Przegląd artykułów w miesiącu

Listopad 2017

Aktualności
3983

Trzy złote medale, trzy srebrne i dwa brązowe! Nasi pływacy wrócili z rejonu

28 listopada odbyły się Mistrzostwa Rejonu Chełmskiego w Pływaniu Sztafet i Indywidualnym. Z dumą prezentujemy wyniki naszych zawodników. Wyścigi sztafet 6x25: Sztafeta dziewcząt III miejsce: MELISSA QUADRO, KATARZYNA KUPERSKA, NATALIA KARPI... czytaj więcej..

Aktualności
4447

Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Sidzikówna. „Inka” (1928 – 1946)

29 listopada w I Liceum pojawiła się wystawa Instytutu Pamięci Narodowej poświęcona Danucie Sidzikównie. Wystawa jest częścią programu edukacyjnego Biura Edukacji Narodowej IPN „Przywracanie pamięci”. Celem wystawy jest przybliżenie postaci Danuty Si... czytaj więcej..

Aktualności
3797

„Jedynka” na warsztatach koła dziennikarskiego z przeciwdziałania mowie nienawiści

Po raz drugi w ciągu dwóch tygodni młodzież z koła dziennikarskiego pod opieką p. Doroty Jaśkowskiej, przeprowadziła warsztaty z przeciwdziałania mowie nienawiści. Tym razem dla klasy matematyczno-informatycznej z Gimnazjum nr 1 w Świdniku. Co to ... czytaj więcej..

Aktualności
1885

Zamiast Black Friday … piątkowy maraton teatralny w Gardzienicach

Piątkowy wieczór (Black Friday !!!!) humaniści z Bronka oraz inni, zainteresowani teatrem uczniowie, spędzili w przestrzeniach teatralnych odrestaurowanych obiektów kompleksu pałacowo-parkowego w Gardzienicach na maratonie teatralnym. Wieczór oficjal... czytaj więcej..

Aktualności
3495

Warsztaty telewizyjne koła dziennikarskiego w Telewizji Akademickiej TV UMCS

21 listopada młodzi dziennikarze z Bronka spędzili bardzo aktywne popołudnie w Telewizji Uniwersyteckiej w Lublinie, na warsztatach przygotowanych przez panią redaktor Magdę Kozak-Siemińską i studentki Produkcji Medialnej. Głównym celem warsztatów czytaj więcej..

Aktualności
2400

Uczyć się mądrze i skutecznie … o zajęciach z trenerami SWPS

Nauki jak się uczyć nigdy za wiele. Dlatego w Bronku uczniowie wzięli udział w projekcie warszawskiego SWPS „Efektywna nauka”. 22 listopada do I Liceum przyjechali trenerzy, którzy przeprowadzili warsztaty dotyczące działania naszej pamięci, koncentr... czytaj więcej..

Aktualności
1149

Certyfikat Wiarygodna Szkoła po raz drugi potwierdzony!

Dobra firma to firma certyfikowana. Zdobycie certyfikatu to proces złożony i wymagający potwierdzenia przez placówkę pracy według najwyższych standardów. Każdy argument placówki ubiegającej się o certyfikat jest weryfikowany i punktowany. Szkoła, któ... czytaj więcej..

Aktualności
2244

Kochaj i bądź bezpieczny w dobie HIV/AIDS … warsztaty profilaktyczne dla drugoklasistów

21 listopada uczniowie klas drugich uczestniczyli w ciekawym potkaniu profilaktycznym zorganizowanym przez Miejski Centrum Profilaktyki w Świdniku dla uczniów szkół średnich „Bądź bezpieczny w dobie HIV/AIDS”. Wykład poprowadził konsultant Roman Lato czytaj więcej..

Aktualności
3440

Preparowali, szyli i mierzyli czyli jak licealiści uczyli gimnazjalistów

Aż dwukrotnie, 14 i 20 listopada odbyły się warsztaty z biologii dla uczniów klas drugich i trzecich z Gimnazjum nr 1. Uczniowie I LO Karolina Czubak, Ignacy Gutowski, Rafał Maśliński, Magda Pachuta, Daria Niziołek, Nikoletta Sitkowska i Hubert Warda... czytaj więcej..

Aktualności
2766

Krew – najcenniejszy dar. Akcja I LO i Klubu HDK- PCK

20 listopada w I Liceum odbyła się kolejna akcja oddawania krwi i rejestrowania się jako niespokrewniony dawca szpiku kostnego. Kilka dni wcześniej pełnoletnia młodzież naszej szkoły spotkała się z p. Andrzejem Słotwińskim, prezesem Klubu HDK- PCK im czytaj więcej..

Aktualności
3513

KRRiT, Uniwersytet Warszawski i Radio Zet czyli o wycieczce dziennikarskiej do Warszawy

17 listopada młodzież z koła dziennikarskiego z klas pierwszych i drugich brała udział w wycieczce dziennikarskiej do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, do której zaprosiła nas rzecznik prasowy czytaj więcej..

Aktualności
12773

W krainie Disneya czyli o kolejnej edycji Charytatywnego Balu Przedszkolaka

Tuligłowy to niewielka miejscowość oddalona od naszego miasta o 50 km. W Tuligłowach mieszkają mali przyjaciele I Liceum – podopieczni domu dziecka „Nasz dom” prowadzonego przez Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP. Placówkę tę wspieramy od wielu lat... czytaj więcej..

Aktualności
5392

Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu sztafet i Indywidualnym Dziewcząt i Chłopców

Wrócili z sześcioma złotymi medalami i trzema srebrnymi! Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu sztafet i Indywidualnym Dziewcząt i Chłopców16 listopada na pływalni ZS Nr 2 w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu sztafet i Indywidualnym Dziewczą... czytaj więcej..

Aktualności
975

Koncert słowno - muzyczny "Masz jedno życie - powtórki nie będzie"

Miejskie Centrum Profilaktyki w ramach lokalnej akcji „Dla zdrowia - Listopad miesiącem profilaktyki” zaprosiło wszystkich uczniów pierwszych klas szkół średnich na koncert w wykonaniu zespołu RapPedagogia. I Liceum chętnie odpowiedziało na zaproszen... czytaj więcej..

Aktualności
3488

Warsztaty z przeciwdziałania mowie nienawiści dla gimnazjalistów z „Trójki”

Uczniowie z klas pierwszych, uczęszczający na zajęcia dziennikarskie, przygotowali dla swoich młodszych kolegów warsztaty z przeciwdziałania mowie nienawiści. Zajęcia dla klasy 3f, która przyszła na warsztaty wraz ze swoją wychowawczynią – p. Magdale... czytaj więcej..

Aktualności
2853

Narzędzia GIS, Geocoaching, obróbka danych rastrowych i wektorowych … czyli GIS DAY na UMCS

15 listopada uczniowie I Liceum pod opieką p. Adama Kuny wzięli udział w wydarzeniu GIS DAY organizowanym na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie. Podczas pięciogodzinnych zajęć uczniowie uczestniczyli w 3 blokach zajęć. czytaj więcej..

Aktualności
1224

Bronek dla Krzesimowa

Zakończyliśmy zbiórkę darów dla schroniska dla psów w Krzesimowie. 14 listopada przekazaliśmy je na ręce pracowników schroniska. W tym roku udało się zebrać 280 kg karmy suchej i mokrej oraz 25 kg koców. Akcję udało się przeprowadzić dzięki dobrym se... czytaj więcej..

Aktualności
2850

Świętowanie Niepodległej na sportowo. O Biegach Niepodległości i I Zawodach Strzeleckich

Listopad to miesiąc szczególny. Wspominamy w nim zmarłych, którzy odeszli, ale także pamiętamy o odzyskaniu prze Polskę niepodległości. Z okazji Święta Niepodległości 10 listopada w nowo otwartej strzelnicy w Świdniku zostały rozegrane I Mistrzostwa ... czytaj więcej..

Aktualności
3018

Listopadowe ślady … o najnowszej akcji informacyjnej i grobie w Lesie Krępieckim

Listopad sprzyja wielu pięknym refleksjom. To czas wspomnień o zmarłych ale także czas, w którym przypominamy sobie o trudnej walce naszych pradziadów o odzyskanie niepodległości. W I Liceum odbywa się szereg projektów temu poświęconych. 10 listop... czytaj więcej..

Aktualności
1524

Polskie technika i licea poznały wyniki edukacyjnej wartości dodanej. „Bronek” szkołą sukcesu.

Instytut Badań Edukacyjnych opublikował długo wyczekiwane przez szkoły ponadgimnazjalne wyniki EWD – edukacyjnej wartości dodanej. I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego znowu ma powody do świętowania. Miarą skutecznego nauczania jest oczywiś... czytaj więcej..

Aktualności
661

O niepodległości w I Liceum

Zanim nadszedł 11 listopada 1918 roku - upragniony dla Polaków dzień niepodległości - kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, a... czytaj więcej..

Aktualności
4775

Pablo Picasso – wizerunek wielokrotny

W środę 8 listopada uczniowie klas trzecich realizujący język polski w zakresie rozszerzonym oraz uczniowie z klasy pierwszej humanistycznej, wzięli udział w kuratorskim zwiedzaniu wystawy „Pablo Picasso – wizerunek wielokrotny” na Zamku Lubelskim. O... czytaj więcej..

Aktualności
6258

II Świdnickie Zaduszki – koncert wspomnieniowy z udziałem I Liceum

„Co mi mówisz górski strumieniu? W którym miejscu ze mną się spotykasz? Ze mną, który także przemijam ?...” Tryptyk rzymski Jana Pawła II, Brewiarz Zbigniewa Herberta, liryki księdza Jana Twardowskiego i przepiękna muzyka w wykonaniu Roberta Grudnia ... czytaj więcej..

Aktualności
2350

Kasia Kowalczyk wśród stypendystów Stypendium Prezesa Rady Ministrów!

7 listopada w sali błękitnej lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszych uczniom. Wśród prymusów znalazła się Kasia Kowalczyk, która na koniec minionego roku szkolnego uzyskała najwy... czytaj więcej..

Aktualności
3308

"Prawo a cyfryzacja" – lekcja prawnicza

Młodzież I Liceum często gości na swoich lekcjach prawników. Dba o to nauczycielka wiedzy o społeczeństwie p. E. Derek. 25 października uczniów odwiedził mecenas Łukasz Panasiuk. Uczestnicy zajęć rozszerzonych z wiedzy o społeczeństwie mogli dowie... czytaj więcej..

Wyników 1 - 25 z 25

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl