilie klasowe … Ostatni dzień szkoły spędziliśmy w miłej, pełnej świątecznej zadumy atmosferze.  Młodzież pod opieką ks. Jarosława Chmu... czytaj więcej..

Aktualności
1033

Piękno tkwi w dobru. Podsumowanie przedświątecznych akcji charytatywnych

Tak wiele dobra jeszcze nie było. Co roku powtarzamy te słowa, ale co roku także doświadczamy coraz większego zaangażowania uczniów, nauczycieli i przyjaciół naszej szkoły, aby móc zorganizować szereg akcji charytatywnych na rzecz potrzebujących. Nas... czytaj więcej..

Aktualności
648

Zrobili sobie energetyczny świąteczny prezent. 2C w Masters Bowling

18 grudnia uczniowie klasy IIC i ich wychowawczyni p. M. Chwedoruk-Fil kierując się pozytywnymi wspomnieniami minionych mikołajek w tym roku także zrobiła sobie mikołajkowo-świąteczny prezent w postaci wypadu do Masters Bowling w lubelskiej Galerii O czytaj więcej..

Aktualności
378

Kolędnicy z Liceum odwiedzili najmłodszych pacjentów świdnickiego szpitala

„Zdrowych, spokojnych Świąt” - takie życzenia słyszymy bardzo często, bo przecież „zdrówko najważniejsze - jak już zdrowie jest to wszystko inne przyjdzie samo”, niestety nie każdemu jednak zdrowie dopisuje. Czy to na skutek długotrwałej choroby, czy... czytaj więcej..

Aktualności
1136

Akcja „Paczuszka dla maluszka” zakończona

Ponad 20 opakowań pampersów, szczoteczki do zębów, pasty, dziesiątki mydeł, kosmetyków do higieny, szamponów, chusteczek nawilżających, pudrów, balsamów, ale także chemia domowa, płyny do mycia okien, naczyń, podłóg, proszki do prania … Wszystkie te ... czytaj więcej..

Aktualności
425

Poznali najnowsze metody inżynierii genetycznej

17 grudnia odbyły się warsztaty naukowe z biologii dla uczniów klas trzecich. Zajęcia poprowadziła dr hab.n.med.Dorota Koczkodaj, pracownik naukowy z Zakładu Cytogenetyki UM w Lublinie. Tematem spotkania były najnowsze metody inżynierii genetycznej w czytaj więcej..

Aktualności
850

Jarmark Świąteczny z przepysznymi ciastami

Przepyszne serniki, pierniki, babeczki, miodowce i wiele wiele innych przepysznych ciast można było pałaszować bez umiaru podczas dwóch minionych dni na Jarmarku Świątecznym. Zorganizowała go p. M. Stępień praz Natalia Purc, Asia Suszek, Zuzia Nowako... czytaj więcej..

Aktualności
925

Integracja wysokich lotów

Czy piątek trzynastego zawsze musi być pechowy? Nie dla klasy 1c3, która ten dzień spędziła na wyjeździe integracyjnym do parku trampolin. Mimo wielu skoków, salt i prób chodzenia po bardzo wysokiej równoważni udało się uniknąć twardych lądowań, a ni... czytaj więcej..

Aktualności
1314

Zostawili całe województwo lubelskie daleko za sobą! Są w ścisłym finale Turnieju Trójgamicznego

Tworzenie gier to zajęcie dla wyjątkowych osób. Właśnie tacy uczniowie mogli spróbować swoich sił w Turnieju Trójgamicznym. W ILO zespół turniejowy utworzyli: Marcin Skic, Michał Szulierz, Sebastian Bożek, Szymon Kita, Jan Ożga, Michał Wdowicz, Piotr... czytaj więcej..

Aktualności
503

Świąteczne warsztaty językowe dla przedszkolaków z SP3

W piątek 13 grudnia uczennice 1LO Tola Sadło z 2A oraz Wiktoria Fedorko i Amelia Kłosińska z 1A3 pod kierunkiem pani M. Stępień przeprowadziły świąteczne warsztaty językowe dla przedszkolaków. Dzieci poznały niemieckie tradycje bożonarodzeniowe, nauc... czytaj więcej..

Aktualności
638

Dzień Peruwiański

W czwartek 12 grudnia uczniowie z grupy rozszerzonej z języka hiszpańskiego gościli w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w ramach Dnia Peruwiańskiego. Była to wyśmienita okazja do zapoznania się z bogatą kulturą kraju położonego na zachodnim wybrzeżu... czytaj więcej..

Aktualności
4809

Uśmiech dziecka … bezcenny, wzruszający dar. Akcja dla Tuligłów zakończona

Dinozaur trafił do Oskara, a Oskar, wyobraźcie sobie, fascynuje się dinozaurami, Karol zjadł od razu całą czekoladę i dwa batony, przymierzył też wszystkie koszulki i wszystkie idealnie pasowały, maleńka Nadia zażyczyła sobie ubranie jej natychmiast ... czytaj więcej..

Aktualności
668

Niesamowite Dziady na deskach Teatru Polskiego im. A. Szyfmana

„Dziady” Adama Mickiewicza, arcydzieło, które ukształtowało patriotyzm pokoleń Polaków, wielokrotnie inscenizowane, po 55 latach w listopadzie tego roku powróciły na afisz Teatru Polskiego w Warszawie, a uczniowie klas drugich obejrzeli spektakl już ... czytaj więcej..

Aktualności
399

Szekspir klasycznie i współcześnie czyli „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”

9 grudnia uczniowie klas pierwszych pod opieką pań A. Piwnickiej, D. Grymuzy i K. Machoń udali się do Multikina, by obejrzeć retransmisję Hamleta z National Theatre w Londynie w ramach projektu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”. Było to 210 minut... czytaj więcej..

Aktualności
784

Wokół historii Muru Berlińskiego – warsztaty niemieckojęzyczne

9 grudnia odbyły się warsztaty na temat historii Muru Berlińskiego. Przeprowadzili je dla naszych uczniów studenci z Koła Naukowego Germanistów UMCS. Przyjechali do nas razem ze swoim opiekunem dr Beatą Kasperowicz - Stążką i wspólnie przybliżyli his... czytaj więcej..

Aktualności
908

Pierwszoklasista Jakub Wójcik wśród stypendystów Marszałka Województwa Lubelskiego

Jest utalentowany, mądry, pracowity i ambitny. Lubi zdobywać wiedzę i potrafi ją pogłębiać. Dzięki temu osiąga sukcesy. O kim mowa? O Kubie Wójciku, pierwszoklasiście z klasy matematycznej. Kuba jest laureatem kolejnej edycji programu stypendialne... czytaj więcej..

Aktualności
954

Nasi tenisiści ze złotem i awansem do rejonu!

9 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Piaskach odbyła się powiatowa Licealiada w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Nr... czytaj więcej..

Aktualności
7411

W tym turnieju wszyscy zajmują najwyższe miejsce na podium

W miniony czwartek i piątek, jak co roku odbył się Charytatywny Turniej Mikołajkowy w Piłkę Siatkową o Puchar Dyrektora ILO. Impreza jest częścią ogromnego projektu dobroczynnego na rzecz podopiecznych z domu dziecka w Tuligłowach. Biletem wstępu na ... czytaj więcej..

Aktualności
751

Emil Krzykała mistrzem województwa na dystansie 50m stylem motylkowym

4 grudnia nasi pływacy uczestniczyli w wojewódzkiej Licealiadzie. Zawody, w których udział wzięło 18 najlepszych szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego odbyły się na pływalni Aqua Lublin. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Michał Szul... czytaj więcej..

Aktualności
750

Ostatnia odsłona akcji Podaruj wiersz. Oto efekty pracy naszych utalentowanych uczniów

W październiku informowaliśmy was o akcji społecznej „Podaruj wiersz” Fundacji im. Zbigniewa Herberta i Biblioteki Narodowej w Warszawie. Osoby biorące udział w akcji odręcznie przepisują wybrany przez siebie wiersz Zbigniewa Herberta i ofiarowują go... czytaj więcej..

Aktualności
204

Discover Canada. Kacper Śliwa i Nikolas Michajłow w półfinale!

18 listopada odbył się I etap ogólnopolskiego konkursu "Discover Canada". Ponad 1000 uczniów z całego kraju zmierzyło się z zadaniami sprawdzającymi znajomość gramatyki i słownictwa języka angielskiego oraz wiedzy na temat Kanady i Polonii kanadyjski czytaj więcej..

Aktualności
640

Poplenerowe spotkanie ze sztuką współczesną

4 grudnia w klasie 1A3 odbyła się niecodzienna lekcja wiedzy o kulturze. Uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez kuratorki wystawy „Trzy Plagi” z Galerii Labirynt w Lublinie. Uczestnicy warsztatów obejrzeli prace w formie cyfrowej ( ... czytaj więcej..

Aktualności
746

Mikołajki dla czworonogów

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, również w tym roku, zorganizowaliśmy pomoc dla bezdomnych psów. Uczniowie chętnie włączyli  się w akcję charytatywną. Klasy dostarczyły 301 kg karmy suchej i mokrej, kasze i makarony oraz kilka worków koców, koł... czytaj więcej..

Aktualności
326

Zbiórka książek używanych dla pacjentów Szpitala Dziecięcego zakończona

Bardzo serdecznie dziękujemy Kasi Adamskiej, przewodniczącej Samorządu Szkolnego za zainteresowanie i promocję w naszej szkole wydarzenia "Zbiórka książek używanych dla pacjentów Szpitala Dziecięcego" organizowanego przez CF Czechów, a całej społeczn... czytaj więcej..

Aktualności
377

Świąteczna zbiórka żywności z wolontariuszami z „Bronka”

Uczniów „Bronka” nigdy nie trzeba było namawiać do pracy na rzecz drugiego człowieka. Akcje charytatywne są niewątpliwie mocną stroną naszej szkoły. W minioną sobotę, 30 listopada wolontariusze z  klasy 1B4 Maja Zakrzewska, Julia Flis i Karol Ma... czytaj więcej..

Aktualności
453

Odkrywanie tajemnic genetyki przy dźwiękach muzyki

29  listopada uczniowie klasy 1D3 uczestniczyli w wykładach w ramach Wszechnicy pt. Medycyna i muzyka. Młodzież i ich opiekunka, pani A. Dudek, wysłuchali ciekawych i trudnych wykładów „Czy powstanie genetyczny Człowiek 2.0 i 3.0”, „Pasożyty zna... czytaj więcej..

Aktualności
816

Mamy kwalifikacje do finałów wojewódzkich!

26 listopada na Pływalni Szkoły Podstawowej Nr 5 w Świdniku odbyła się rejonowa Licealiada w pływaniu sztafet i indywidualnym. Oto wyniki sztafet:   Dziewczęta: III miejsce w rejonie: Anna Barabas, Natalia Majchrzak, Maria Gęsior, Amelia Gą... czytaj więcej..

Wyników 1 - 27 z 27

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl