Przegląd artykułów w miesiącu

Listopad 2018

Aktualności
770

Dziennikarskie śledztwo czyli PRL w escape roomie

Przedstawiciele koła dziennikarskiego z klas pierwszych i drugich dwukrotnie próbowali swoich sił w świdnickim escape roomie. Wystrój Escape room-u z epoki PRL-u oraz zagadki w nim zawarte nawiązują do historii Świdnika. Historia kryminalna rozpoczyn... czytaj więcej..

Aktualności
3405

Nasza wielka medialna przygoda

27 listopada młodzi dziennikarze z Bronka wzięli udział w wycieczce dziennikarskiej do Warszawy. Grupie towarzyszył trzyosobowy zespół zwycięzców Literackiej Gry Miejskiej z Gimnazjum nr 1 w Świdniku.Przygodę medialną w stolicy rozpoczęła wizyta w Po... czytaj więcej..

Aktualności
1462

Złoto, dwa brązowe krążki i kwalifikacja do Mistrzostw Województwa Lubelskiego dla pływaków z I Liceum

19 listopada na pływalni w Chełmie odbyła się Rejonowa Licealiada w Pływaniu Sztafet i Indywidualnym Dziewcząt i Chłopców. Oto wyniki:Sztafeta dziewcząt w składzie: Ines Błąkała, Natalia Majchrzak, Klaudia Wawszczak, Maria Gęsior, Amelia Mańka, Małgo czytaj więcej..

Aktualności
2161

Piłka nożna halowa – drużyna dziewcząt z ILO z awansem do rejonu

Za nami powiatowe mistrzostwa w piłce nożnej. 15 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół w Piaskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej Chłopców. Dzień później w hali I Liceum Turniej Powiatowy w Piłce Nożnej Dziewcząt.Oto wyniki: ... czytaj więcej..

Aktualności
841

Pomagając najsłabszym

W I Liceum po raz kolejny została zorganizowana pomoc dla psów w schronisku w Krzesimowie. To ostatnia taka akcja dla placówki. Schronisko zostanie wkrótce zlikwidowane. Wiele psów znalazło już swe domy, wiele z nich pojechało za granicę. W schronisk... czytaj więcej..

Aktualności
12213

Tańce, „Królewna śnieżka” oraz fizyka dla smyka czyli co się działo na Charytatywnym Balu Przedszkolaka

16 listopada sala gimnastyczna I Liceum jak co roku stała się zaczarowanym miejscem i elegancką salą balową. Maluchy z Przedszkola nr 4 po raz kolejny wsparły dom dziecka w Tuligłowach, a uczniowie i nauczyciele ILiceum zapewnili im wspaniałą zabawę. czytaj więcej..

Aktualności
1613

Tworzyli mapy. O projekcie GIS Day

Druga środa listopada to coroczny projekt naukowy GIS Day. Tego dnia na całym świecie na uczelniach organizowane są liczne konferencje i warsztaty poświęcone Geograficznym Systemom Informacji. W obchodach GIS Day na UMCS nie zabrakło również uczniów ... czytaj więcej..

Aktualności
1086

Piątkowe spotkanie z Adamem Mickiewiczem

Piątkowy wieczór 9 listopada młodzież z klas drugich, pod opieką polonistek – p. D. Jaśkowskiej i A. Piwnickiej – Jagielskiej, spędzili w Teatrze Osterwy na spektaklu „Pan Tadeusz” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, z muzyką Zygmunta Koniecznego. Na ... czytaj więcej..

Aktualności
8358

I Liceum w 100-lecie obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości …

Społeczność I Liceum obchody Święta Niepodległości rozpoczęła 8 listopada uroczystą akademią. Przygotowali ją uczniowie klasy 3D pod opieką wychowawcy p. A. Dudek. Młodzież i nauczyciele wysłuchali pięknej opowieści o historii Polski. Narracji towarz... czytaj więcej..

Aktualności
1543

Podium zdominowane przez historyków z „Bronka”

Jakub Wilk (2c) zdobył I miejsce, a Grzegorz Toporowski (2b) II miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym „Ku Niepodległej Polsce”. Konkurs organizowany przez ZS nr 1 miał na celu uczczenie 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zainter... czytaj więcej..

Aktualności
2233

Kolejny rok zaangażowali się projekt „Schizofrenia- Otwórzmy Drzwi”

6 listopada pierwszoklasiści z klasy biologicznej oraz członkowie koła psychologicznego uczestniczyli w projekcie „Schizofrenia- Otwórzmy Drzwi”. Spotkanie odbyło się w sali kameralnej MOK w Świdniku. Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładów psychiat... czytaj więcej..

Aktualności
3200

Wielki listopadowy koncert z udziałem I Liceum już po raz trzeci

Wieczorem, 4 listopada w kościele p.w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku odbył się po raz trzeci koncert „Świdnickie zaduszki“. Dyrektorem artystycznym tej imprezy jest Robert Grudzień, zaś współorganizatorami proboszcz parafii Chrystusa Odkupiciela, ... czytaj więcej..

Aktualności
4193

VII edycja Literackiej Gry Miejskiej „Wgraj się w literaturę”

31 października młodzież z koła dziennikarskiego przeprowadziła literacką grę miejską. Tym razem do udziału w przedsięwzięciu zaprosiliśmy nie tylko gimnazjalistów ze świdnickich szkół, ale także uczniów szkół podstawowych. O nagrodę główną – nieodpł... czytaj więcej..

Wyników 1 - 13 z 13

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl