Przegląd artykułów w miesiącu

Październik 2018

Aktualności
370

Wszystkie zadania wykonane. Nagrody rozdane.

Projekt ekologiczny w ramach WFOŚiGW w Lublinie, został ukończony. Ostatnim jego punktem było przeprowadzenie konkursu ekologicznego, dotyczącego przepięknego Roztocza. Uczniowie gimnazjum przystąpili do konkursu, uczestnicząc wcześniej w warsztatach... czytaj więcej..

Aktualności
3311

Tydzień programowania czyli o uczestnictwie w programie CODEWEEK.EU

W dniach od 6 do 12 października, I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego uczestniczyło w ogólnoświatowym programie CODEWEEK.EU mającym na celu popularyzację programowania wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. I LO nawiąz... czytaj więcej..

Aktualności
2094

Hubert „Małpa” Szymajda gościem „Bronka”

Z inicjatywy wicestarosty p. W. Białowąsa uczniów I Liceum odwiedził w miniony czwartek absolwent „Bronka”, zawodnik MMA Hubert „Małpa” Szymajda. Była to wizyta szczególna, bo Hubert jest świeżo upieczonym zdobywcą pasa TFL. Sportowiec opowiedział mł... czytaj więcej..

Aktualności
6980

Wrócili do szkoły z sześcioma złotymi medalami, czterema srebrnymi i jednym brązowym!

23 października na pływalni Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Sztafet i Indywidualnym Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali:Natalia Majchrzak, Amelia Mańka, Ines Błąkała, Klaudia Wawszczak, Małgo czytaj więcej..

Aktualności
3475

Lekcja literatury z Jackiem Kaczmarskim w lubelskiej Kawiarnio-Księgarni Między Słowami

W środę 23 października młodzież z klas drugich, uczestnicząca w zajęciach rozszerzonych z języka polskiego, wzięła udział w niezwykłej lekcji literatury, którą zorganizowała dla nich lubelska kawiarnia artystyczna Między Słowami. Humaniści wysłuchal... czytaj więcej..

Aktualności
1418

Lekcje z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta

23 października uczniowie klas pierwszych na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości mieli okazję zapoznać się z podstawowymi prawami konsumenta oraz zasadami korzystania z gwarancji i rękojmi. Zawiłości prawne wyjaśniał p. Miłosz Grabowski Powiatowy R czytaj więcej..

Aktualności
3417

Niszczycielska moc natury. Najnowsza akcja plakatowa z geografii

Na korytarzu szkolnym I piętra pojawiła się nowa seria plakatów naukowych, tym razem poświęconych katastrofom naturalnym. Informacje przygotowali uczniowie pracujący pod opieką nauczyciela geografii p. A. Kuny. O czym więc warto poczytać?O tornado w ... czytaj więcej..

Aktualności
1576

Witraże Chagalla i czekoladki Lindt. Wycieczka do Szwajcarii

Grupa naszych licealistów wybrała się z nauczycielem języka niemieckiego, p. M. Stępień na 4-dniową wycieczkę do Szwajcarii. Głównym celem podróży był Zurich - największe miasto, centrum kulturalne i finansowe kraju.W programie oprócz zwiedzania najw... czytaj więcej..

Aktualności
16715

Szumy, grzyby, stawy, las … Edukacja na Roztoczu

11 i 12 października uczniowie I LO z opiekunką, panią A. Dudek, spędzili czas na Roztoczu. Uczestnikom wycieczki towarzyszyło słońce, wysoka temperatura i dobre humory. Wyjazd edukacyjny to ostatni punkt projektu dofinansowanego przez WFOŚiGW w Lubl czytaj więcej..

Aktualności
14652

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w I Liceum

Nauczyciel …ktoś wyjątkowy, ktoś kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania, jednym słowem kto potrafi rozkocha... czytaj więcej..

Aktualności
3483

Emocjonujący start Koła Bibliotecznego

Koło biblioteczne zaczęło w nowym roku szkolnym swoją działalność mocnym akcentem. W piątek 5 października uczennice pod opieką p. Anny Adamczyk spędziły ponad godzinę w Let Me Out usiłując wydostać się z zamkniętego pokoju w jak najkrótszym czasie. ... czytaj więcej..

Aktualności
1692

Dyrektor Stanisław Stefańczyk odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi

Z okazji 64 urodzin Świdnika w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość odznaczenia świdniczan, którzy przyczynili się do rozwoju miasta. Mamy ogromną przyjemność poinformować, że wśród uhonorowanych znalazł się dyrektor I Liceum, p. Stanisław... czytaj więcej..

Aktualności
12337

Szlakiem Adama Mickiewicza po Litwie

W pierwszym tygodniu października trzydziestu uczniów odwiedziło Litwę. Wycieczka programowa z języka polskiego przygotowała ich na spotkanie z literaturą romantyzmu i jej najwybitniejszym polskim przedstawicielem – Adamem Mickiewiczem. Litwa to kraj... czytaj więcej..

Aktualności
4416

A może tak do Stanów Zjednoczonych?

W piątek 5 października I Liceum gościło p. Piotra Dobrosza z Fundacji American Councils for International Education, który zapoznał uczniów z programem FLEX. FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program, to całoroczny, w pełni finansowany przez Depar... czytaj więcej..

Aktualności
5542

Fizyka w medycynie. Najnowsza akcja plakatowa

„Fizyka w medycynie” to najnowsza akcja plakatowa przygotowana przez uczniów pod opieką p. A. Ziętek. Odpoczywając na szkolnym korytarzu w czasie przerwy możecie poczytać między innymi o radioterapii, radiodiagnostyce, fizykoterapii, ultrasonografii,... czytaj więcej..

Aktualności
12280

Przepis na udaną integrację

Piątek 28 września uczniowie klas pierwszych spędzili na pierwszym całodniowym wyjeździe integracyjnym ze swoimi wychowawcami. Był to bardzo ekscytujący, pełen przygód dzień.W podróż na zieloną szkołę w Janowie Lubelskim wyruszyliśmy już o 7 rano. Ta... czytaj więcej..

Aktualności
13015

Świdnicka Grupa Teatralna Teatr Drogi w I Liceum

27 września gościli u nas aktorzy Teatru Drogi. Artyści przeprowadzili warsztaty teatralne z uczniami klas humanistycznych. Projekt odbył się w ramach realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego - "A z teatrem nam po drodze". Uczniowie klas humanisty... czytaj więcej..

Wyników 1 - 17 z 17

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl