Przegląd artykułów w miesiącu

Wrzesień 2019

Aktualności
886

Sztuka translatorska w szczegółach

Jak obchodzi się Międzynarodowy Dzień Tłumacza? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie uczniowie Bronka wraz z opiekunami p. Dorotą Grymuzą i p. Piotrem Abramowiczem wybrali się w miejsce, gdzie o tłumaczeniach wiedzą wszystko, czyli do zaprzyjaźnio... czytaj więcej..

Aktualności
1679

Fizyka obecna w sporcie

Fizyka w sporcie. Taki temat zaproponowała swoim uczniom w tym roku szkolnym nauczycielka fizyki, p. Agata Ziętek. Licealiści pod jej opieką przygotowali bardzo ciekawe plakaty naukowe. Czy wiecie, że piłka podkręcona „podąża za swym nosem”, a wol... czytaj więcej..

Aktualności
1564

Jak nocować to tylko w „Bronku”

Jak odreagować w piątkowy wieczór po wielu godzinach spędzonych w szkolnej ławce, kilku kartkówkach, sprawdzianie i pracach domowych? Oczywiście, że w szkole! Na taki pomysł wpadło ponad 100 bronkowych uczniów, którzy pod opieką p. Róży Jasionowskiej... czytaj więcej..

Aktualności
516

Pracownia mobilna jest nasza! Wygraliśmy „#OSEWyzwanie”!

Na wtorek, 24 września oczekiwaliśmy w wielkim napięciu. W tym dniu nastąpiło oficjalne ogłoszenie listy zwycięzców w konkursie „#OSEWyzwanie”. Jego organizatorem jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy. Szkolnym koor... czytaj więcej..

Aktualności
650

Czas maturalnych decyzji. Lubelski Salon Maturzystów 2019

Wrzesień to dla uczniów klas trzecich czas bardzo ważnych decyzji. Pod koniec miesiąca będą wypełniać deklaracje maturalne. Aby zrobili to mądrze i odpowiedzialnie szkoła zorganizowała im szereg zajęć. Najpierw spotkali się z dyrekcją szkoły i poz... czytaj więcej..

Aktualności
673

Nasi nauczyciele doradcami metodycznymi

25 września 2019 r. w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie aktów powierzenia zadania doradcy metodycznego. W województwie lubelskim spośród trzech tysięcy aplikujących  nauczycieli wszystkich przedmiotó czytaj więcej..

Aktualności
931

Stypendia Burmistrza Świdnika przyznane. Gala Stypendystów 2019

Jest ich w I Liceum aż 33 w całej gminie Świdnik 157. Są utalentowani, pracowici, zdyscyplinowani i właśnie odebrali z rąk Burmistrza Świdnika, p. Waldemara Jaksona stypendia za szczególne wyniki w nauce. XI Gala Stypendystów odbyła się 24 września w... czytaj więcej..

Aktualności
842

Szekspir, Sanfermines i KogniGra. XVI Lubelski Festiwal Nauki

17 września pierwszoklasiści z klasy 1C4 wraz z wychowawczynią p. D. Grymuzą i p. K. Machoń brali udział w zajęciach organizowanych przez studentów i pracowników naukowych KUL. Uczniowie wysłuchali wykładu pani mgr Małgorzaty Koziej-Butryn pod tytułe czytaj więcej..

Aktualności
953

Immobilizacja enzymu, wykrywanie mono- i dwucukrów – powtórka wiadomości w ramach LFN

17 września uczniowie klas trzecich realizujący rozszerzenie z biologii, wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych, na wydziale biotechnologii, KUL. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, w jaki sposób wykorzystywane są enzymy w przemyśle spożywczym, czytaj więcej..

Aktualności
682

Wyprawa ornitologiczna, czyli kto nam śpiewa…

17 września uczniowie  klasy trzeciej, szczególnie zainteresowani biologią, uczestniczyli w wyprawie ornitologicznej po naszym mieście. Pod czujnym okiem prowadzącego, absolwenta I LO, Mateusza Paruszkiewicza, młodzież obserwowała ptaki naszego czytaj więcej..

Aktualności
2134

Z wizytą u posła Artura Sobonia

W czwartek 12 września uczniowie ILO odwiedzili Warszawę. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Elżbieta Derek, Dorota Grymuza oraz Jolanta Kołodziejczyk. Licealiści mieli okazję zwiedzić Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie zostali zapoznani z jego h... czytaj więcej..

Aktualności
593

Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

10 września  w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się Narodowe Czytanie. Organizatorem wydarzenia w Świdniku jest Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna. Do lektury fragmentów polskich nowel zostali zaproszeni znani świdniczanie, współtwórcy świdni czytaj więcej..

Aktualności
2025

Pokazy z robotem i drukiem 3D

Rusza drugi etap projektu „Wiedza mostem na uniwersytet” dofinansowany ze środków EFS. W związku z tym 10 września gośćmi ILiceum byli informatycy i programiści z firmy Syntea i fundacji VCC, którzy poprowadzą zajęcia DigComp. Uczniowie wzięli udz... czytaj więcej..

Aktualności
1033

Zebrania z Rodzicami 11 września 2019 (środa)

Zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie, przed spotkaniem w salach zapraszamy Rodziców dzieci z klas 1 oraz 3 na spotkanie z dyrekcją do nowej hali sportowej.   1A4 p. Marcin Marciniak 17.00 ... czytaj więcej..

Aktualności
3905

Powroty do Bronka są zawsze miłe … Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września w całej Polsce uczniowie po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie powrócili do obowiązków szkolnych. Ponad 180 pierwszoklasistów, którzy rozpoczną naukę w I Liceum przywitali starosta powiatu świdnickiego Ł. Reszka, dyrekcja S. Stefańczyk i A czytaj więcej..

Wyników 1 - 15 z 15

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl