Przegląd artykułów w miesiącu

Kwiecień 2019

Aktualności
4534

Pożegnaliśmy trzecioklasistów

26 kwietnia społeczność I Liceum uroczyście pożegnała trzecioklasistów. Był to czas wielu wzruszeń i miłych momentów. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk dyrektora Szkoły pana Stanisława Stefańczyka i starosty powiatu świdnickiego, pana Łukasza Reszk... czytaj więcej..

Aktualności
875

Tydzień Kina Hiszpańskiego. Byliśmy

12 kwietnia grupa uczniów w ramach Tygodnia Kina Hiszpańskiego wybrała się do Centrum Kultury na pokaz filmu ''Yuli''. Film oparty jest na autobiografii Kubańczyka Carlosa Acosty - pierwszego czarnoskórego tancerza baletowego, który występował na des czytaj więcej..

Aktualności
679

Daniel Sznajder i Kuba Kania laureatami etapu centralnego Olimpiady AGH

Kwiecień to czas finałów większości olimpiad na etapie centralnym. W naszej szkole to czas bardzo radosny. Dotarła do nas kolejna miła wiadomość – uczniowie 3A Daniel Sznajder i Kuba Kania zostali laureatami Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Obydwaj... czytaj więcej..

Aktualności
3812

Pan tu nie stał czyli jak wyglądało życie codzienne w PRL

15 kwietnia w ramach cyklicznych spotkań z licealistami i gimnazjalistami w naszej szkole gościli pracownicy naukowi  Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Profesor Tomasz Panfil w bardzo ciekawy sposób przedstawił sytuację społeczną i  r czytaj więcej..

Aktualności
663

Kasia Kowalczyk z tytułem finalisty Olimpiady Filozoficznej

13 kwietnia Kasia Kowalczyk oficjalnie zakończyła swoje zmagania filozoficzne. W minioną sobotę w Warszawie odbył się finał etapu centralnego XXXI Olimpiady Filozoficznej. Kasia miała za zadanie obronić pracę napisaną na etapie szkolnym(przypomnijmy czytaj więcej..

Aktualności
887

Kacper Śliwa prezydentem USA

Kacper Śliwa prezydentem USA? Czemu nie. W III Konkursie Wymowy Angielskiej organizowanym przez Zakład Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Kacper wcielił się w rolę Donalda Trumpa i przedstawił fragment jego przemówienia... czytaj więcej..

Aktualności
946

Wkłucia w żyłę, analiza krwi, zajęcia w prosektorium … Licealiści na Uniwersytecie Medycznym

10 kwietnia chętni uczniowie klas drugich i trzecich, realizujący biologię w zakresie rozszerzonym, uczestniczyli w drzwiach Otwartych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Licealiści zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni i specyfiką studiów medycz czytaj więcej..

Aktualności
757

Piątkowe obcowanie z kulturą wyższą – Mistrz i Małgorzata w rzeszowskim teatrze

5 kwietnia, tydzień po oficjalnej premierze, młodzież z klas drugich, realizująca zajęcia z języka polskiego w zakresie rozszerzonym, obejrzała w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej Mistrza i Małgorzatę w reżyserii Cezarego Ibery. Spektakl wpi... czytaj więcej..

Aktualności
1333

Festiwal 2 Days Around The World

3 kwietnia uczniowie z naszej szkoły pod opieką pani Marioli Chwedoruk-Fil udali się na Festiwal '2 Days Around The World' organizowany przez Enactus UMCS, podczas którego wysłuchali prezentacji dotyczących różnych krajów świata. Przedstawione z... czytaj więcej..

Aktualności
5282

Iluzja czy antyutopia? O całkiem realnej wycieczce do Warszawy

2 kwietnia klasy 1b i 1c spędziły w Warszawie, na wycieczce edukacyjno-kulturalnej. Pierwszy punkt programu to nowo otwarte Muzeum Iluzji. Miejsce to jest bardzo nietypowym muzeum, ponieważ pokazuje w zabawny sposób iluzje optyczne, paradoksy oraz zj czytaj więcej..

Aktualności
1533

Nasze tenisistki stołowe wywalczyły awans do rejonu!

Mamy kolejne dobre wieści. 2 kwietnia w hali sportowej ZS w Piaskach odbyła się powiatowa Licealiada w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiło się 35 graczy. Kwalifikacje do etapu rejonowego uzyskały Antola Sadło I mi... czytaj więcej..

Aktualności
1511

„Idź – Maszeruj dla Autyzmu”

2 kwietnia ulicami Świdnika przeszedł marsz z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Nie mogło zabraknąć na nim I Liceum i uczniów z koła psychologicznego pod opieką p. K. Paszko. Byli, maszerowali, brali udział w warsztatach sensorycznych, pogł czytaj więcej..

Aktualności
1488

Z cyklu: Spotkania z ciekawymi ludźmi. Minister Artur Soboń

Jest świdniczaninem, absolwentem I Liceum, obecnie posłem na Sejm VIII kadencji. Od 2018 pracuje na stanowisku sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Mowa o Arturze Soboniu, który 1 kwietnia odwiedził swoje Liceum i spotkał się z uczn... czytaj więcej..

Aktualności
1884

Co liczy się w życiu najbardziej … Rekolekcje wielkopostne

Młodzież I Liceum i ZSO rozpoczęła wielkopostne rekolekcje w sposób niecodzienny, bo ... na hali sportowej. Gościem uczniów i ich rekolekcjonistą był o. Tomasz Mantyk OFMCap. - Zakonnik Braci Mniejszych Kapucynów z Lublina. Dwugodzinne spotkanie wype... czytaj więcej..

Wyników 1 - 14 z 14

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl