Przegląd artykułów w miesiącu

2017

Aktualności
14145

Wigilia 2017

Wszyscy nie mogli doczekać się zarówno świąt jak i przerwy świątecznej, ale mimo wszystko społeczność I Liceum tradycyjnie w ostatni dzień nauki i pracy spotkała się w sali gimnastycznej, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Ucznio... czytaj więcej..

Aktualności
3391

Kolędowali z małymi pacjentami świdnickiego szpitala

Od czterech tygodni regularnie uczestniczą w roratach. Kiedy trzeba było sprawić przyjemność dzieciakom przebywającym na pediatrycznym oddziale świdnickiego szpitala nie wahali się, żeby pójść. Mowa o grupie uczniów i ich katechetce p. R. Jasionow... czytaj więcej..

Aktualności
2124

Zanim będziemy świętować…. O tradycjach Bożonarodzeniowych innych krajów

Do Bożego Narodzenia już tylko tydzień. Wszyscy czekamy z utęsknieniem na jedne z najpiękniejszych świąt. Żeby skrócić nam czas na oczekiwanie uczniowie pod opieką katechetów przygotowali akcję informacyjną na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia w... czytaj więcej..

Aktualności
2503

Niewidzialne dla oka, słyszalne dla ucha – warsztaty w Centrum Brytyjskim po raz drugi

15 grudnia. klasa 2c wraz z wychowawczynią p. D Grymuzą uczestniczyła w warsztatach fonetyczno-semantycznych organizowanych przez Centrum Brytyjskie UMCS w Lublinie. Zajęcia zatytułowane „Invisible to the eye, audible to the ear” poprowadził dr Marci czytaj więcej..

Aktualności
4580

Co zawdzięczamy epoce wiktoriańskie czyli o warsztatach w British Council

14 grudnia. uczniowie I LO pod opieką p.B. Piskor i p.K. Machoń wybrali się na lodowisko Icemania do Lublina. Wielu miało pierwszy raz w życiu łyżwy na nogach, ale bardziej zaawansowani koledzy zaoferowali im swoją pomoc.. Postępy były widoczne po pi czytaj więcej..

Aktualności
4375

Powiatowy Konkurs Informatyczny rozstrzygnięty

Trzy gimnazja powiatu świdnickiego i dziewięciu młodych zapalonych informatyków. 14 grudnia odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego przygotowanego przez nauczyciela TI p. S. Pietrykę. W eliminacjach udział wzięli uczniowie z „J... czytaj więcej..

Aktualności
4569

Brąz w tenisie stołowym

12 grudnia w hali sportowej ZS w Piaskach zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Drużynowym Dziewcząt i ChłopcówI Liceum reprezentowali: ZUZANNA ŚLĘP, NATALIA PARADA, KAROLINA DOMAŃSKA, BARTŁOMIEJ BIELAK, JAKUB JÓŹWIK i JONASZ SK czytaj więcej..

Aktualności
2679

KIJÓW, ALEPPO … Banina po raz drugi w I LO

Do rozmowy o życiu codziennym w Syrii i na Ukrainie zaprosili … Syryjczyka i Ukrainkę. Scenariusz budowali z ich własnych wspomnień, relacji z działań wojennych, rewolucji, marszów, ale i z tekstów zaczerpniętych z maili, listów publikowanych w przes... czytaj więcej..

Aktualności
1678

Pięciu wspaniałych …uczniów ILO nagrodzono stypendium dla uzdolnionych

Jest ich pięcioro … utalentowani, mądrzy, pracowici i ambitni. Lubią zdobywać wiedzę i potrafią ją pogłębiać. Dzięki temu osiągają sukcesy. O kim mowa? O Wojtku Sarnowskim, Michale Flisie, Zuzi Ślęp, Adzie Dudek i Andrzeju Małku. To laureaci kolej... czytaj więcej..

Aktualności
5102

Pływacy ILO z ósmym miejscem w województwie!

7 grudnia w Aqua Lublin odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu Sztafet i Indywidualnym Dziewcząt i ChłopcówW zawodach udział wzięły 22 szkoły: I LO Biała Podlaska, I LO Biłgoraj, I LO Chełm, I LO Krasnystaw, I LO Lublin, I LO Pu... czytaj więcej..

Aktualności
13763

W paczkach było wszystko, o co można poprosić w liście Świętego Mikołaja… Akcja dla Tuligłów zakończona

Był Charytatywny Bal Przedszkolaka, był Charytatywny Turniej Mikołajkowy w piłkę siatkową, były akcje klasowe tworzenia paczek. I znów wszystko się udało! Stworzyliśmy 42 paczki dla dzieci z domu dziecka w Tuligłowach. Znalazło się w nich wszystko, o... czytaj więcej..

Aktualności
10584

Drużyna Świętego Mikołaja w MCUS

Oj działo się 6 grudnia, działo się !!! Już wczoraj drużyna Świętego Mikołaja pracowała w pocie czoła przygotowując prezenty dla seniorów. Niektórzy całą noc piekli ciasta, inni przygotowywali konkursy o tematyce bożonarodzeniowej, jeszcze inni ćwicz... czytaj więcej..

Aktualności
3199

Akcja informacyjna Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS. To wyjątkowy dzień, w którym na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Uczniowie klas drugich uczestniczyli jak co roku w w czytaj więcej..

Aktualności
2213

Laury dla Laury

30 listopada w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się gala jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Poezji – XX Jesienne Debiuty Poetyckie. Konkurs ma już dwudziestoletnią historię i tworzony jest przez ludzi umiejących słuchać poezję, ż... czytaj więcej..

Aktualności
1183

Słodka piłka siatkowa … czyli co się działo na Turnieju Mikołajkowym

W piątek, 1 grudnia w I Liceum odbyła się kolejna edycja Turnieju Mikołajkowego o Puchar Dyrektora. Byli zwycięzcy, ale zwycięstwo w tych rozgrywkach było sprawą drugoplanową. Siatkarze z I LO, IILO, G3 i ZS1 zagrali dla dzieci z domu dziecka z Tulig... czytaj więcej..

Aktualności
7312

Moc atrakcji dla dzieciaków z Tuligłów

Byli w Lublinie na Rybomanii, na której oglądali życie ryb. Potem przyjechali do „Bronka” a tam czekali na nich uczniowie z wystrzałowymi pokazami chemicznymi i warsztatami biologicznymi. Na koniec podczas poczęstunku otrzymali dyplomy „Młodego chemi... czytaj więcej..

Aktualności
3983

Trzy złote medale, trzy srebrne i dwa brązowe! Nasi pływacy wrócili z rejonu

28 listopada odbyły się Mistrzostwa Rejonu Chełmskiego w Pływaniu Sztafet i Indywidualnym. Z dumą prezentujemy wyniki naszych zawodników. Wyścigi sztafet 6x25: Sztafeta dziewcząt III miejsce: MELISSA QUADRO, KATARZYNA KUPERSKA, NATALIA KARPI... czytaj więcej..

Aktualności
4447

Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Sidzikówna. „Inka” (1928 – 1946)

29 listopada w I Liceum pojawiła się wystawa Instytutu Pamięci Narodowej poświęcona Danucie Sidzikównie. Wystawa jest częścią programu edukacyjnego Biura Edukacji Narodowej IPN „Przywracanie pamięci”. Celem wystawy jest przybliżenie postaci Danuty Si... czytaj więcej..

Aktualności
3797

„Jedynka” na warsztatach koła dziennikarskiego z przeciwdziałania mowie nienawiści

Po raz drugi w ciągu dwóch tygodni młodzież z koła dziennikarskiego pod opieką p. Doroty Jaśkowskiej, przeprowadziła warsztaty z przeciwdziałania mowie nienawiści. Tym razem dla klasy matematyczno-informatycznej z Gimnazjum nr 1 w Świdniku. Co to ... czytaj więcej..

Aktualności
1885

Zamiast Black Friday … piątkowy maraton teatralny w Gardzienicach

Piątkowy wieczór (Black Friday !!!!) humaniści z Bronka oraz inni, zainteresowani teatrem uczniowie, spędzili w przestrzeniach teatralnych odrestaurowanych obiektów kompleksu pałacowo-parkowego w Gardzienicach na maratonie teatralnym. Wieczór oficjal... czytaj więcej..

Aktualności
3495

Warsztaty telewizyjne koła dziennikarskiego w Telewizji Akademickiej TV UMCS

21 listopada młodzi dziennikarze z Bronka spędzili bardzo aktywne popołudnie w Telewizji Uniwersyteckiej w Lublinie, na warsztatach przygotowanych przez panią redaktor Magdę Kozak-Siemińską i studentki Produkcji Medialnej. Głównym celem warsztatów czytaj więcej..

Aktualności
2400

Uczyć się mądrze i skutecznie … o zajęciach z trenerami SWPS

Nauki jak się uczyć nigdy za wiele. Dlatego w Bronku uczniowie wzięli udział w projekcie warszawskiego SWPS „Efektywna nauka”. 22 listopada do I Liceum przyjechali trenerzy, którzy przeprowadzili warsztaty dotyczące działania naszej pamięci, koncentr... czytaj więcej..

Aktualności
1149

Certyfikat Wiarygodna Szkoła po raz drugi potwierdzony!

Dobra firma to firma certyfikowana. Zdobycie certyfikatu to proces złożony i wymagający potwierdzenia przez placówkę pracy według najwyższych standardów. Każdy argument placówki ubiegającej się o certyfikat jest weryfikowany i punktowany. Szkoła, któ... czytaj więcej..

Aktualności
2244

Kochaj i bądź bezpieczny w dobie HIV/AIDS … warsztaty profilaktyczne dla drugoklasistów

21 listopada uczniowie klas drugich uczestniczyli w ciekawym potkaniu profilaktycznym zorganizowanym przez Miejski Centrum Profilaktyki w Świdniku dla uczniów szkół średnich „Bądź bezpieczny w dobie HIV/AIDS”. Wykład poprowadził konsultant Roman Lato czytaj więcej..

Aktualności
3440

Preparowali, szyli i mierzyli czyli jak licealiści uczyli gimnazjalistów

Aż dwukrotnie, 14 i 20 listopada odbyły się warsztaty z biologii dla uczniów klas drugich i trzecich z Gimnazjum nr 1. Uczniowie I LO Karolina Czubak, Ignacy Gutowski, Rafał Maśliński, Magda Pachuta, Daria Niziołek, Nikoletta Sitkowska i Hubert Warda... czytaj więcej..

Aktualności
2766

Krew – najcenniejszy dar. Akcja I LO i Klubu HDK- PCK

20 listopada w I Liceum odbyła się kolejna akcja oddawania krwi i rejestrowania się jako niespokrewniony dawca szpiku kostnego. Kilka dni wcześniej pełnoletnia młodzież naszej szkoły spotkała się z p. Andrzejem Słotwińskim, prezesem Klubu HDK- PCK im czytaj więcej..

Aktualności
3513

KRRiT, Uniwersytet Warszawski i Radio Zet czyli o wycieczce dziennikarskiej do Warszawy

17 listopada młodzież z koła dziennikarskiego z klas pierwszych i drugich brała udział w wycieczce dziennikarskiej do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, do której zaprosiła nas rzecznik prasowy czytaj więcej..

Aktualności
12773

W krainie Disneya czyli o kolejnej edycji Charytatywnego Balu Przedszkolaka

Tuligłowy to niewielka miejscowość oddalona od naszego miasta o 50 km. W Tuligłowach mieszkają mali przyjaciele I Liceum – podopieczni domu dziecka „Nasz dom” prowadzonego przez Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP. Placówkę tę wspieramy od wielu lat... czytaj więcej..

Aktualności
5392

Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu sztafet i Indywidualnym Dziewcząt i Chłopców

Wrócili z sześcioma złotymi medalami i trzema srebrnymi! Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu sztafet i Indywidualnym Dziewcząt i Chłopców16 listopada na pływalni ZS Nr 2 w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu sztafet i Indywidualnym Dziewczą... czytaj więcej..

Aktualności
975

Koncert słowno - muzyczny "Masz jedno życie - powtórki nie będzie"

Miejskie Centrum Profilaktyki w ramach lokalnej akcji „Dla zdrowia - Listopad miesiącem profilaktyki” zaprosiło wszystkich uczniów pierwszych klas szkół średnich na koncert w wykonaniu zespołu RapPedagogia. I Liceum chętnie odpowiedziało na zaproszen... czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 149

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl