Przegląd artykułów w miesiącu

Czerwiec 2017

Aktualności
2927

Podsumowanie XV konkursu z fizyki „Fotografujemy Zjawiska Fizyczne"

W roku szkolnym 2016/17 odbył się jubileuszowy, XV konkurs z fizyki „Fotografujemy Zjawiska Fizyczne”. Wzięło w nim udział 25 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu świdnickiego. 31 maja 2017 r. odbyło się posiedzenie komisji... czytaj więcej..

Aktualności
259

O tym jak Amerykanin pokochał Polskę. Spotkanie z Ryanem Socashem.

W piątek 9 czerwca w I LO w Świdniku odbyło się ciekawe spotkanie ze słynnym youtuberem Ryanem Socashem. Organizatorem wydarzenia było Biuro Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Świdniku wraz z liceum. Ryan jest dyrektorem zarząd czytaj więcej..

Aktualności
1996

Podsumowanie XV konkursu z fizyki „Fotografujemy Zjawiska Fizyczne".

W roku szkolnym 2016/17 odbył się jubileuszowy, XV konkurs z fizyki „Fotografujemy Zjawiska Fizyczne”. Wzięło w nim udział 25 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu świdnickiego. 31 maja 2017 r. odbyło się posiedzenie komisji... czytaj więcej..

Aktualności
243

Noc Bibliotek. Czytanie porusza.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury. Do akcji dołączyła również Biblioteka Szkolna I LO. Hasło tegorocznej akcji "Czyt czytaj więcej..

Aktualności
248

Klasa 1c w LET ME OUT

8 czerwca uczniowie klasy 1c wybrali się na wycieczkę do Lublina. Głównym punktem programu była wizyta w Let Me Out (Escape Room). Gra polegała na tym,że zostali zamknięci w pięciu specjalnie zaaranżowanych pokojach, pełnych zagadek, łamigłówek, kł czytaj więcej..

Aktualności
237

Chemia nie jest trudna ani nudna. O warsztatach dla gimnazjalistów

6 czerwca młodzi chemicy wraz z ich nauczycielką p. Magdaleną Wnuk gościli gimnazjalistów z Gimnazjum nr 3. Przygotowali dla nich praktyczną lekcję chemii po angielsku. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania teoretyczne i praktycz... czytaj więcej..

Aktualności
200

"Wypełnij PIT-a po terminie" Konkurs z przedsiębiorczości.

Na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości, odbyła się piąta edycja corocznego konkursu "Wypełnij PIT-a po terminie". Zadanie polegało na jak najszybszym, poprawnym wypełnieniu deklaracji PIT-37 na podstawie dostarczonych informacji. Zwycięzcą konkurs... czytaj więcej..

Aktualności
194

IX Sesja Naukowa i podsumowanie IV Konkursu Biologiczno-Chemicznego

2 czerwca podczas IX Sesji Naukowej, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród gimnazjalistom biorącym udział w IV Konkursie Biologiczno-Chemicznym. I miejsce zajął zespół uczniów z Gimnazjum w Mełgwi, II miejsce z Gimnazjum nr 1w Świdniku, III miejsce czytaj więcej..

Aktualności
196

Byliśmy na niezapomnianej Nocy Kultury

Noc z 3 na 4 czerwca koło dziennikarskie, humaniści z Bronka oraz świeżo upieczeni absolwenci, spędzili – tradycyjnie- w Lublinie na Nocy Kultury. Noc tę tworzą chwile magiczne. To festiwal, który nieustannie zaskakuje i dzieją się wtedy rzeczy nie czytaj więcej..

Aktualności
4837

Mecz piłki nożnej. Uczniowie vs nauczyciele-absolwenci

Szymon Kobiałka, Aleksander Kowalczyk, Krzysztof Jaśkiewicz, Adrian Rymarz, Krystian Małyska, Kacper Zdunek, Patryk Olszewski,Grzegorz Kosior, Adrian Duwer A PO PRZECIWNEJ STRONIE Józef Jaśkowski, Piotr Bieniek, Michał Bujnik,Piotr Kaciuczyk, Tobiasz... czytaj więcej..

Aktualności
9192

Dzień Dziecka z Bronkiem – nauka i zabawa w plenerze

Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że dzień dziecka powinien trwać cały rok. Dlatego I Liceum świętowało 2 czerwca. Uczniowie i nauczyciele zorganizowali edukacyjno-promocyjną imprezę plenerową pod nazwą „Dzień Dziecka z Bronkiem – nauka i zabawa w ... czytaj więcej..

Aktualności
220

Humaniści na Lubelskim Festiwalu Poezji. Warsztaty komiksu i spotkanie z poetą

W minionym tygodniu Lublin rozbrzmiewał poezją. Festiwal Poezji jest cykliczną imprezą kulturalną. Istnieje od 2008 roku. Realizuje go Dom Słów Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN". Charakterystycznym rysem Festiwalu jest jego uspołecznienie – w jego czytaj więcej..

Aktualności
2612

O fenomenie Solidarności i rozstrzygnięciu konkursu historycznego

29 maja humaniści z "Bronka" oraz zwycięzcy konkursu historycznego szkół gimnazjalnych mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach dydaktycznych, których tematem przewodnim był fenomen "Solidarności" 1980-1989. Wykład został przygotowany przez dr... czytaj więcej..

Aktualności
2877

V uliczny happening Stacji Świdnik II z udziałem koła psychologicznego I Liceum

31 maja uczniowie z koła psychologicznego ćwiczyli w praktyce empatię, tolerancję oraz integrację społeczną uczestnicząc aktywnie w V ulicznym happeningu Profilaktyka Zdrowia Psychicznego. O szczegółach imprezy opowiada portal lsw24.   ... czytaj więcej..

Aktualności
207

Test próby sprawnościowej dla kandydatów do klasy sportowej ILO w Świdniku

Test próby sprawnościowej dla kandydatów do klasy sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku odbędzie się 5 czerwca 2017 roku o godzinie 13:30 w sali gimnastycznej. czytaj więcej..

Wyników 1 - 15 z 15

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl