dziennik elektroniczny

Dziś jest

23

kwietnia

2018

Popularne Artykuły

Przegląd artykułów w miesiącu

2017

Aktualności
433

Kasia Kowalczyk wśród stypendystów Stypendium Prezesa Rady Ministrów!

7 listopada w sali błękitnej lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszych uczniom. Wśród prymusów znalazła się Kasia Kowalczyk, która na koniec minionego roku szkolnego uzyskała najwy... czytaj więcej..

Aktualności
464

Uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Świdnika … 36 uczniów z Bronka wśród wyróżnionych

25 października najzdolniejsi świdniczanie otrzymali stypendia naukowe Burmistrza Świdnika. Listy gratulacyjne wręczono także rodzicom prymusów. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury. Stypendium licealista może otrzymać za średnią ocen wynoszącą c czytaj więcej..

Aktualności
981

Szlakiem młodopolskiej bohemy i nie tylko

Maturzyści z klasy 3a, 3d i 3c, pod opieką p. Doroty Jaśkowskiej i p. Józefa Jaśkowskiego wzięli udział w dwudniowej wycieczce z języka polskiego do Oświęcimia i Krakowa. 19 października uczniowie zwiedzali obóz Auschwitz – Birkenau w czasie jednodni... czytaj więcej..

Aktualności
279

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Co roku maturzyści odbywają pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymują, aby złożyć Matce Bożej swoje troski i nadzieje, aby Jej wstawiennictwu i opiece powierzyć siebie, czas matury i wkraczania w dorosłe życie. Tegoroczna pielgrzymka maturzystów to ... czytaj więcej..

Aktualności
394

Warszawa dla pierwszoklasistów

Słownik sztuki dla średniozaawansowanych, a potem sztuka o antycznym racjonaliście … Warszawa dla pierwszoklasistów17 października uczniowie klas pierwszych brali udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Polonistyczny projekt obejmował lekcje muze... czytaj więcej..

Aktualności
313

Wykład o danych demograficznych nie do zliczenia

W naszej szkole można dość często poczuć się prawdziwym studentem. 16 października uczniowie z klas drugich uczący się geografii na poziomie rozszerzonym mieli taką okazję. Wraz ze swoim nauczycielem geografii p. Adamem Kuną wybrali się na zajęcia z ... czytaj więcej..

Aktualności
475

Licealiści w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku

Tej wycieczki wszyscy miłośnicy fizyki z niecierpliwością wyczekiwali.18 października uczniowie I Liceum pod opieką pań G. Kowalczyk i M. Wnuk udali się do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Ich wycieczka składała się z dwóch części. Pi... czytaj więcej..

Aktualności
518

O Himalajach w Bronku

Od 16 października w ILO można powspinać się z największymi sławami himalaizmu. A wszystko to za sprawą uczniów klas pierwszych, którzy pod opieką nauczyciela geografii p. Adama Kuny przygotowali projekt informacyjny „Polski himalaizm zimowy”. Twó... czytaj więcej..

Aktualności
362

Pozdrowienia z Ugandy

Piękny i mądry list od naszej byłej nauczycielki – dziś misjonarki w Ugandzie – siostry Magdaleny Orczykowskiej Drodzy uczniowie, grono pedagogiczne i przyjaciele I Liceum! Serdeczne pozdrowienia z Ugandy. Dzięki Facebookowi, będąc daleko, mogę śle... czytaj więcej..

Aktualności
629

W Święto Edukacji Narodowej o pracy nauczyciela z przymrużeniem oka

14 października 1773 roku, a więc 244 lat temu, w Polsce powstała Komisja Edukacji Narodowej. Była pierwszą w Polsce i w Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.. Z okazji Święta Edukacji Narodowej młodzie czytaj więcej..

Aktualności
1071

Otrzęsiny 2017

„Z całą mocą stwierdzamy, że jesteście godni nosić miano uczniów I Liceum” … Piątek … trzynastego… godzina 17.00 … takiej zabawy „Bronek” jeszcze nie widział! Szefowie Samorządu Uczniowskiego I Liceum czyli Kamila Gnyp, Ania Nowak, Kuba Wieczorek, R... czytaj więcej..

Aktualności
715

O wojnie domowej w Jugosławii z gimnazjalistami

4 października w I Liceum gościli uczniowie klasy 3f z Gimnazjum nr 3 w Świdniku, wraz ze swoją wychowawczynią - panią Magdaleną Stelmach Kopeć. Ich odwiedziny w naszej szkole związane były z wystawą Centropy "Przetrwać w Sarajewie". Wizyta młodzi... czytaj więcej..

Aktualności
687

Dwa złote medale w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

Dopiero co dowiedzieliśmy się o I miejscu I Liceum w ogólnej klasyfikacji Licealiady za ubiegły rok szkolny i już dotarła do nas kolejna fantastyczna informacja. 3 października na bieżni ZS nr 2 w Świdniku odbył się powiatowy etap Sztafetowych Biegów... czytaj więcej..

Aktualności
891

I miejsce w Licealiadzie dla sportowców z "Bronka"

W ubiegłym roku szkolnym sportowcy z I Liceum okazali się bezkonkurencyjni. W powiatowej Licealiadzie zajęliśmy I miejsce zdobywając 674 pkt. Turnieje rozgrywane były na stadionie SP7 a także w obiektach sportowych Gimnazjum nr 3, Zespołu Szkół w Pia... czytaj więcej..

Aktualności
495

Wystawa Centropy "Przetrwanie w Sarajewie" już w I Liceum

Podczas wojny w Bośni (1992-1995) społeczność żydowska Sarajewa nie opowiedziała się po żadnej stronie konfliktu. Uruchomiła za to pomoc humanitarną. Do jej działań dołączyli muzułmańscy, chorwaccy i serbscy przyjaciele. Nacjonaliści, politycy ze wsz... czytaj więcej..

Aktualności
786

Premiera FIFA 2018 w Bronku

Mistrzostwa NTT System Quersus Puchar Polski oraz LG Mistrzostwa Polski Szkół w e-sporcie połączone z premierą FIFA 2018 przeszły do historii. Rozgrywki odbyły się w salach gimnastycznych I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku or... czytaj więcej..

Aktualności
362

Kartki urodzinowe dla malutkiej Raisy

W Bronku po raz kolejny uczniowie udowodnili, że nieobce są im problemy innych. Tym razem za namową opiekuna SU pana P. Abramowicza odpowiedzieli na apel, który wystosowała rodzina czteroletniej chorej świdniczanki. Dziewczynka straciła niedawno m... czytaj więcej..

Aktualności
120

Integrowali się w strefie wysokich lotów

Piątkowe popołudnie 29 września uczniowie klasy 1A i ich wychowawca p. A. Kuna postanowili spędzić razem w lubelskiej Strefie wysokich lotów. Po kilkuminutowej rozgrzewce pod okiem instruktora nadszedł czas na świetna zabawę. Podczas godziny uczn... czytaj więcej..

Aktualności
153

Literacka gra miejska

Szósta edycja Literackiej gry miejskiej „Wgraj się w literaturę” 29 września młodzież z koła dziennikarskiego przeprowadziła  - już po raz szósty -  literacką grę miejską. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiliśmy gimnazjalistów ze świdnic... czytaj więcej..

Aktualności
87

Hieronimki 2017

29 września klasa 2c wraz z wychowawcą p. Dorotą Grymuzą uczestniczyła w językowym projekcie - Hieronimki 2017 - organizowanym przez Zakład Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej UMCS z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza, który obchodzony jest 30 w... czytaj więcej..

Aktualności
82

Niecodzienne spotkanie z mistrzem świata

28 września uczniowie naszej szkoły spędzili miło czas na spotkaniu z wielokrotnym reprezentantem Polski i młodzieżowym mistrzem świata z Bahrajnu, Marcinem Prusem. Były zawodnik SKS Polmos Starogard Gdański, SMS PZPS Rzeszów, Mostostal-Azoty i Gward... czytaj więcej..

Aktualności
161

Lubelski Festiwal Nauki. Zajęcia w Archiwum Państwowym w Lublinie

27 września w ramach nauki historii na poziomie rozszerzonym uczniowie I Liceum wzięli udział w warsztatach na temat.: ,,Moja mała ojczyzna. Co można znaleźć z archiwum?" oraz ,,Znani Polacy w dokumencie archiwalnym". Zajęcia odbyły się w Archiwum Pa... czytaj więcej..

Aktualności
229

Piękna złota jesień, rajd rowerowy, nauka golfa i świetne humory …

28 września, korzystając ze słonecznej jesiennej pogody, uczniowie kl.1a i 1c wybrali się na rekreacyjno-edukacyjną wycieczkę rowerową do Wierzchowisk. Towarzyszyli im wychowawcy Bożena Piskor i Adam Kuna oraz nauczycielka edb Bożena Stypińska. Po po... czytaj więcej..

Aktualności
87

O nieanonimowej obecności w sieci na warsztatach w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki

26 września podopieczni p. Doroty Jaśkowskiej ze szkolnego koła dziennikarskiego brali udział w warsztatach dziennikarskich, poświęconych mediom społecznościowym w kontekście świadomego budowania wizerunku. Zajęcia przeprowadziły panie Agnieszka Wasi... czytaj więcej..

Aktualności
117

Matrioszka … pochodzi z Japonii czy Rosji?

Rozpoczął się Lubelski Festiwal Nauki. Pierwsze grupy uczniów już w poniedziałek wyruszyły do Lublina. 25 września licealiści rosyjskojęzyczni wzięli udział w zajęciach „Moja własna matrioszka” – warsztaty w stylu decoupage ". Warsztaty odbyły się w... czytaj więcej..

Aktualności
17

Jak uczy się mózg czyli o warsztatach językowych dla lingwistów z Bronka

25 września uczniowie uczęszczający na zajęcia rozszerzone z języka angielskiego wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Jedne z nich odbyły się w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie i czytaj więcej..

Aktualności
69

Humaniści i absolwenci Bronka na Lubelskim Festiwalu Legend

Deszczowy wieczór 22 września można zaliczyć do jednego z bardziej udanych. Dość liczna grupa uczniów i absolwentów z Bronka spędziła czas z p. D. Jaśkowską w Lublinie na Festiwalu Legend Lubelskich. Młodzież wzięła udział w wieczornym teatralizowan... czytaj więcej..

Aktualności
76

Polesia czar …

Tymi słowami zaczęły się zajęcia dla klas drugich, realizujących rozszerzenie z biologii, w Muzeum Poleskiego Parku Narodowego. Krotki film przedstawił osobliwości rejonu, nakreślił istotę tej krainy geograficznej. Przewodnik bardzo ciekawie opowiada... czytaj więcej..

Aktualności
111

Czas maturalnych decyzji

Wrzesień to dla uczniów klas trzecich czas bardzo ważnych decyzji. Za niespełna dwa tygodnie będą wypełniać deklaracje maturalne. Aby zrobili to mądrze i odpowiedzialnie szkoła zorganizowała im szereg zajęć. Najpierw zapoznali się z wynikami i war... czytaj więcej..

Aktualności
73

Humaniści z Bronka na Otwartej Niedzieli w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice"

Niedzielne popołudnie 17 września młodzież zainteresowana humanistyką spędziła w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Na spacer po Ośrodku zaprosił uczniów Marcin Mrowca - aktor, pedagog, animator kultury, muzyk, założyciel zespoł... czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 108
1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl