Przegląd artykułów w miesiącu

Wrzesień 2018

Aktualności
5451

Czas maturalnych decyzji. Lubelski Salon Maturzystów

Wrzesień to dla uczniów klas trzecich czas bardzo ważnych decyzji. Za niespełna dwa tygodnie będą wypełniać deklaracje maturalne. Aby zrobili to mądrze i odpowiedzialnie szkoła zorganizowała im szereg zajęć. Najpierw zapoznali się z wynikami i warunk... czytaj więcej..

Aktualności
3757

Dwa złote krążki z kwalifikacją do rejonu!

26 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Zawody rozegrano na stadionie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Świdniku. W biegach wystartowały drużyny PCEZ, II LO, I LO, ZS 1 ze Świdnika oraz ZS z Piask.... czytaj więcej..

Aktualności
10066

„Michał nie lubi dżemu i nikt nie wie czemu... (...)"

„Michał nie lubi dżemu i nikt nie wie czemu...Mateusz jest zawsze na nie...wszyscy jesteśmy nieustająco głodni i i co do jednego zgodni - kochamy życie, wakacje, dobrą muzykę i bieg na orientację. Niektórzy kochają matematykę, nieliczni fizykę, więks... czytaj więcej..

Aktualności
3046

Prosili o pomyślność na maturze. 34. Pielgrzymka Maturzystów

34. Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę przebiega pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” i odbywa się w trzech turach. W pierwszym wyjeździe 22 września brali udział także uczniowie naszego liceum, pod opieką księdza Jarosława Chmury.Wyjechawszy wczesnym... czytaj więcej..

Aktualności
5509

Dzień pełen tajemniczych zjawisk fizyki i otaczającego świata

Fenomen fizyki latania oraz zabawek z dzieciństwa każdego z nas, jak również  tajemnice błękitnej planety  i  sekrety światła …. Tak wyglądała kolejna edycja Pokazów z Fizyki UMCS.  25 września uczniowie klas drugich, realizujący ... czytaj więcej..

Aktualności
3604

„To nie zaczęło się od Treblinki, w Treblince po prostu się zakończyło” - niezapomniana lekcja historii

24 września w naszej szkole gościł niezwykły człowiek, świadek historii i edukator Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie - Alex Dancyg. Jego wizyta była możliwa dzięki Ośrodkowi „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie, który jest koordynatorem regionalnym czytaj więcej..

Aktualności
8928

„Każdemu, kto tonie należy podać rękę”. Widowisko słowno-muzyczne w Roku Ireny Sendlerowej

24 września młodzież naszej szkoły wysłuchała koncertu poświęconego Irenie Sendlerowej. Projekt zorganizowany przez I Liceum i Szkołę Muzyczną im. Rodziny Wiłkomirskich miał miejsce w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury. Patronat honorowy nad czytaj więcej..

Aktualności
1176

Rozpoczęły się zajęcia z przesympatyczną Rieke

Zajęcia z języka niemieckiego w I Liceum będą wspierane w tym roku szkolnym przez stypendystkę międzynarodowego programu Kulturweit. Rieke - tak ma na imię młoda mieszkanka Berlina, która przyjechała do Polski na pół roku, aby wspierać nauczanie języ... czytaj więcej..

Aktualności
1831

Podróż do Kamerunu. Ostatni dzień Lubelskiego Festiwalu Nauki

Lubelski Festiwal Nauki zbliża się ku końcowi. 21 września uczniowie klas 2 uczący się geografii na poziomie rozszerzonym wzięli udział w prelekcji na wydziale ekonomicznym prowadzonej przez dr Konrada Czernichowskiego pt. "Rola wody w życiu człowiek... czytaj więcej..

Aktualności
2418

Powiatowe Targi Pracy w I Liceum

20 września I Liceum miało przyjemność gościć 70 pracodawców i szkół reklamujących swoje oferty. Wydarzenie odbyło się w nowej hali sportowej. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć na własnym terenie także naszego Liceum, dzielnie reprezentowanego prze czytaj więcej..

Aktualności
5376

Autoprezentacja, kreowanie wizerunku, argumentacja etyczna i kreatywne pisanie … pracowita środa humanistów

Środa, 19 września dla humanistów z Bronka był bardzo intensywny. A to za sprawą trzech warsztatów humanistyczno-dziennikarskich, w których brali udział w ramach LFN oraz współpracy z lubelskim Domem Słów.Autoprezentacja jest kluczem do sukcesu każde... czytaj więcej..

Aktualności
3190

Dobroczynne właściwości antyoksydantów. Tajniki wydziału farmacji Collegium Universum UM

18 września uczniowie klas drugich, realizujący rozszerzenie z biologii, z nauczycielką p. A.Dudek wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Projekt odbył się w Collegium Universum UM w Lublinie. Uczniowie zapozn czytaj więcej..

Aktualności
1729

Od wybrzeży Stanów Zjednoczonych po Granadę i nie tylko

18 września trzecioklasiści brali udział w zajęciach organizowanych przez pracowników naukowych UMCS i KUL. Uczniowie wysłuchali wykładu pani mgr Marty Cechowicz pod tytułem „Along the Pacific Coast”, który zachęcał do podróży po zachodnim wybrzeżu S czytaj więcej..

Aktualności
2594

Stypendia Burmistrza Świdnika przyznane. X Gala Stypendystów

Jest ich w I Liceum aż 32 w całej gminie Świdnik 163. Są utalentowani, pracowici, zdyscyplinowani i właśnie odebrali z rąk Burmistrza Świdnika, p. Waldemara Jaksona stypendia za szczególne wyniki w nauce. X Gala Stypendystów odbyła się 13 września w ... czytaj więcej..

Aktualności
714

Matura w „Bronku” na 100 procent!

10 września dowiedzieliśmy się o wynikach egzaminu poprawkowego z matematyki, który zdawał jeden uczeń naszego Liceum i tym samym z ogromną radością informujemy, że zdawalność egzaminu maturalnego w I Liceum wyniosła 100%. Gratulujemy nauczycielom, r czytaj więcej..

Aktualności
12471

Rok szkolny powitaliśmy w nowej pełnowymiarowej hali

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 w I Liceum była okazją do szczególnej radości. Po 59 latach stary dobry „Bronek” doczekał się nowoczesnego obiektu sportowego. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy w nowej pełnowymiarowej hali sportowej. W uro... czytaj więcej..

Wyników 1 - 16 z 16

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl