Przegląd artykułów w miesiącu

Październik 2017

Aktualności
4019

Uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Świdnika … 36 uczniów z Bronka wśród wyróżnionych

25 października najzdolniejsi świdniczanie otrzymali stypendia naukowe Burmistrza Świdnika. Listy gratulacyjne wręczono także rodzicom prymusów. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury. Stypendium licealista może otrzymać za średnią ocen wynoszącą c czytaj więcej..

Aktualności
7684

Szlakiem młodopolskiej bohemy i nie tylko

Maturzyści z klasy 3a, 3d i 3c, pod opieką p. Doroty Jaśkowskiej i p. Józefa Jaśkowskiego wzięli udział w dwudniowej wycieczce z języka polskiego do Oświęcimia i Krakowa. 19 października uczniowie zwiedzali obóz Auschwitz – Birkenau w czasie jednodni... czytaj więcej..

Aktualności
505

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Co roku maturzyści odbywają pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymują, aby złożyć Matce Bożej swoje troski i nadzieje, aby Jej wstawiennictwu i opiece powierzyć siebie, czas matury i wkraczania w dorosłe życie. Tegoroczna pielgrzymka maturzystów to ... czytaj więcej..

Aktualności
687

Warszawa dla pierwszoklasistów

Słownik sztuki dla średniozaawansowanych, a potem sztuka o antycznym racjonaliście … Warszawa dla pierwszoklasistów17 października uczniowie klas pierwszych brali udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Polonistyczny projekt obejmował lekcje muze... czytaj więcej..

Aktualności
831

Wykład o danych demograficznych nie do zliczenia

W naszej szkole można dość często poczuć się prawdziwym studentem. 16 października uczniowie z klas drugich uczący się geografii na poziomie rozszerzonym mieli taką okazję. Wraz ze swoim nauczycielem geografii p. Adamem Kuną wybrali się na zajęcia z ... czytaj więcej..

Aktualności
3484

Licealiści w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku

Tej wycieczki wszyscy miłośnicy fizyki z niecierpliwością wyczekiwali.18 października uczniowie I Liceum pod opieką pań G. Kowalczyk i M. Wnuk udali się do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Ich wycieczka składała się z dwóch części. Pi... czytaj więcej..

Aktualności
1874

O Himalajach w Bronku

Od 16 października w ILO można powspinać się z największymi sławami himalaizmu. A wszystko to za sprawą uczniów klas pierwszych, którzy pod opieką nauczyciela geografii p. Adama Kuny przygotowali projekt informacyjny „Polski himalaizm zimowy”. Twó... czytaj więcej..

Aktualności
2691

Pozdrowienia z Ugandy

Piękny i mądry list od naszej byłej nauczycielki – dziś misjonarki w Ugandzie – siostry Magdaleny Orczykowskiej Drodzy uczniowie, grono pedagogiczne i przyjaciele I Liceum! Serdeczne pozdrowienia z Ugandy. Dzięki Facebookowi, będąc daleko, mogę śle... czytaj więcej..

Aktualności
9877

W Święto Edukacji Narodowej o pracy nauczyciela z przymrużeniem oka

14 października 1773 roku, a więc 244 lat temu, w Polsce powstała Komisja Edukacji Narodowej. Była pierwszą w Polsce i w Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.. Z okazji Święta Edukacji Narodowej młodzie czytaj więcej..

Aktualności
8455

Otrzęsiny 2017

„Z całą mocą stwierdzamy, że jesteście godni nosić miano uczniów I Liceum” … Piątek … trzynastego… godzina 17.00 … takiej zabawy „Bronek” jeszcze nie widział! Szefowie Samorządu Uczniowskiego I Liceum czyli Kamila Gnyp, Ania Nowak, Kuba Wieczorek, R... czytaj więcej..

Aktualności
3517

Projekt "Schizofrenia – otwórzmy drzwi"

6 października uczniowie I LO im. W. Broniewskiego – członkowie koła psychologicznego pod kierunkiem psychologa p. K. Paszko włączyli się aktywnie w obchody światowego dnia solidarności z osobami chorującymi na schizofrenię. Uczniowie uzbrojeni w ... czytaj więcej..

Aktualności
4444

O wojnie domowej w Jugosławii z gimnazjalistami

4 października w I Liceum gościli uczniowie klasy 3f z Gimnazjum nr 3 w Świdniku, wraz ze swoją wychowawczynią - panią Magdaleną Stelmach Kopeć. Ich odwiedziny w naszej szkole związane były z wystawą Centropy "Przetrwać w Sarajewie". Wizyta młodzi... czytaj więcej..

Aktualności
4620

Dwa złote medale w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

Dopiero co dowiedzieliśmy się o I miejscu I Liceum w ogólnej klasyfikacji Licealiady za ubiegły rok szkolny i już dotarła do nas kolejna fantastyczna informacja. 3 października na bieżni ZS nr 2 w Świdniku odbył się powiatowy etap Sztafetowych Biegów... czytaj więcej..

Aktualności
6042

I miejsce w Licealiadzie dla sportowców z "Bronka"

W ubiegłym roku szkolnym sportowcy z I Liceum okazali się bezkonkurencyjni. W powiatowej Licealiadzie zajęliśmy I miejsce zdobywając 674 pkt. Turnieje rozgrywane były na stadionie SP7 a także w obiektach sportowych Gimnazjum nr 3, Zespołu Szkół w Pia... czytaj więcej..

Aktualności
3520

Wystawa Centropy "Przetrwanie w Sarajewie" już w I Liceum

Podczas wojny w Bośni (1992-1995) społeczność żydowska Sarajewa nie opowiedziała się po żadnej stronie konfliktu. Uruchomiła za to pomoc humanitarną. Do jej działań dołączyli muzułmańscy, chorwaccy i serbscy przyjaciele. Nacjonaliści, politycy ze wsz... czytaj więcej..

Aktualności
3946

Premiera FIFA 2018 w Bronku

Mistrzostwa NTT System Quersus Puchar Polski oraz LG Mistrzostwa Polski Szkół w e-sporcie połączone z premierą FIFA 2018 przeszły do historii. Rozgrywki odbyły się w salach gimnastycznych I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku or... czytaj więcej..

Aktualności
5181

Kartki urodzinowe dla malutkiej Raisy

W Bronku po raz kolejny uczniowie udowodnili, że nieobce są im problemy innych. Tym razem za namową opiekuna SU pana P. Abramowicza odpowiedzieli na apel, który wystosowała rodzina czteroletniej chorej świdniczanki. Dziewczynka straciła niedawno m... czytaj więcej..

Wyników 1 - 17 z 17

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl