Przegląd artykułów w miesiącu

Czerwiec 2018

Aktualności
14358

To już naprawdę koniec … Rozstaliśmy się na dwa miesiące

22 czerwca oficjalnie i nieodwołalnie (choć tego wcale nie chcieliśmy) rozstaliśmy się ze szkołą. Zakończył się kolejny etap życia pełen ciekawych i pouczających projektów, ciężkiej pracy, sukcesów, czasem porażek. Teraz czekają nas dwa miesiące zasł czytaj więcej..

Aktualności
16533

Bajkowe Lazurowe Wybrzeże. Ostatnia, niezapomniana wycieczka w kończącym się roku szkolnym

W dniach 11-17 czerwca grupa uczniów ILO wraz z opiekunem p. Marią Mościńską uczestniczyła w wycieczce na Lazurowe Wybrzeże we Francji. Po drodze uczniowie mieli okazję zwiedzić znane włoskie miasto - Weronę - osławioną przez dzieło Szekspira "Romeo ... czytaj więcej..

Aktualności
1581

Piękno roztoczańskiej krainy. Warsztaty ekologiczne w ramach projektu WFOŚiGW

12 czerwca w Gimnazjum nr 1, w klasie 2D zostały przeprowadzone warsztaty ekologiczne o Roztoczu. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu ekologicznego, finansowanego przez WFOŚiGW w Lublinie. Gimnazjaliści poznawali wiadomości o specyfice ter czytaj więcej..

Aktualności
2470

Świetna międzypokoleniowa zabawa. Turniej w Boule 2018

W dniach 14-15 czerwca odbył się IV Międzypokoleniowy Turniej w Boule o Puchar Burmistrza Miasta Świdnik. Organizatorem było MCUS w Świdniku. Do zawodów zgłosiło się 12 drużyn: Miejskie Centrum Profilaktyki, II LO, Polski Związek Emerytów Rencistów i... czytaj więcej..

Aktualności
5072

Mamy wicemistrzostwo w województwie w siatkówce plażowej!

12 czerwca odbył się Finał Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. Zawody rozegrano na obiektach sportowych Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. W finałach wystartowało 6 drużyn, które uplasowały się n czytaj więcej..

Aktualności
1675

Obejrzeli "Balladę o Wołyniu"

14 czerwca nauczycielka historii p. E. Derek zabrała uczniów na ważną i trudną lekcję historii. W Miejskim Ośrodku Kultury wystąpił Teatr „Nie Teraz” z Tarnowa w spektaklu „Ballada o Wołyniu” w reżyserii Tomasza Żaka. Jest to pierwsze w kraju widowis czytaj więcej..

Aktualności
1363

Karoliny Domańskiej „AUTOPORTRET, CZYLI PORTRET WŁASNY”

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu wystosowało w marcu zaproszenie do udziału w czwartej edycji konkursu plastycznego "Autoportret, czyli portret własny". Organizatorzy konkursu podkreślali, że młodzi twórcy mają niecodzienną możliwość wypowiedz... czytaj więcej..

Aktualności
3048

Rekordowy czas wypełniania PIT-a w 9 minut!

7 czerwca odbyła się w I Liceum kolejna edycja konkursu dla pierwszoklasistów "Wypełnij PIT-a po terminie". Jego organizatorem jest nauczyciel przedsiębiorczości p. B. Dutkowski. Miło nam ogłosić, że zwycięzcą został Miłosz Lipiński, uczeń klasy 1... czytaj więcej..

Aktualności
3100

Tydzień Konstytucyjny. Zajęcia z edukacji prawniczej

5 czerwca w gościliśmy w ILO adwokata p. Magdalenę Nowak, specjalizującą się w prawie konstytucyjnym, cywilnym i rodzinnym, która przeprowadziła warsztaty z licealistami w ramach zajęć rozszerzonych z wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie dowiedzieli si... czytaj więcej..

Aktualności
1439

Kolejny medal w siatkówce plażowej. Chłopaki też na podium

Kolejne wieści z rozgrywek w piłkę siatkową plażową dotarły do nas 5 czerwca z Chełma. Nasza para (Krystian Suryś i Krystian Gryglicki) zdobyła brąz. Chłopcy wykazali się dużą determinacją, aby stanąć na podium. Po drodze do półfinału, pomimo niez... czytaj więcej..

Aktualności
3335

Złoto i awans w piłce plażowej

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi woda, plaże i chillout. Tym bardziej więc przedwakacyjny sukces naszych dziewczyn w piłce siatkowej plażowej jest bardzo „na czasie”. Mowa o podopiecznych p. L. Grobel-Wiśniewskiej, Darii Nowick... czytaj więcej..

Aktualności
17353

Bo Dzień Dziecka trwa cały rok …

5 czerwca po rocznych testach matematycznych społeczność Bronka świętowała zasłużony Dzień Dziecka. Piknik integracyjny rozpoczął się meczem koszykówki Nauczyciele i Absolwenci kontra Uczniowie, który po zaciętej walce wygrali Starsi. Sędzią był p. Z... czytaj więcej..

Aktualności
7186

Warto żyć i warto wierzyć w ludzi. VI Uliczny Happening za nami

30 maja uczniowie I LO należący do koła psychologicznego pomagali w organizacji VI Ulicznego Happeningu organizowanego przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stację Świdnik II”. Celem imprezy było przybliżenie informacji na temat zaburzeń psychicznych, a ... czytaj więcej..

Aktualności
5431

Zapierająca dech w piersiach Noc Kultury 2018

Tradycją stało się, że młodzież z koła dziennikarskiego bierze każdego roku udział w lubelskiej Nocy Kultury. W tym roku to kulturalne wydarzenie przypadało z 2 na 3 czerwca – i stało się okazją do świętowania Dnia Dziecka dla zmysłów i wyobraźni. ... czytaj więcej..

Aktualności
7266

Niezapomniany urok Pragi, Skalnego Miasta i Wrocławia

W dniach 28 - 30 maja 2018r. młodzież z klas drugich pod opieką nauczycielek Elżbiety Derek, Jolanty Kołodziejczyk, Doroty Grymuzy i Bożeny Piskor wzięła udział w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Pragi, Wrocławia oraz Skalnego Miasta. Uczniowie ... czytaj więcej..

Wyników 1 - 15 z 15

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl