Przegląd artykułów w miesiącu

Grudzień 2017

Aktualności
14145

Wigilia 2017

Wszyscy nie mogli doczekać się zarówno świąt jak i przerwy świątecznej, ale mimo wszystko społeczność I Liceum tradycyjnie w ostatni dzień nauki i pracy spotkała się w sali gimnastycznej, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Ucznio... czytaj więcej..

Aktualności
3391

Kolędowali z małymi pacjentami świdnickiego szpitala

Od czterech tygodni regularnie uczestniczą w roratach. Kiedy trzeba było sprawić przyjemność dzieciakom przebywającym na pediatrycznym oddziale świdnickiego szpitala nie wahali się, żeby pójść. Mowa o grupie uczniów i ich katechetce p. R. Jasionow... czytaj więcej..

Aktualności
2124

Zanim będziemy świętować…. O tradycjach Bożonarodzeniowych innych krajów

Do Bożego Narodzenia już tylko tydzień. Wszyscy czekamy z utęsknieniem na jedne z najpiękniejszych świąt. Żeby skrócić nam czas na oczekiwanie uczniowie pod opieką katechetów przygotowali akcję informacyjną na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia w... czytaj więcej..

Aktualności
2503

Niewidzialne dla oka, słyszalne dla ucha – warsztaty w Centrum Brytyjskim po raz drugi

15 grudnia. klasa 2c wraz z wychowawczynią p. D Grymuzą uczestniczyła w warsztatach fonetyczno-semantycznych organizowanych przez Centrum Brytyjskie UMCS w Lublinie. Zajęcia zatytułowane „Invisible to the eye, audible to the ear” poprowadził dr Marci czytaj więcej..

Aktualności
4580

Co zawdzięczamy epoce wiktoriańskie czyli o warsztatach w British Council

14 grudnia. uczniowie I LO pod opieką p.B. Piskor i p.K. Machoń wybrali się na lodowisko Icemania do Lublina. Wielu miało pierwszy raz w życiu łyżwy na nogach, ale bardziej zaawansowani koledzy zaoferowali im swoją pomoc.. Postępy były widoczne po pi czytaj więcej..

Aktualności
4375

Powiatowy Konkurs Informatyczny rozstrzygnięty

Trzy gimnazja powiatu świdnickiego i dziewięciu młodych zapalonych informatyków. 14 grudnia odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego przygotowanego przez nauczyciela TI p. S. Pietrykę. W eliminacjach udział wzięli uczniowie z „J... czytaj więcej..

Aktualności
4569

Brąz w tenisie stołowym

12 grudnia w hali sportowej ZS w Piaskach zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Drużynowym Dziewcząt i ChłopcówI Liceum reprezentowali: ZUZANNA ŚLĘP, NATALIA PARADA, KAROLINA DOMAŃSKA, BARTŁOMIEJ BIELAK, JAKUB JÓŹWIK i JONASZ SK czytaj więcej..

Aktualności
2679

KIJÓW, ALEPPO … Banina po raz drugi w I LO

Do rozmowy o życiu codziennym w Syrii i na Ukrainie zaprosili … Syryjczyka i Ukrainkę. Scenariusz budowali z ich własnych wspomnień, relacji z działań wojennych, rewolucji, marszów, ale i z tekstów zaczerpniętych z maili, listów publikowanych w przes... czytaj więcej..

Aktualności
1678

Pięciu wspaniałych …uczniów ILO nagrodzono stypendium dla uzdolnionych

Jest ich pięcioro … utalentowani, mądrzy, pracowici i ambitni. Lubią zdobywać wiedzę i potrafią ją pogłębiać. Dzięki temu osiągają sukcesy. O kim mowa? O Wojtku Sarnowskim, Michale Flisie, Zuzi Ślęp, Adzie Dudek i Andrzeju Małku. To laureaci kolej... czytaj więcej..

Aktualności
5102

Pływacy ILO z ósmym miejscem w województwie!

7 grudnia w Aqua Lublin odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu Sztafet i Indywidualnym Dziewcząt i ChłopcówW zawodach udział wzięły 22 szkoły: I LO Biała Podlaska, I LO Biłgoraj, I LO Chełm, I LO Krasnystaw, I LO Lublin, I LO Pu... czytaj więcej..

Aktualności
13763

W paczkach było wszystko, o co można poprosić w liście Świętego Mikołaja… Akcja dla Tuligłów zakończona

Był Charytatywny Bal Przedszkolaka, był Charytatywny Turniej Mikołajkowy w piłkę siatkową, były akcje klasowe tworzenia paczek. I znów wszystko się udało! Stworzyliśmy 42 paczki dla dzieci z domu dziecka w Tuligłowach. Znalazło się w nich wszystko, o... czytaj więcej..

Aktualności
10584

Drużyna Świętego Mikołaja w MCUS

Oj działo się 6 grudnia, działo się !!! Już wczoraj drużyna Świętego Mikołaja pracowała w pocie czoła przygotowując prezenty dla seniorów. Niektórzy całą noc piekli ciasta, inni przygotowywali konkursy o tematyce bożonarodzeniowej, jeszcze inni ćwicz... czytaj więcej..

Aktualności
3199

Akcja informacyjna Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS. To wyjątkowy dzień, w którym na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Uczniowie klas drugich uczestniczyli jak co roku w w czytaj więcej..

Aktualności
2213

Laury dla Laury

30 listopada w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się gala jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Poezji – XX Jesienne Debiuty Poetyckie. Konkurs ma już dwudziestoletnią historię i tworzony jest przez ludzi umiejących słuchać poezję, ż... czytaj więcej..

Aktualności
1183

Słodka piłka siatkowa … czyli co się działo na Turnieju Mikołajkowym

W piątek, 1 grudnia w I Liceum odbyła się kolejna edycja Turnieju Mikołajkowego o Puchar Dyrektora. Byli zwycięzcy, ale zwycięstwo w tych rozgrywkach było sprawą drugoplanową. Siatkarze z I LO, IILO, G3 i ZS1 zagrali dla dzieci z domu dziecka z Tulig... czytaj więcej..

Aktualności
7312

Moc atrakcji dla dzieciaków z Tuligłów

Byli w Lublinie na Rybomanii, na której oglądali życie ryb. Potem przyjechali do „Bronka” a tam czekali na nich uczniowie z wystrzałowymi pokazami chemicznymi i warsztatami biologicznymi. Na koniec podczas poczęstunku otrzymali dyplomy „Młodego chemi... czytaj więcej..

Wyników 1 - 16 z 16

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl