Z myślą o studiach na Uniwersytecie Medycznym
- 86
27 maja uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Drzwiach Otwartych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Młodzież zapoznała się z ofertą uczelni, rozmawiała ze studentami i pracownikami uniwersytetu .
Uczniowie poznali wymagania na określone wydziały. Bardzo ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie UM, a szczególnie prosektorium. Tam prowadzący pokazali wypreparowane narządy ludzkie. Młodzież mogła również poznać swoją grupę krwi, poddać się zabiegom fizjoterapeutycznym, przyjrzeć się pracy ratowników medycznych, pracy w szpitalu polowym, pracy studentek położnictwa i pomocom stosowanym w terapii zajęciowej. Bardzo ważne okazały się spotkania z naszymi absolwentami, którzy obecnie studiują na tej lubelskiej uczelni, na wydziale lekarskim, kosmetologii i biomedycynie.
Wyjazd okazał się wielką inspiracją do wzmożonej pracy w przyszłym roku szkolnym, co pozwoli zrealizować marzenia.
