dziennik elektroniczny

Dziś jest

22

października

2018

Popularne Artykuły

Przegląd artykułów w miesiącu

Kwiecień 2018

Aktualności
349

Powstanie w getcie warszawskim …. Pamiętamy. Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

I Liceum Ogólnokształcące kolejny rok pamięta o powstaniu w getcie warszawskim. Maturzyści pod opieką p. D. Jaśkowskiej wzięli udział w akcji Żonkile, przygotowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wręczanie papierowych żonkili w symbolicz... czytaj więcej..

Aktualności
513

Gala LIDER INNOWACJI 2018. Spektakularny sukces "Bronka"!!! Mamy dwa najważniejsze wyróżnienia!

18 kwietnia w gmachu WSEI w Lublinie odbyła się długo wyczekiwana gala podsumowująca szóstą edycję Projektu Certyfikacji Szkół "Szkoła Innowacji" i Konkursu "Lider Innowacji 2017". Do projektu przystąpiło w tym roku 35 szkół z województwa lubelskiego czytaj więcej..

Aktualności
694

Śladami historii … Instytut Pamięci Narodowej, Archikatedra Lubelska i trasa podziemna

17 kwietnia uczniowie klasy 2B o profilu humanistycznym zafundowali sobie sporą dawkę wiedzy historycznej. Wzięli udział w projekcie edukacyjnym - pod opieką nauczycielki historii p. Elżbiety Derek odwiedzili Instytut Pamięci Narodowej. Poznali hi czytaj więcej..

Aktualności
1242

Piknik sportowy z podlaską AWF "ZDOWIE – SPRAWNOŚĆ – URODA"

W ostatnich latach coraz częstsze stają się doniesienia o wzroście zachorowań polskiego społeczeństwa na choroby cywilizacyjne, determinowane w głównej mierze czynnikami środowiskowymi i stylem życia. Wychodząc naprzeciw temu problemowi pracownicy i ... czytaj więcej..

Aktualności
199

Trust Game from University of Amsterdam.

Gracz A otrzymuje sumę pieniędzy, której dowolną część może przekazać graczowi B. W momencie przekazania pieniędzy graczowi B kwota jest potrajana. Gracz B może zwrócić dowolną część kwoty graczowi A. Tak w skrócie wyglądała gra ekonomiczna, którą pr... czytaj więcej..

Aktualności
235

Od A do Z o Airport Lublin

17 kwietnia na zajęciach z przedsiębiorczości gościliśmy Prezesa Zarządu Airport Lublin, pana Krzysztofa Wójtowicza (co warto podkreślić - absolwenta Bronka). Było o wszystkim, co związane z naszym lotniskiem - i o sprawach technicznych, i bizneso czytaj więcej..

Aktualności
450

2000 drzew zasadzonych również rękami uczniów ILiceum

16 kwietnia młodzież z klas 2D i 2E pod opieką p. J. Kołodziejczyk wzięła udział w programie odnowienia dużego fragmentu świdnickiego lasu. Wzięli w nim udział również uczniowie pozostałych świdnickich szkół ponadgimnazjalnych, a towarzyszył im wices czytaj więcej..

Aktualności
1111

Pecunia non olet czyli wszystko o pieniądzu

Z materiałów, które powstały w ramach najnowszej akcji plakatowej na temat historii pieniądza, śmiało możemy stwierdzić, dowiecie się absolutnie wszystkiego. Przygotowała je młodzież w ramach zajęć z przedsiębiorczości pod opieką p. B. Dutkowskiego. ... czytaj więcej..

Aktualności
401

IV miejsce dla piłkarzy nożnych

W minioną środę 11 kwietnia na boisku przy ZS NR 1 w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców. W zawodach wystartowały zespoły z I LO, II LO I ZS Nr 1 w Świdniku oraz ZS z Piask i Trawnik. Drużyna ILO w składzie Krystian Sur... czytaj więcej..

Aktualności
825

Solidarni z ludźmi autystycznymi

W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia nasi uczniowie wraz z p. K. Paszko przyłączyli się do akcji „Świdnik dla Autyzmu”. 12 kwietnia wzięli udział w marszu ulicznym „Idź, maszeruj dla Autyzmu”. Cor... czytaj więcej..

Aktualności
3471

Dzień Języków Obcych. Multijęzykowe warsztaty, turnieje, mądra nauka i świetna zabawa.

Dzień Języków Obcych to kolejny ważny coroczny projekt łączący naukę i zabawę. W ILO realizowany jest zawsze w kwietniu i kojarzy się z pierwszymi, wiosennymi dniami. Ogromne zainteresowanie tą imprezą sprawiło, że nauczyciele języków obcych postanow... czytaj więcej..

Aktualności
587

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Idiomy w Językach Obcych. Prezentujemy wyniki

11 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Idiomy w językach obcych. Nagrody i dyplomy uczestnicy otrzymali podczas finału gimnazjalnego etapu Dnia Języków Obcych z rąk pani dyrektor A. Jagieły. Kategoria: znajomość idiomów w języku an czytaj więcej..

Aktualności
280

Niespodzianka przed Dniem Języków Obcych. Paulina Jones laureatką Konkursu Wymowy Angielskiej

6 kwietnia Paulina Jones z klasy 2c wzięła udział w konkursie wymowy angielskiej dla szkół ponadpodstawowych organizowanym przez Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS. Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Paulina zdobyła 2 miejsce pokonując ponad c... czytaj więcej..

Aktualności
264

Znamy wyniki centralnego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Uczniowie Bronka wśród laureatów.

Zakończyły się trzyetapowe, niezwykle ciężkie zmagania w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH i wiemy już wszystko. Daniel Sznajder i Andrzej Małek znaleźli się w ścisłej czołówce najlepszych uczniów w kraju. Andrzej Małek, trzecioklasista i Daniel... czytaj więcej..

Aktualności
445

A recipe for Leonard Cohen – kulturalna przerwa świąteczna

Czwartkowy wieczór 29 marca pasjonaci teatru z I LO wraz z p. D. Jaśkowską i p. J. Jaśkowskim spędzili na niezwykłym wydarzeniu kulturalnym – spektaklu muzycznym Łukasza Witt-Michałowskiego pt. A recipe for Leonard Cohen, który opowiada o ciele i mis... czytaj więcej..

Wyników 1 - 15 z 15

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl