Przegląd artykułów w miesiącu

Listopad 2019

Aktualności
2160

Inicjatywy uczniów zawsze bezcenne. Charytatywny Andrzejkowy Turniej w Piłce Nożnej Halowej Chłopców

W andrzejowy piątek 29 listopada w „Bronku” rozegrano Charytatywny Andrzejkowy Turniej w Piłce Nożnej Halowej Chłopców. Uczestnicy zawodów wsparli czekoladami akcję Mikołajkową dla Domu Dziecka w Tuligłowach. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn. Gru... czytaj więcej..

Aktualności
1066

HIV-bać się czy nie?

1 grudnia– w tym dniu od 1988 r. obchodzimy Światowy Dzień AIDS ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Ta data ma na celu nie tylko przypominać o profilaktyce HIV/AIDS, ale też uwrażliwiać na problem epidemii tej choroby (obecnie na św czytaj więcej..

Aktualności
3140

W przestrzeni kultury i historii … Literacka gra miejska, performance i oświęcimskie warsztaty

Trzydziestu uczniów klas maturalnych, pod opieką p. Anny Adamczyk i p. D. Jaśkowskiej, wzięło udział w dwudniowej wycieczce programowej z języka polskiego Kraków – Auschwitz Birkenau. Pobyt w Krakowie miał charakter powtórzenia materiału z Młodej Pol... czytaj więcej..

Aktualności
539

Projekt profilaktyczny „Nie zmarnuj swojego życia”

Nie Zmarnuj Swojego Życia! Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji. Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się. Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj. Współczesna młodzież jest pogubiona…jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli... czytaj więcej..

Aktualności
279

Triumf groteski, czyli Ferdydurke na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu

27 listopada uczniowie klas trzecich obejrzeli spektakl, będący adaptacją tekstu Ferdydurke Witolda Gombrowicza. Spektakl nie doprecyzowuje miejsca ani czasu akcji, posługuje się ascetycznymi formami scenograficznymi, zbudowany jest na aktorstwie, ru... czytaj więcej..

Aktualności
1424

Świdnicka Gala Samorządności

Rok 1989 zapoczątkował w Polsce wiele zmian. Niewątpliwie jedną z najistotniejszych była transformacja samorządu terytorialnego, w wyniku której Powiat Świdnicki obchodzi w tym roku  20 urodziny. Z tej okazji w sali kameralnej MOK samorządowcy i... czytaj więcej..

Aktualności
898

Kreatywnie na języku polskim z teatrem Buffo

Uczniowie klas 1b4 i 1c4 19 listopada obejrzeli w teatrze Buffo musical Romeo i Julia 3D. Było pięknie, nowocześnie i... mokro. Prawdziwa uczta dla oka i ucha. Młodzież wróciła zadowolona i spragniona kolejnych wyjazdów. W spektaklu urzekł najbardzie... czytaj więcej..

Aktualności
839

Trudna sztuka tolerancji – warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej

18 listopada młodzież z klas I, uczestnicząca w zajęciach koła dziennikarskiego, przeprowadziła swoje debiutanckie zajęcia dla uczniów ósmej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Tematyka warsztatów dotyczyła zagadnień związanych z tolerancją, czytaj więcej..

Aktualności
878

Nasi pływacy z ośmioma złotymi i dwoma srebrnymi medalami!

15 listopada na pływalni Szkoły Podstawowej Nr 5 w Świdniku odbyła się powiatowa Licealiada w pływaniu sztafet i indywidualnym dziewcząt i chłopców. Mamy ogromną przyjemność poinformować, że obie sztafety zajęły I miejsce i uzyskały prawo startu w za czytaj więcej..

Aktualności
1106

Geographic Information System Day 2019

Jak co roku w połowie listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej "GIS Day" na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. To medialne wydarzenie jak zwykle cieszyło s... czytaj więcej..

Aktualności
6082

Charytatywny Bal Przedszkolaka 2019 „W bajowym lesie”

13 listopada do I Liceum zawitały dzieciaki z Przedszkola nr4, aby bawić się na corocznym Balu Przedszkolaka. W tym roku uczniowie i nauczyciele „Bronka” przygotowali dla nich tańce, zabawy, konkursy, pokazy fizyka dla smyka oraz podniebny taniec na czytaj więcej..

Aktualności
578

Projekt z zakresu fizyki jądrowej. Poznaj atom

12 listopada na lekcjach fizyki w ILO gościł dr Wiktor Parol z Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie (Zakład Reakcji Jądrowych i Procesów Hadronowych). Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawych wykładów z zakresu fizyki jądrowej: po czytaj więcej..

Aktualności
3066

W 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

„Gdy zapłonął nagle świat, bezdrożami szli przez śpiący las. Równym rytmem młodych serc niespokojne dni odmierzał czas. (…)Szli by walczyć o twój dom wśród zielonych pól, o nowy dzień. Lecz nie wszystkim pomógł los wrócić z leśnych dróg …” 101 roczni... czytaj więcej..

Aktualności
1614

Zrozumieć człowieka chorego na schizofrenię

30 października uczniowie Bronka należący do koła psychologicznego oraz klasa biologiczna 1D3 uczestniczyli w spotkaniu w ramach programu „Schizofrenia- otwórzmy drzwi”. Projekt ten ma na celu przeciwdziałanie napiętnowaniu i dyskryminacji osób zmaga... czytaj więcej..

Aktualności
817

Warsztaty teatralne na bis

"To jest teatr. A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd". 4 listopada po raz kolejny w naszej szkole gościła Sylwia Kośka - studentka animacji kultury i nasza absolwentka. Tym razem przeprowadziła warsztaty teatralne dla uczniów klasy 1 czytaj więcej..

Aktualności
2457

Wielki listopadowy koncert z udziałem I Liceum już po raz czwarty

Wieczorem, 3 listopada w kościele p.w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku odbył się po raz czwarty koncert „Świdnickie zaduszki“. Dyrektorem artystycznym tej imprezy jest Robert Grudzień, zaś współorganizatorami proboszcz parafii Chrystusa Odkupiciela,... czytaj więcej..

Wyników 1 - 16 z 16

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl