Przegląd artykułów w miesiącu

Kwiecień 2017

Aktualności
13904

IV Światowy Dzień Książki i praw Autorskich w I LO pod znakiem prozy Josepha Conrada

Słowo ludzkie sięga daleko, bardzo daleko; rzucone w przestrzeń, przenika czas i tak jak pocisk sieje zniszczenie. Joseph Conrad – Lord Jim 24 kwietnia młodzież z koła dziennikarskiego oraz uczniowie klas drugich, uczęszczający na zajęcia rozsze... czytaj więcej..

Aktualności
3502

Gala LIDER INNOWACJI 2017. Spektakularny sukces „Bronka” Mamy aż trzy wyróżnienia!

20 kwietnia w gmachu WSEI w Lublinie odbyła się długo wyczekiwana gala podsumowująca Projekt Certyfikacji Szkól „Szkoła Innowacji” i Konkurs „Lider Innowacji 2017”. Mamy ogromną przyjemność poinformować, że I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewski czytaj więcej..

Aktualności
253

Czy i jak można reklamować zakupiony produkt? Czyli o spotkaniu młodzieży z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów

Jak co roku gościliśmy w naszej szkole Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów. 20 kwietnia Pan Miłosz Grabowski (kilka miesięcy temu zastąpił on na stanowisku rzecznika znanego starszym uczniom Kazimierza Sidora, który odszedł na emeryturę) wygłosił ... czytaj więcej..

Aktualności
235

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz piąty zorganizowało akcję upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Projekt ten na stałe wpisał się także w kalendarz I Liceum. Biorą w niej udział uczniowie klas trzecich pod opieką pani D. Jaśk czytaj więcej..

Aktualności
235

Szlakiem lubelskiej sztuki

11 kwietnia humaniści z klas 1b i 2b wzięli udział w zajęciach na Zamku Lubelskim, zwiedzili także Bazylikę i klasztor dominikanów. Podczas warsztatów "Królowie polscy na Zamku Lubelskim" uczniowie weszli na basztę pochodzącą z XII w., a także zwie czytaj więcej..

Aktualności
329

Inga Treder laureatką XV Wojewódzkiego Konkursu Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej.

Konkurs Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej organizowany jest corocznie przez IV LO im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie. Kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Zainteresowani udziałem wybierają jeden z dwóch udostęp... czytaj więcej..

Aktualności
226

Życzenia świąteczne

„Gdy skończył się szabat, Maria z Magdali wraz z Salome i Marią – matką Jakuba, zakupiły wonne zioła, pragnąc namaścić nimi ciało Jezusa. Wczesnym rankiem, gdy tylko wzeszło słońce, udały się do grobu. Po drodze zastanawiały się, jak sobie poradzą z ... czytaj więcej..

Aktualności
220

Wielobój matematyczny. Czwarta seria zadań

Czwarta seria zadań dostępna jest w trzech kategoriach: - dla klas pierwszych – kategoria I - dla klas drugich – kategoria II - dla klas trzecich – kategoria III. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu. Zachęcamy do wzięcia udziału w zawodac... czytaj więcej..

Aktualności
1148

Warsztaty biologiczne w Gimnazjum nr 1

7 i 10 kwietnia nauczycielka biologii, p. A.Dudek wraz z drugoklasistkami z klasy biologicznej, Justyną, Martyną, Edytą i Patrycją, przeprowadziły warsztaty dla uczniów klas drugich w Gimnazjum nr 1.Zajęcia dotyczyły budowy i pracy układu krwionośneg... czytaj więcej..

Aktualności
1048

Od kultury śródziemnomorskiej do rozważań nad sensem humanistyki. Wykład prof. Macieja Abramowicza

10 kwietnia humaniści z klas 1B i 3B odbyli ciekawa podróż po krajach kultury śródziemnomorskiej. Ich przewodnikiem był pracownik naukowy Wydziału Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego p. prof. Maciej Abramowicz. Uczniowie odbyli podróż zaczynaj czytaj więcej..

Aktualności
238

Andrzej Małek laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Matematyka i geografia. Z tych przedmiotów uczniowie „Bronka” zakwalifikowali się w X edycji olimpiady do etapu centralnego. Po drodze musieli pokonać etap szkolny i wojewódzki. Z trudnościami poradzili sobie Patryk Lis (3A) Daniel Sznajder (1A) i An... czytaj więcej..

Aktualności
4155

O bursztynie, kemach, ozach, sandrach i pradolinach w Muzeum Ziemi w Warszawie

5 kwietnia uczniowie klas drugich uczący się geografii na poziomie rozszerzonym wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Warszawy. Głównym punktem programu była lekcja i wystawa skał przygotowana przez Polską Akademię Nauk Muzeum Ziemi. Przewodniczka... czytaj więcej..

Aktualności
1066

O funkcjonowaniu straży granicznej i misji w Macedonii

6 kwietnia na zaproszenie wicestarosty powiatu świdnickiego p.W. Białowąsa odwiedzili nas pracownicy Nadburzańskiego Oddziału Straży Granicznej. W pierwszej części spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się Straż Graniczna, jak zostać stra... czytaj więcej..

Aktualności
216

Teatralny wtorek z Osterwą

4 kwietnia, trzy dni po oficjalnej premierze w Teatrze Osterwy „Diabła i tabliczki czekolady” Kuby Kowalskiego, spektakl obejrzała młodzież z koła dziennikarskiego. Propozycja lubelskiego Teatru oparta została na cyklu artykułów - reportaży Pawła P czytaj więcej..

Aktualności
2419

Warsztaty z prawa konstytucyjnego

4 kwietnia w naszej szkole miały miejsce warsztaty z prawa konstytucyjnego prowadzone przez mecenasa Krzysztofa Sokołowskiego. Uczniowie brali czynny udział w dyskusji, podczas której za zadanie mieli ustalić, jakie są fundamenty prawidłowego funkcjo... czytaj więcej..

Aktualności
2285

IV Targi Edukacyjne z udziałem „Bronka”

5 kwietnia w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej odbyły się IV Targi Edukacyjne. Oprócz szkół ponadgminazjalnych powiatu świdnickiego swoje stanowiska miały także lubelskie uczelnie wyższe. I Liceum reprezentowali p. A. Jagieła, p. J. Kołodziejczyk... czytaj więcej..

Aktualności
6756

Chillout rooms w Bronku. Szkolna akcja społeczna.

W sobotę 1 kwietnia sfinalizowaliśmy projekt budowy dwóch stref chilloutu w holu głównym, przy sekretariacie szkoły i w bibliotece. Po długich przygotowaniach i planowaniu, praca poszła błyskawicznie i sprawiła nam dużo zabawy. Byliśmy razem w zupełn... czytaj więcej..

Aktualności
9890

Dzień Języków Obcych z akcentem japońskim.

31 marca w Bronku świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. Zaprosiliśmy do udziału pracowników i studentów Wydziału Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie oraz Josepha Couvesa, doktoranta KUL pochodzącego z Oxfordu.Nasi goście przeprowadzili warsztaty jęz... czytaj więcej..

Aktualności
2561

V edycja Turnieju Szachowego już za nami.

30 marca w I Liceum dzięki współpracy z Klubem Szachowym Huzar w Świdniku odbyła się V edycja Turnieju Szachowego. W zawodach udział wzięło 16 uczniów z I LO w Świdniku, Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie, Gimnazjum w Mełgwi oraz Gimnazjum Nr 2... czytaj więcej..

Wyników 1 - 19 z 19

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl