Przegląd artykułów w miesiącu

2018

Aktualności
4765

Szkolne kolędowanie

W tym dniu cichną spory, nieporozumienia i pretensje. Ich miejsce zajmują piękne kolędy, opłatek, życzenia, wigilie klasowe … Ostatni dzień szkoły spędziliśmy w miłej, pełnej świątecznej zadumy atmosferze. Młodzieży i nauczycielom towarzyszyli staros... czytaj więcej..

Aktualności
1535

Jarmark Bożonarodzeniowy z udziałem uczennic z „Bronka”

W dniach 17-18.12.2018 w Szkole Podstawowej nr 3 odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy. To zwyczaj pochodzący z Niemiec i tam bardzo rozpowszechniony. Prawie w każdym niemieckim mieście odbywają się przed Bożym Narodzeniem tradycyjne jarmarki, na któr... czytaj więcej..

Aktualności
1496

Mikołaj przyszedł także do 1C

17 grudni uczniowie klasy 1c wraz z wychowawczynią p. M. Chwedoruk-Fil wybrali się w ramach Mikołajek do Masters Bowling w Galerii Olimp w Lublinie. Była to prawdziwa zabawa, połączona z rywalizacją, która niewątpliwie wzmocniła więzi pomiędzy ucznia czytaj więcej..

Aktualności
923

Nauka trudnej sztuki debatowania

W piątek 14 grudnia w ramach zajęć rozszerzonych z wiedzy o społeczeństwie uczniowie I LO wzięli udział w warsztatach prowadzenia debat oksfordzkich i obserwowali zmagania lubelskich studentów w Międzyuczelnianym Turnieju Debat. W konkursie wzięło ud... czytaj więcej..

Aktualności
1137

Niedługo Święta!

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji na szkolnym korytarzu nasze oczy raduje mrugająca choinka, a dodatkowo nauczyciele religii przygotowali  akcję plakatową poświęconą tradycjom obchodzenia tych pięknych świąt w ... czytaj więcej..

Aktualności
990

Medal 25-lecia Wydziału Politologii dla I Liceum za wieloletnia współpracę naukową

W piątek, 14 grudnia nasza szkoła w uznaniu za wieloletnią współpracę została uhonorowana Medalem 25-lecia Wydziału Politologii. Odznaczenie odebrała wicedyrektor szkoły p. A. Jagieła podczas uroczystego posiedzenia Rady Wydziału Politologii w auli i... czytaj więcej..

Aktualności
1293

Wielki sukces na ogólnopolskim konkursie literackim "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim"

Dwie uczennice I Liceum- Adrianna Dudek z klasy 2c oraz Natalia Szutko z klasy 2a wzięły udział w konkursie literackim dla szczególnie uzdolnionej młodzieży ze szkół średnich z całej Polski.  Partnerami  konkursu byli: Ministerstwo Edukacji... czytaj więcej..

Aktualności
622

Poszerzanie humanistycznych horyzontów – filmowa lekcja języka polskiego

Uczniowie klas drugich, uczęszczający na lekcje języka polskiego w zakresie rozszerzonym, w czwartek 13 grudnia obejrzeli w lubelskim kinie Bajka festiwalowy film Krzysztofa Zanussiego „Eter”. Film jest próbą reinterpretacji mitu Fausta, ale bardziej... czytaj więcej..

Aktualności
2053

W tenisie stołowym nasze dziewczyny są najlepsze

12 grudnia w hali sportowej ZS w Piaskach odbyła się Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W turnieju rywalizowały m.in. ILO, II LO, ZS 1 oraz PCEZ ze Świdnika, ZS w Piaskach i ZS w Trawnikach.Miło nam poinform czytaj więcej..

Aktualności
1949

Najlepsi uczniowie „Bronka” odebrali stypendia

Początek tygodnia należał do prymusów. Najlepsi uczniowie I Liceum uczestniczyli w uroczystościach wręczenia stypendiów. 10 grudnia Grzegorz Toporowski uczeń klasy 2 humanistycznej odebrał z rąk Wojewody Lubelskiego p. Przemysława Czarnka,  Dyre... czytaj więcej..

Aktualności
2071

Akcja plakatowa z okazji Światowego Dnia AIDS

1 grudnia świat obchodził Dzień Walki z AIDS. Święto zostało ogłoszone w 1988 z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. W tym dniu odbywają się happeningi, konferencje oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Nasza szkoła co roku włąc czytaj więcej..

Aktualności
5781

43 paczki już w Tuligłowach!

W klasach uczniowie z wychowawcami stworzyli 22 paczki. Za sprawą ogromnej ofiarności rodziców Przedszkola nr 4 oraz rodziców uczniów ILO zostało zrobione kolejne 21 paczek. Były ogromne, ciężko było je zawiązać, ciężko było je nosić, a znalazło się ... czytaj więcej..

Aktualności
4773

Każdy podarowany słodycz to indywidualne zwycięstwo. Zakończył się Turniej Mikołajkowy

Za nami dwudniowy Charytatywny Turniej Mikołajkowy w piłkę siatkową. Odbył się w dniach 6-7 grudnia i był kolejnym po Balu Przedszkolaka przedsięwzięciem mającym na celu tworzenie mikołajkowych paczek dla podopiecznych z domu dziecka w Tuligłowach.Ch... czytaj więcej..

Aktualności
1093

Święty Mikołaj i lasery

W tym roku w klasie 2a nie było prezentów od Mikołaja, co nie oznacza, że uczniowie byli niegrzeczni. Mikołaj o nich nie zapomniał. Klasa 2a wraz z wychowawcą Adamem Kuną spędziła ten dzień bardzo aktywnie w „Laser City” Lublin.Uczniowie podzieleni n... czytaj więcej..

Aktualności
479

Komu bije dzwon?

12 grudnia 2015 w Kalejdoskopie regionalnym Radia Lublin słuchacze poznali solidarnościową tradycję Świdnika. Redaktorem audycji jest p. Czesława Borowik, dziennikarka szczególna nie tylko ze względu na docenianie społeczności lokalnych Lubelszczyzny czytaj więcej..

Aktualności
2781

O istocie sztuki raz jeszcze w Galerii Labirynt

5 grudnia młodzież 1B i 1C w ramach zajęć z wiedzy o kulturze wzięła udział w drugiej edyzji warsztatów z zakresu interpretacji sztuki współczesnej. Zajęcia odbyły się w Galerii Labirynt. Młodzież zapoznała się z instalacją Six memos i dyskutowała na... czytaj więcej..

Aktualności
5274

Drużyna świętego Mikołaja nie zawiodła

6 grudnia już od rana seniorzy z MCUS czekali na Mikołaja by choć przez chwilę powrócić do lat dzieciństwa. Pomimo braku śniegu Mikołaj dostał się do budynku MCUS rzez balkon i wraz ze swoją drużyną zabawiał seniorów proponując im różne konkurencje, ... czytaj więcej..

Aktualności
2836

Podniebny taniec

3 grudnia na hali sportowej ILO odbyły się niezwykle widowiskowe warsztaty z tańca w powietrzu na chuście wertykalnej. Zajęcia dla uczennic I LO poprowadziła absolwentka naszego liceum Natalia Solarska, trener akrobatyki powietrznej.Na co dzień pracu... czytaj więcej..

Aktualności
3498

Kulturowa inicjacja

9 listopada dwie klasy pierwsze (A i D) odwiedziły galerię sztuki współczesnej w Lublinie – Galerię Labirynt. Towarzyszyły im panie Z. Marczuk-Mazurek i K. Paszko. Uczniów przywitało dwoje przedstawicieli instytucji. W ciemnej, nastrojowej sali kinow... czytaj więcej..

Aktualności
770

Dziennikarskie śledztwo czyli PRL w escape roomie

Przedstawiciele koła dziennikarskiego z klas pierwszych i drugich dwukrotnie próbowali swoich sił w świdnickim escape roomie. Wystrój Escape room-u z epoki PRL-u oraz zagadki w nim zawarte nawiązują do historii Świdnika. Historia kryminalna rozpoczyn... czytaj więcej..

Aktualności
3405

Nasza wielka medialna przygoda

27 listopada młodzi dziennikarze z Bronka wzięli udział w wycieczce dziennikarskiej do Warszawy. Grupie towarzyszył trzyosobowy zespół zwycięzców Literackiej Gry Miejskiej z Gimnazjum nr 1 w Świdniku.Przygodę medialną w stolicy rozpoczęła wizyta w Po... czytaj więcej..

Aktualności
1462

Złoto, dwa brązowe krążki i kwalifikacja do Mistrzostw Województwa Lubelskiego dla pływaków z I Liceum

19 listopada na pływalni w Chełmie odbyła się Rejonowa Licealiada w Pływaniu Sztafet i Indywidualnym Dziewcząt i Chłopców. Oto wyniki:Sztafeta dziewcząt w składzie: Ines Błąkała, Natalia Majchrzak, Klaudia Wawszczak, Maria Gęsior, Amelia Mańka, Małgo czytaj więcej..

Aktualności
2161

Piłka nożna halowa – drużyna dziewcząt z ILO z awansem do rejonu

Za nami powiatowe mistrzostwa w piłce nożnej. 15 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół w Piaskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej Chłopców. Dzień później w hali I Liceum Turniej Powiatowy w Piłce Nożnej Dziewcząt.Oto wyniki: ... czytaj więcej..

Aktualności
841

Pomagając najsłabszym

W I Liceum po raz kolejny została zorganizowana pomoc dla psów w schronisku w Krzesimowie. To ostatnia taka akcja dla placówki. Schronisko zostanie wkrótce zlikwidowane. Wiele psów znalazło już swe domy, wiele z nich pojechało za granicę. W schronisk... czytaj więcej..

Aktualności
12213

Tańce, „Królewna śnieżka” oraz fizyka dla smyka czyli co się działo na Charytatywnym Balu Przedszkolaka

16 listopada sala gimnastyczna I Liceum jak co roku stała się zaczarowanym miejscem i elegancką salą balową. Maluchy z Przedszkola nr 4 po raz kolejny wsparły dom dziecka w Tuligłowach, a uczniowie i nauczyciele ILiceum zapewnili im wspaniałą zabawę. czytaj więcej..

Aktualności
1613

Tworzyli mapy. O projekcie GIS Day

Druga środa listopada to coroczny projekt naukowy GIS Day. Tego dnia na całym świecie na uczelniach organizowane są liczne konferencje i warsztaty poświęcone Geograficznym Systemom Informacji. W obchodach GIS Day na UMCS nie zabrakło również uczniów ... czytaj więcej..

Aktualności
1086

Piątkowe spotkanie z Adamem Mickiewiczem

Piątkowy wieczór 9 listopada młodzież z klas drugich, pod opieką polonistek – p. D. Jaśkowskiej i A. Piwnickiej – Jagielskiej, spędzili w Teatrze Osterwy na spektaklu „Pan Tadeusz” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, z muzyką Zygmunta Koniecznego. Na ... czytaj więcej..

Aktualności
8358

I Liceum w 100-lecie obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości …

Społeczność I Liceum obchody Święta Niepodległości rozpoczęła 8 listopada uroczystą akademią. Przygotowali ją uczniowie klasy 3D pod opieką wychowawcy p. A. Dudek. Młodzież i nauczyciele wysłuchali pięknej opowieści o historii Polski. Narracji towarz... czytaj więcej..

Aktualności
1543

Podium zdominowane przez historyków z „Bronka”

Jakub Wilk (2c) zdobył I miejsce, a Grzegorz Toporowski (2b) II miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym „Ku Niepodległej Polsce”. Konkurs organizowany przez ZS nr 1 miał na celu uczczenie 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zainter... czytaj więcej..

Aktualności
2233

Kolejny rok zaangażowali się projekt „Schizofrenia- Otwórzmy Drzwi”

6 listopada pierwszoklasiści z klasy biologicznej oraz członkowie koła psychologicznego uczestniczyli w projekcie „Schizofrenia- Otwórzmy Drzwi”. Spotkanie odbyło się w sali kameralnej MOK w Świdniku. Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładów psychiat... czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 161

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl