Przegląd artykułów w miesiącu

Wrzesień 2017

Aktualności
871

Integrowali się w strefie wysokich lotów

Piątkowe popołudnie 29 września uczniowie klasy 1A i ich wychowawca p. A. Kuna postanowili spędzić razem w lubelskiej Strefie wysokich lotów. Po kilkuminutowej rozgrzewce pod okiem instruktora nadszedł czas na świetna zabawę. Podczas godziny uczn... czytaj więcej..

Aktualności
1432

Literacka gra miejska

Szósta edycja Literackiej gry miejskiej „Wgraj się w literaturę” 29 września młodzież z koła dziennikarskiego przeprowadziła  - już po raz szósty -  literacką grę miejską. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiliśmy gimnazjalistów ze świdnic... czytaj więcej..

Aktualności
986

Hieronimki 2017

29 września klasa 2c wraz z wychowawcą p. Dorotą Grymuzą uczestniczyła w językowym projekcie - Hieronimki 2017 - organizowanym przez Zakład Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej UMCS z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza, który obchodzony jest 30 w... czytaj więcej..

Aktualności
894

Niecodzienne spotkanie z mistrzem świata

28 września uczniowie naszej szkoły spędzili miło czas na spotkaniu z wielokrotnym reprezentantem Polski i młodzieżowym mistrzem świata z Bahrajnu, Marcinem Prusem. Były zawodnik SKS Polmos Starogard Gdański, SMS PZPS Rzeszów, Mostostal-Azoty i Gward... czytaj więcej..

Aktualności
1493

Lubelski Festiwal Nauki. Zajęcia w Archiwum Państwowym w Lublinie

27 września w ramach nauki historii na poziomie rozszerzonym uczniowie I Liceum wzięli udział w warsztatach na temat.: ,,Moja mała ojczyzna. Co można znaleźć z archiwum?" oraz ,,Znani Polacy w dokumencie archiwalnym". Zajęcia odbyły się w Archiwum Pa... czytaj więcej..

Aktualności
2496

Piękna złota jesień, rajd rowerowy, nauka golfa i świetne humory …

28 września, korzystając ze słonecznej jesiennej pogody, uczniowie kl.1a i 1c wybrali się na rekreacyjno-edukacyjną wycieczkę rowerową do Wierzchowisk. Towarzyszyli im wychowawcy Bożena Piskor i Adam Kuna oraz nauczycielka edb Bożena Stypińska. Po po... czytaj więcej..

Aktualności
806

O nieanonimowej obecności w sieci na warsztatach w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki

26 września podopieczni p. Doroty Jaśkowskiej ze szkolnego koła dziennikarskiego brali udział w warsztatach dziennikarskich, poświęconych mediom społecznościowym w kontekście świadomego budowania wizerunku. Zajęcia przeprowadziły panie Agnieszka Wasi... czytaj więcej..

Aktualności
1006

Matrioszka … pochodzi z Japonii czy Rosji?

Rozpoczął się Lubelski Festiwal Nauki. Pierwsze grupy uczniów już w poniedziałek wyruszyły do Lublina. 25 września licealiści rosyjskojęzyczni wzięli udział w zajęciach „Moja własna matrioszka” – warsztaty w stylu decoupage ". Warsztaty odbyły się w... czytaj więcej..

Aktualności
98

Jak uczy się mózg czyli o warsztatach językowych dla lingwistów z Bronka

25 września uczniowie uczęszczający na zajęcia rozszerzone z języka angielskiego wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Jedne z nich odbyły się w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie i czytaj więcej..

Aktualności
734

Humaniści i absolwenci Bronka na Lubelskim Festiwalu Legend

Deszczowy wieczór 22 września można zaliczyć do jednego z bardziej udanych. Dość liczna grupa uczniów i absolwentów z Bronka spędziła czas z p. D. Jaśkowską w Lublinie na Festiwalu Legend Lubelskich. Młodzież wzięła udział w wieczornym teatralizowan... czytaj więcej..

Aktualności
829

Polesia czar …

Tymi słowami zaczęły się zajęcia dla klas drugich, realizujących rozszerzenie z biologii, w Muzeum Poleskiego Parku Narodowego. Krotki film przedstawił osobliwości rejonu, nakreślił istotę tej krainy geograficznej. Przewodnik bardzo ciekawie opowiada... czytaj więcej..

Aktualności
999

Czas maturalnych decyzji

Wrzesień to dla uczniów klas trzecich czas bardzo ważnych decyzji. Za niespełna dwa tygodnie będą wypełniać deklaracje maturalne. Aby zrobili to mądrze i odpowiedzialnie szkoła zorganizowała im szereg zajęć. Najpierw zapoznali się z wynikami i war... czytaj więcej..

Aktualności
551

Humaniści z Bronka na Otwartej Niedzieli w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice"

Niedzielne popołudnie 17 września młodzież zainteresowana humanistyką spędziła w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Na spacer po Ośrodku zaprosił uczniów Marcin Mrowca - aktor, pedagog, animator kultury, muzyk, założyciel zespoł... czytaj więcej..

Aktualności
1480

Było wesoło, dynamicznie i kreatywnie …. czyli o integracji klas pierwszych słów kilka

Pierwsza połowa września upłynęła w Bronku pod znakiem integracji. 12, 13 i 14 września uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami Adamem Kuną, Małgorzatą Noskowicz, Bożeną Piskor i Agnieszką Piwnicką - Jagielską oraz prowadzącymi psychologami Kat... czytaj więcej..

Aktualności
628

III Miejski Turniej Pokoleń w Boule

Na bulodromie Miejskiego Centrum Usług Socjalnych 11 września odbył się III Miejski Turniej Pokoleń w Boule o Puchar Burmistrza Miasta Świdnik. Do udziału w Turnieju zgłosiło się aż 11 drużyn w tym nasza w składzie: Karolina Czubak, Weronika Serafin,... czytaj więcej..

Aktualności
1409

Kampania wrześniowa 1939 na plakatach informacyjnych

Bohaterska obrona polskiego terytorium przed agresją militarną – bez określonego w prawie międzynarodowym – wypowiedzenia wojny wojsk III Rzeszy i ZSRR. Pamiętając o wydarzeniach sprzed 78 lat uczniowie pod pieką nauczycieli historii przygotowali pla... czytaj więcej..

Aktualności
1293

Początek roku w strugach deszczu ale optymistycznie

W tym roku wakacje potrwały nieco dłużej. Uczniowie pierwszy dzwonek usłyszeli 4 września. Uroczyste ogłoszenie nowego roku szkolnego odbyło się najpierw w kościele p.w. Chrystusa Odkupiciela, a potem w sali gimnastycznej „Bronka”. Uczniów przywit... czytaj więcej..

Wyników 1 - 17 z 17

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl