Przegląd artykułów w miesiącu

Luty 2018

Aktualności
3016

Z Centrum Brytyjskiego prosto na mecz hokeja na wrotkach … wszystko jest możliwe

23 lutego uczniowie z klas językowych 2C i 1C oraz uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka angielskiego w zakresie rozszerzonym pod opieką p.Doroty Grymuzy i p.Bożeny Piskor wzięli udział w warsztatach doskonalących umiejętność mówienia po angiel czytaj więcej..

Aktualności
2111

Bagno wciąga … dosłownie i naukowo. Dzień mokradeł na UMCS

Co ma wspólnego błąd w księgowości z bagnem, małżoraczkiem, pyłkami, amebą oraz wioślarką? Dziś uczniowie klas 2 uczący się geografii na poziomie rozszerzonym znaleźli odpowiedzi na te pytania. Otóż przez błąd w rachunkowości z pewnego projektu pozos... czytaj więcej..

Aktualności
1058

Integracja na zimno … czyli o tym, jak 1A spędza piątkowe popołudnia

Piątek popołudnie to zazwyczaj czas relaksu i rozrywki. Nie inaczej te popołudnia spędzają uczniowie klasy 1A, który tego dnia odwiedzili lubelską IceManie. Podczas ponadgodzinnej jazdy jedni prześcigali się w ilości okrążeń, natomiast inni stawiali ... czytaj więcej..

Aktualności
2706

Srebro dla naszych siatkarek na rejonie.

22 lutego w hali sportowej w Piaskach odbyły się rejonowowe mistrzostwa w piłkę siatkową. W zawodach wzięły udział 4 drużyny: I LO Świdnik, II LO Świdnik, I LO Chełm i ZS Łęczna. Nasze siatkarki wróciły z zawodów ze srebrnym medalem. Drużynę dziew czytaj więcej..

Aktualności
1329

Wielki sukces Kasi Kowalczyk w Olimpiadzie Filozoficznej

Komitet Okręgowy Olimpiady Filozoficznej na podstawie wyników testu i eseju filozoficznego rekomendował Kasię Kowalczyk do centralnego etapu OF. Uczennica znalazła się wśród siedmiorga finalistów etapu okręgowego i 14 kwietnia będzie reprezentowała L... czytaj więcej..

Aktualności
4311

Od Leonarda da Vinci do kodu kreskowego … Kolejna akcja plakatowa – odkrycia w fizyce

Czy wiecie, że prototypem aparatu fotograficznego była camera obscura? Że pierwsze zastosowanie kompasu miało miejsce już w VIII wieku w Chinach? Że żarówka została wynaleziona w 1879 roku, a komputer w 1941? Czy wiecie co wynaleźli Leonardo da Vinci... czytaj więcej..

Aktualności
2503

Ręczna na piątkę

16 lutego w hali sportowej ZS w Piaskach odbyły się Mistrzostwa Rejonowe w Piłce Ręcznej Chłopców. Wzięło w nich udział 5 drużyn: I LO, II LO, PCEZ, ZS NR 1 W ŚWIDNIKU i ZS w PIASKACH. Drużyna I LO w składzie: ALEKSANDER KOWALCZYK, SZYMON KOBIAŁKA czytaj więcej..

Aktualności
7376

Święto Patrona Szkoły

10 lutego przypada 56 rocznica śmierci Władysława Broniewskiego, polskiego poety, przedstawiciela liryki rewolucyjnej, tłumacza; żołnierza Legionów Polskich, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, naszego patrona. Z tej okazji co roku nauczyciele jęz czytaj więcej..

Aktualności
6352

IX edycja Dnia Kultury i Mediów w I LO

14 lutego młodzież z koła dziennikarskiego swoją wiedzę przekazywała innym – organizując szereg warsztatów dziennikarskich dla młodzieży gimnazjalnej . W tym roku z naszego zaproszenia skorzystało ponad trzydziestu gimnazjalistów z całego powiatu świ czytaj więcej..

Aktualności
11555

VII Konkurs Poezji Władysława Broniewskiego

„W czasach mocno niehumanistycznych swoją wrażliwością udowodniliście, że należycie do elity społeczeństwa”. Taka między innymi refleksja padła z ust jurorów podsumowujących VII Powiatowy Konkurs Poezji Władysława Broniewskiego. Konkurs, w którym udz... czytaj więcej..

Aktualności
1423

Refleksyjnie i warsztatowo – koncert Bartosza Szymoniaka

W ramach obchodów XXXVI rocznicy Świdnickich Spacerów, 14 lutego w sali widowiskowej kina LOT odbył się koncert Bartasa – Bartosza Szymoniaka, muzyka, wokalisty, kompozytora, autora tekstów. Uczniowie klas 1B i 1C pod opieką p. R. Jasionowskiej wy... czytaj więcej..

Aktualności
1127

Medycyna i muzyka … Sesja naukowa

13 lutego w Pałacu Czartoryskich w Lublinie odbyła się niecodzienna sesja naukowa organizowana już po raz drugi przez Wydział Lubelskiego Towarzystwa Naukowego i Oddział Polskiej Akademii Nauk. Konferencja pt „Medycyna i muzyka” połączyła występy art czytaj więcej..

Aktualności
3130

Do ideału potrzebne im już tylko storczyki … „Szóstka” także po remoncie

W czasie ferii w Bronku odmalowana została także sala nr 6. Inicjatorami remontu byli rodzice i uczniowie klasy 1 a1 wraz z wychowawczynią, p. A. Piwnicką-Jagielską. Wystój sali zmienił się diametralnie. Nowy kolor lamperii (jasny beż), nowe meble, d... czytaj więcej..

Aktualności
4301

Pracowite ferie … Pracownia polonistyczna nie do poznania

Pewne rzeczy nigdy by się nie mogły wydarzyć, gdyby nie cudowni ludzie, którzy potrafią dokonać cudów! Plany remontu sali polonistycznej narodziły się już kilka miesięcy temu, jednak brak czasu wciąż uniemożliwiał ich zrealizowanie. W końcu postanowi... czytaj więcej..

Wyników 1 - 14 z 14

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl