Przegląd artykułów w miesiącu

Czerwiec 2019

Aktualności
5747

Do zobaczenia we wrześniu

Rok szkolny dobiegł końca. 19 czerwca społeczność I Liceum pożegnała na dwa miesiące mury szkoły. W szkolnych uroczystości udział wzięli także przedstawiciele Starostwa Powiatowego – Starosta Łukasz Reszka, wicestarosta Radosław Brzózka oraz Rodzice.... czytaj więcej..

Aktualności
2110

Licealiada 2018/2019. Mamy złoto!

10 turniejów, 6 obiektów sportowych, 7 szkół współzawodniczących i tylko jedno pierwsze miejsce. Znamy ostateczną klasyfikację powiatowej Licealiady i mamy przyjemność poinformować Was, że zawodnicy ILO wywalczyli złoto. Nasi sportowcy dostarczyli na czytaj więcej..

Aktualności
2992

Kraków po japońsku

Grupa uczniów należących do Koła japońskiego w dniach 11-12 czerwca uczestniczyła w ciekawej wycieczce do Krakowa. Najważniejszym miejscem, które odwiedzili było założone przez Andrzeja Wajdę w 1994 r. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej, będące jedy... czytaj więcej..

Aktualności
3560

Plażówka z IV miejscem w województwie

12 czerwca na obiektach sportowych KUL w Lublinie obyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział 11 zespołów żeńskich i 10 męskich. Naszą szkołę reprezentowal czytaj więcej..

Aktualności
1220

Debata społeczna - dopalacze

10 czerwca w hali sportowej naszego liceum odbyła się debata społeczna, która została skierowana do uczniów świdnickich szkół. Tematyka debaty dotyczyła skutków zdrowotnych i prawnych substancji tzw. dopalaczy. Organizatorem spotkania była Komenda Po czytaj więcej..

Aktualności
922

V Miejski Turniej Pokoleń w Boule

W dniach 11-12 czerwca odbył się V Miejski Turniej Pokoleń w Boule. Turniej rozegrano na bulodromie Miejskiego Centrum Usług Socjalnych. Nasza drużyna w składzie Martyna Barabas, Dagmara Komorowska, Adam Ludjan oraz Jakub Adamczyk rozegrała dwa mecze... czytaj więcej..

Aktualności
484

Magiczne zakończenie zajęć z rozszerzonego języka polskiego – Mistrz i Małgorzata w Teatrze Osterwy

Są takie książki, które stają się dla nas inspiracją i źródłem siły na całe życie, są takie spektakle, które niezależnie od tego, ile razy oglądane, zawsze będą zaskakiwały czymś nowym. Tak jest w przypadku zarówno powieści Michaiła Bułhakowa, jak i ... czytaj więcej..

Aktualności
1056

Stop psychofobii. Byliśmy i my.

Po raz kolejny członkowie koła psychologicznego naszego Liceum przyłączyli się do organizacji ulicznego happeningu Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Stacja Świdnik II” poświęconego profilaktyce zdrowia psychicznego. Uczniowie odpowiadali za część artysty... czytaj więcej..

Aktualności
423

Kolejne sukcesy naszych anglistów: Mistrz Gramatyki Angielskiej i Fox

Niedawno rozstrzygnięto konkursy z języka angielskiego, w których startowali uczniowie I LO. Znamy już wyniki i z ogromną przyjemnością informujemy, że uzyskali oni tytuły laureatów. Kacper Śliwa zdobył II miejsce w Powiatowym Konkursie "Mistrz Grama... czytaj więcej..

Aktualności
1016

Cała noc w bibliotece

W tym roku p. A. Adamczyk zorganizowała akcję „Noc bibliotek” już po raz trzeci. Wzięły w niej udział dziewczyny z koła bibliotecznego, które przygotowały wszystkie elementy nocnego spotkania w szkole. Od godz. 20:00 trwały w bibliotece i szkole ciek... czytaj więcej..

Aktualności
3151

Preludium wakacji – spływ kajakowy po Wieprzu

Ostatni przedwakacyjny tydzień roku szkolnego uczniowie klas 1 spędzili w sposób bardzo wakacyjny – na spływie kajakowym po rzece Wieprz na Roztoczu. Aktywna forma wypoczynku po najbardziej przyjaznej kajakarzom rzece Lubelszczyzny pozwoliła zebrać s... czytaj więcej..

Aktualności
2381

Świętokrzyskie szlaki

W dniach 6-7 czerwca uczniowie z klas 1C i 2A wypoczywali w Górach Świętokrzyskich. Mieli okazję m.in. podziwiać stalaktyty, stalagmity i stalagnaty w słynnej Jaskini Raj, przejść szlakiem na Święty Krzyż, delektować się widokiem z wieży zamku w Chęc... czytaj więcej..

Aktualności
8717

Halę zdominowali nauczyciele

Pewni wygranej, zmotywowani i dobrze przygotowani. 7 czerwca nauczyciele i absolwenci oraz uczniowie „Bronka”. stanęli naprzeciw siebie, żeby rozegrać długo wyczekiwany mecz w piłkę koszykową. W skład zespołu nauczycieli i absolwentów weszli Staro... czytaj więcej..

Aktualności
3397

Poznań i Berlin. Historycznie, ciekawie i wesoło

W dniach 3-5 czerwca w ramach współpracy I LO z SP3 odbyła się wycieczka do Poznania i Berlina. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 2A1 oraz gimnazjaliści z klasy niemieckojęzycznej 3D. W ciągu trzech intensywnych dni uczniowie poznali historię Pozn... czytaj więcej..

Aktualności
525

Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść

W dniach 13-31 maja 2019 r. uczniowie klas I i II mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach psychologicznych dotyczących profilaktyki uzależnień. Zajęcia prowadzili terapeuci z Miejskiego Centrum Profilaktyki w Świdniku. Uczniowie zdobywali wiedzę... czytaj więcej..

Aktualności
2465

Zaczarowana Noc Dziecka dla pasjonatów kultury

W nocy z 1 na 2 czerwca w Lublinie odbyła się kolejna edycja imprezy kulturalnej organizowanej przez Warsztaty Kultury – Noc Kultury. Tradycją stał się udział w tym wydarzeniu uczniów z I LO. Noc Kultury to festiwal miejski, który trwa tylko przez je... czytaj więcej..

Wyników 1 - 16 z 16

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl