Przegląd artykułów w miesiącu

Styczeń 2019

Aktualności
1673

Kolędowanie z Kuratorem i Wojewodą Lubelskim

31 stycznia w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się niecodzienne spotkanie. Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk zaprosili uczniów i nauczycieli do wspólnego kolędowania z Kapelą Turobińską... czytaj więcej..

Aktualności
867

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów uhonorowani na sesji Rady Powiatu

29 stycznia podczas sesji Rady Powiatu stypendyści Prezesa Rady Ministrów ze szkół ponadgimnazjalnych zostali uhonorowani dyplomami uznania oraz nagrodami – bonami pieniężnymi do księgarni Libro. Wręczył je starosta powiatu p. Łukasz Reszka. Naszą sz... czytaj więcej..

Aktualności
1453

Święto pasjonatów teatru – Maraton Teatralny w Gardzienicach

Piątkowy wieczór ponad trzydziestu uczniów naszej szkoły spędziło w Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach na pierwszym w tym roku Maratonie Teatralnym.  Jest to około trzygodzinna kompozycja spektakli z repertuaru Teatru Gardzienice, preze... czytaj więcej..

Aktualności
4589

X Ogólnoszkolny Dzień Kultury i Mediów

Koło dziennikarskie już po raz dziesiąty zaprosiło młodszych kolegów – z gimnazjów i szkół podstawowych powiatu świdnickiego -  na warsztaty dziennikarskie.  Jest to jedna z najważniejszych imprez koła dziennikarskiego, na której licealiści... czytaj więcej..

Aktualności
711

Wyniki Powiatowego Konkursu Idiomów w Językach Obcych

W styczniu odbył się w naszej szkole Konkurs Idiomów w Językach Obcych. Do udziału w konkursie przystąpiła rekordowa liczba 93 uczniów z 11 szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Świdniku, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego... czytaj więcej..

Aktualności
500

I Liceum laureatem konkursu Ministerstwa Cyfryzacji!

Dziś dowiedzieliśmy się, że I Liceum zostało laureatem konkursu Misnisterstwa Cyfryzacji ogłoszonego w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Dyplom potwierdzający wyróżnienie podpisał minister cyfryzacji p. Marek Zagórski. Dziękujemy za wyróżnieni... czytaj więcej..

Aktualności
2108

Historia epidemiologii na plakatach

Kolejna akcja plakatowa przygotowana w ramach lekcji biologii i chemii została poświęcona epidemiologii. Do ich lektury zachęcamy nie tylko pierwszoklasistów aktualnie omawiających „Dżumę” Alberta Camusa ale także przyszłych lekarzy. O czym zatem moż... czytaj więcej..

Aktualności
2113

Po lodowisku ramen, sushi i warzywa w tempurze

Członkowie koła japońskiego i ich opiekunka p. B. Stypińska 18 stycznia podsumowali pracę w I semestrze ciekawym wyjazdem do Lublina. Pierwszym etapem wycieczki była Icemania. Mistrzynią jazdy na łyżwach okazała się Tola, ale nawet osoby, które łyżwy... czytaj więcej..

Aktualności
1600

Złoty krążek także dla szczypiornistek z Bronka!

15 stycznia byliśmy gospodarzami Liceliady dziewcząt w piłce ręcznej. W turnieju rywalizowały m.in. I LO, II LO, ZS nr.1, ZS w Piaskach. Drużyna p. J. Kołodziejczyk w składzie Karolina Biszkont, Marysia Gęsior, Natalia Kondraciuk, Amelia Mańka, Daria czytaj więcej..

Aktualności
788

Brązowa tarcza w Rankingu Perspektyw 2019 dla I Liceum

Miło nam poinformować, że I Liceum Ogólnokształcące znalazło się w gronie pięćdziesięciu najlepszych szkół Lubelszczyzny uzyskując wyróżnienie Brązowej Tarczy. Licea ogólnokształcące są oceniane za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadac... czytaj więcej..

Aktualności
1550

Złoto dla szczypiornistów z „Bronka”

16 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół w Piaskach, odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców. Do zawodów zgłosiło się m.in. PCEZ, II LO, I LO ZS Nr 1 ze Świdnika oraz ZS z Piask. Mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym".  W czytaj więcej..

Aktualności
4390

Ekstremalnie i fascynująco. O warsztatach z tańca w powietrzu oraz wspinaczki sportowej

14 stycznia odbyły się kolejne warsztaty z tańca w powietrzu na chuście wertykalnej oraz warsztaty ze wspinaczki sportowej zorganizowane przez p. L. Grobel – Wiśniewską. W zajęciach uczestniczyły klasa sportowa 3g z SP 5 w Świdniku pod opieką p. Sylw czytaj więcej..

Aktualności
1719

Wybory do VI kadencji Młodzieżowej Rady Miasta

10 stycznia po raz szósty odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Przeprowadziła je komisja wyborcza w składzie: Nikoletta Sitkowska- przewodnicząca KW, Weronika Serafin, Małgorzata Molenda, Kamila Taracha i Dominika Jóźwiakowska- członko czytaj więcej..

Wyników 1 - 13 z 13

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl