Przegląd artykułów w miesiącu

Maj 2017

Aktualności
211

Akcja plakatowa "Wszystko o szczepieniach"

W 1796 roku wynaleziono szczepionkę przeciwko ospie prawdziwej, w 1882 roku przeciwko wściekliźnie, w 1927 roku przeciwko gruźlicy, a w 2004 roku przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. Czy wiecie wszystko na temat szczepień? Czym są? Jak powstaj czytaj więcej..

Aktualności
5969

Eurolicealiada 2017. Zwyciężyła Polska.

26 maja po raz kolejny odbyła się w I LO Eurolicealiada. Projekt został przygotowany i koordynowany przez nauczycielkę geografii panią Jolantę Siembidę. Jego celem jest zainteresowanie młodzieży problematyką państw europejskich oraz poszerzenie wiedz... czytaj więcej..

Aktualności
201

Humanistyczny wieczór z Panią Bovary

25 maja młodzież ucząca się języka polskiego na poziomie rozszerzonym oraz absolwenci naszej szkoły spędzili popołudnie i wieczór na warsztatach teatralnych oraz na spektaklu „Pani Bovary” w lubelskim Teatrze Osterwy. Warsztaty teatralne wprowadzał czytaj więcej..

Aktualności
14662

Reprezentowali Polskę i Świdnik w EuroParlamencie w Strasburgu

Uczniowie ILO w dniach 16 - 21.05.2017 wzięli udział w międzynarodowym programie edukacyjnym Euroscola. Wyjazd 24 uczniów do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu połączony ze zwiedzaniem Paryża, Wiednia i Strasburga był nagrodą za wygraną przez młod... czytaj więcej..

Aktualności
194

Wielobój matematyczny. Ostatnia seria zadań.

Szósta seria zadań dostępna jest w trzech kategoriach: - dla klas pierwszych – kategoria I - dla klas drugich – kategoria II - dla klas trzecich – kategoria III. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu. Zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach... czytaj więcej..

Aktualności
2369

Kulturalnie nocą – Noc Muzeów 2017

Uczestniczenie w imprezach kulturalnych w ramach Nocy Kultury to już tradycja dla członków koła dziennikarskiego. W tym roku jednak zainicjowaliśmy nową – udział w Nocy Muzeów. Noc 20 maja spędziliśmy na Zamku Lubelskim, które w ramach Europejskiej N... czytaj więcej..

Aktualności
1555

Święto Patrona MCUS Jana Pawła II z udziałem uczniów ILO

18 maja z okazji święta Patrona MCUS członkowie koła psychologicznego wzięli udział w pięknym spotkaniu pokoleń, tych którzy znali Jana Pawła II. Wspólnie z seniorami wspominali, recytowali, śpiewali i uczyli się najnowszej historii. Dziękujemy Wam s czytaj więcej..

Aktualności
7318

Drzwi otwarte Bronka 2017

Drzwi otwarte I Liceum jak co roku przyciągnęły gimnazjalistów z całego powiatu i nie tylko. Naukowa podróż po Bronku zakończyła się nagrodzeniem najlepszych grup. Było energetycznie, mądrze, wesoło, mamy nadzieję, że także ciekawie. Zależało nam,... czytaj więcej..

Aktualności
224

Mamy dwóch laureatów CLICKONMANIACA

Dwóch uczniów naszej szkoły zostało laureatami XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC. Andrzej Małek, uczeń p. B. Piskor zajął II miejsce w województwie, Michał Ciozda, uczeń p. D. Grymuzy – czwarte. Gratulujemy!... czytaj więcej..

Aktualności
205

„Bronek” jest nadal sportowym liderem w powiecie świdnickim.

Wzruszające chwile pożegnań z trzecioklasistami zbiegły się w tym roku z miłą informacją o kolejnym sportowym sukcesie „Bronka”. Mamy ogromną przyjemność poinformować, że I Liceum obroniło tytuł sportowego lidera powiatu świdnickiego i w Licealiadz czytaj więcej..

Aktualności
2000

"Solidarność Świdnik na antenie! " czyli o wizycie humanistów w Strefie Historii

28 kwietnia humaniści z klas 1b i 2b, pod opieką pani E. Derek, wzięli udział w zajęciach dydaktycznych "Solidarność Świdnik na antenie! " organizowanych przez świdnicką Strefę Historii. Siedziba Strefy Historii znajduje się w Galerii Venus na II pię... czytaj więcej..

Aktualności
210

Dziennikarze z „Bronka” na Lubelskim Festiwalu Reportażu

W dniach 25-27 kwietnia w siedzibie Radia Lublin odbyła się II edycja Festiwalu Reportażu w Lublinie, w którym brali udział członkowie koła dziennikarskiego, podopieczni p. D. Jaśkowskiej. Festiwal jest ogólnopolską imprezą poświęcona reportażowi lit... czytaj więcej..

Aktualności
196

Wielobój matematyczny. Piąta seria zadań

Piata seria zadań dostępna jest w trzech kategoriach: - dla klas pierwszych – kategoria I - dla klas drugich – kategoria II - dla klas trzecich – kategoria III. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu. Zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach.... czytaj więcej..

Aktualności
10099

Czas rozstania … czyli o uroczystości pożegnania maturzystów

Ostatni dzień nauki trzecioklasistów jest nieodmiennie czasem smutnym. 28 kwietnia pożegnaliśmy maturzystów. W imieniu uczniów klas młodszych przemówienie wygłosiła gospodyni SU Kamila Gnyp. W imieniu maturzystów ciepłe słowa do dyrekcji, nauczycieli... czytaj więcej..

Aktualności
2885

Nauczmy się na pamięć tego kraju … Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy 1D i 1E pod opieką p. A. Dudek przygotowali patriotyczną akademię. Uroczystość rozpoczęły piękne słowa „Opowiedz nam, moja Ojczyzno,/ Jak matka dzieciom ciekawym,/ O latach znaczonych bliz... czytaj więcej..

Aktualności
1225

Gościliśmy na Targach edukacyjnych w Trawnikach

26 kwietnia w Gimazjum im. Polonii Francuskiej w Trawnikach odbyły się targi edukacyjne z udziałem piętnastu szkół województwa lubelskiego. Na imprezie nie mogło zabraknąć I Liceum. Szkołę reprezentowali dyrektor p. S. Stefańczyk, wicedyrektor p. A. ... czytaj więcej..

Aktualności
222

Szekspir, Szekspir, Szekspir … Rewelacyjne spektakle w Osterwie

12 kwietnia młodzież z klasy 1c obejrzała spektakl „Sen nocy letniej” w Teatrze Osterwy w reżyserii Artura Tyszkiewicza. Komedia Szekspira to opowieść o uczuciach czwórki młodych ludzi, w których to związki ingeruje leśny chochlik Puk (Przemysław Sti czytaj więcej..

Aktualności
421

Oferta edukacyjna I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku na rok szkolny 2017/2018

Oferta edukacyjna I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku na rok szkolny 2017/2018... czytaj więcej..

Wyników 1 - 18 z 18

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl