dziennik elektroniczny

Dziś jest

20

września

2018

Popularne Artykuły

Przegląd artykułów w miesiącu

2018

Aktualności
428

19 marca w I Liceum Dniem Świętego Patryka

Święty Patryk, patron Irlandii według legend przywracał wzrok ślepcom, ożywiał zmarłych i uwolnił swój kraj od plagi węży. Pod koniec życia dokonał jego chrztu. Dzień świętego Patryka jest w Irlandii dniem wolnym od pracy. Najważniejszą tradycją obch... czytaj więcej..

Aktualności
632

Tydzień pełen zmagań sportowych

W minionym tygodniu nasi sportowcy nie mogli narzekać na nudę. 15 marca w II LO w Świdniku odbyły się zawody na szczeblu powiatowym w piłce koszykowej dziewcząt. W turnieju udział wzięły 4 zespoły: II LO Świdnik, I LO Świdnik, ZS NR1 Świdnik i ZS w P... czytaj więcej..

Aktualności
195

Najnowsza akcja plakatowa. Paraolimpizm polski

Na jednej z tablic znajdujących się na szkolnym korytarzu pojawiły się bardzo ciekawe informacje na temat historii paraolimpizmu. Przygotowały je dla uczniów nauczycielki wychowania fizycznego, panie L. Grobel-Wiśniewska i J. Kołodziejczyk. Prapoc... czytaj więcej..

Aktualności
5393

Wielkie święto królowej nauk. Dzień Liczby Pi w Bronku

Wiecie co łączy Józefa Przerwę – Tetmajera (tak, tak Józefa, nie Kazimierza), Alberta Einsteina, Wacława Sierpińskiego, Józefa Zająca oraz uczniów i nauczycieli I Liceum? Czterej pierwsi panowie to wybitni naukowcy, którzy urodzili się w Dniu Liczby ... czytaj więcej..

Aktualności
389

W Bronku opanują każdy pożar

Piotr Jasielski z klasy I a był najlepszy w grupie ponadgimnazjalnej podczas etapu gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", który został rozegrany 9 marca 2018 roku w Urzędzie Miasta w Świdniku. W turnieju... czytaj więcej..

Aktualności
558

O tłumaczeniach prawie wszystko. Drzwi Otwarte w Zakładzie Lingwistyki Stosowanej UMCS

9 marca uczniowie z klas 2 i 3 uczących się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym pod opieką p. Doroty Grymuzy i p. Bożeny Piskor uczestniczyli w wykładach i warsztatach z języka angielskiego w Zakładzie Lingwistyki Stosowanej w ramach Drzwi O... czytaj więcej..

Aktualności
843

Wszędzie dobrze, ale w Bronku najlepiej. Noc w szkole

Wszędzie dobrze, ale w Bronku najlepiej. Tą dewizą kierują się uczniowie i nauczyciele od ponad 60 lat istnienia ILiceum. W tej szkole wciąż dzieje się coś, co zapada głęboko w sercach i pamięci. 9 marca Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizowa... czytaj więcej..

Aktualności
906

Dziennikarski piątek z dreszczykiem

9 marca młodzież z koła dziennikarskiego miała ciekawy, wypełniony warsztatami dziennikarskimi dzień, który uczniowie zwieńczyli wizytą w kilku pokojach typu let me out na Starym Mieście w Lublinie. W ten piątek Wydział Politologii UMCS zorganizował ... czytaj więcej..

Aktualności
1957

Muzyczny Dzień Kobiet w MCUS. Licealiści seniorkom

8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet z naszymi przyjaciółmi- seniorami z MCUS w Świdniku. W tym roku postanowiliśmy przygotować muzyczne spotkanie w konwencji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo : muzyka z lat 60,70.80. Uczniowie z koła psychologicznego... czytaj więcej..

Aktualności
215

Recytowali poezję Czechowicza i Baczyńskiego

Ostatnie kilka dni obfitowało w różnego rodzaju wydarzenia edukacyjno-kulturalne, w których nasi uczniowie odnieśli kolejne sukcesy. 2 marca w Centrum Kultury w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji J. Czechowicza. Pomimo bardzo k... czytaj więcej..

Aktualności
1163

Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera kobietom. Niezwykły koncert w I Liceum

Są matkami, kwiaciarkami, fryzjerkami, nauczycielkami, lekarkami, sprzątaczkami, gospodyniami. Potrafią w sposób niesamowity i zdumiewający łączyć wiele ról. Są oddane, ciepłe, cierpliwe i zatroskane. Dziś, 8 marca, ich święto. I choć codziennie o ni... czytaj więcej..

Aktualności
4479

Kopciuszek zwierzętom. XI Dzień Zwierzoluba niestety już za nami

Było to tak. Biedny Kopciuszek (w tej roli Piotr Abramowicz) wyleciał z „Bronka”, bo zmuszany do ciężkich prac domowych nie miał się kiedy uczyć i zawalił pierwszą klasę. Złymi charakterami w tej opowieści były Macocha (Małgorzata Noskowicz) oraz jej... czytaj więcej..

Aktualności
418

Szczypiornistki z "Bronka" wróciły ze srebrnym medalem

27 lutego w Gimnazjum nr 3 odbyły się zawody z licealiady powiatowej w piłce ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji stanęły: Zespół Szkół w Piaskach, Zespół Szkół Nr1 Świdnik, II LO Świdnik i I LO Świdnik. Nasza drużyna w składzie Natalia Kondraciuk, K... czytaj więcej..

Aktualności
1120

Nagrody Akademii Teatralnej "Bronek 2018 Awards" przyznane

Jak zapewne pamiętacie 16 lutego odbyło się Święto Patrona Szkoły. Wzięli w niej udział uczniowie klas pierwszych. Ich zadaniem było sceniczne zaprezentowanie wybranego etapu życia Władysława Broniewskiego. Uczniowie przeszli nasze najśmielsze ocz... czytaj więcej..

Aktualności
345

Andrzej Małek, Daniel Sznajder i Kuba Kania na centralnym etapie Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Wiemy już wszystko. W zeszłym tygodniu zostały podane wyniki etapu okręgowego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Do etapu centralnego z matematyki zakwalifikował się Andrzej Małek, zaś z geografii Daniel Sznajder i Kuba Kania. Andrzej Małek to teg... czytaj więcej..

Aktualności
770

Żołnierze wyklęci - pamiętamy

1 marca przypada Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. I Liceum włączyło się w obchody tego święta. Nauczyciel historii, p. T. Kasperek i uczniowie klasy 1A1 złożyli kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Potem w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodk czytaj więcej..

Aktualności
676

Z Centrum Brytyjskiego prosto na mecz hokeja na wrotkach … wszystko jest możliwe

23 lutego uczniowie z klas językowych 2C i 1C oraz uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka angielskiego w zakresie rozszerzonym pod opieką p.Doroty Grymuzy i p.Bożeny Piskor wzięli udział w warsztatach doskonalących umiejętność mówienia po angiel czytaj więcej..

Aktualności
521

Bagno wciąga … dosłownie i naukowo. Dzień mokradeł na UMCS

Co ma wspólnego błąd w księgowości z bagnem, małżoraczkiem, pyłkami, amebą oraz wioślarką? Dziś uczniowie klas 2 uczący się geografii na poziomie rozszerzonym znaleźli odpowiedzi na te pytania. Otóż przez błąd w rachunkowości z pewnego projektu pozos... czytaj więcej..

Aktualności
267

Integracja na zimno … czyli o tym, jak 1A spędza piątkowe popołudnia

Piątek popołudnie to zazwyczaj czas relaksu i rozrywki. Nie inaczej te popołudnia spędzają uczniowie klasy 1A, który tego dnia odwiedzili lubelską IceManie. Podczas ponadgodzinnej jazdy jedni prześcigali się w ilości okrążeń, natomiast inni stawiali ... czytaj więcej..

Aktualności
607

Srebro dla naszych siatkarek na rejonie.

22 lutego w hali sportowej w Piaskach odbyły się rejonowowe mistrzostwa w piłkę siatkową. W zawodach wzięły udział 4 drużyny: I LO Świdnik, II LO Świdnik, I LO Chełm i ZS Łęczna. Nasze siatkarki wróciły z zawodów ze srebrnym medalem. Drużynę dziew czytaj więcej..

Aktualności
377

Wielki sukces Kasi Kowalczyk w Olimpiadzie Filozoficznej

Komitet Okręgowy Olimpiady Filozoficznej na podstawie wyników testu i eseju filozoficznego rekomendował Kasię Kowalczyk do centralnego etapu OF. Uczennica znalazła się wśród siedmiorga finalistów etapu okręgowego i 14 kwietnia będzie reprezentowała L... czytaj więcej..

Aktualności
905

Od Leonarda da Vinci do kodu kreskowego … Kolejna akcja plakatowa – odkrycia w fizyce

Czy wiecie, że prototypem aparatu fotograficznego była camera obscura? Że pierwsze zastosowanie kompasu miało miejsce już w VIII wieku w Chinach? Że żarówka została wynaleziona w 1879 roku, a komputer w 1941? Czy wiecie co wynaleźli Leonardo da Vinci... czytaj więcej..

Aktualności
631

Ręczna na piątkę

16 lutego w hali sportowej ZS w Piaskach odbyły się Mistrzostwa Rejonowe w Piłce Ręcznej Chłopców. Wzięło w nich udział 5 drużyn: I LO, II LO, PCEZ, ZS NR 1 W ŚWIDNIKU i ZS w PIASKACH. Drużyna I LO w składzie: ALEKSANDER KOWALCZYK, SZYMON KOBIAŁKA czytaj więcej..

Aktualności
1774

Święto Patrona Szkoły

10 lutego przypada 56 rocznica śmierci Władysława Broniewskiego, polskiego poety, przedstawiciela liryki rewolucyjnej, tłumacza; żołnierza Legionów Polskich, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, naszego patrona. Z tej okazji co roku nauczyciele jęz czytaj więcej..

Aktualności
1702

IX edycja Dnia Kultury i Mediów w I LO

14 lutego młodzież z koła dziennikarskiego swoją wiedzę przekazywała innym – organizując szereg warsztatów dziennikarskich dla młodzieży gimnazjalnej . W tym roku z naszego zaproszenia skorzystało ponad trzydziestu gimnazjalistów z całego powiatu świ czytaj więcej..

Aktualności
2636

VII Konkurs Poezji Władysława Broniewskiego

„W czasach mocno niehumanistycznych swoją wrażliwością udowodniliście, że należycie do elity społeczeństwa”. Taka między innymi refleksja padła z ust jurorów podsumowujących VII Powiatowy Konkurs Poezji Władysława Broniewskiego. Konkurs, w którym udz... czytaj więcej..

Aktualności
406

Refleksyjnie i warsztatowo – koncert Bartosza Szymoniaka

W ramach obchodów XXXVI rocznicy Świdnickich Spacerów, 14 lutego w sali widowiskowej kina LOT odbył się koncert Bartasa – Bartosza Szymoniaka, muzyka, wokalisty, kompozytora, autora tekstów. Uczniowie klas 1B i 1C pod opieką p. R. Jasionowskiej wy... czytaj więcej..

Aktualności
320

Medycyna i muzyka … Sesja naukowa

13 lutego w Pałacu Czartoryskich w Lublinie odbyła się niecodzienna sesja naukowa organizowana już po raz drugi przez Wydział Lubelskiego Towarzystwa Naukowego i Oddział Polskiej Akademii Nauk. Konferencja pt „Medycyna i muzyka” połączyła występy art czytaj więcej..

Aktualności
791

Do ideału potrzebne im już tylko storczyki … „Szóstka” także po remoncie

W czasie ferii w Bronku odmalowana została także sala nr 6. Inicjatorami remontu byli rodzice i uczniowie klasy 1 a1 wraz z wychowawczynią, p. A. Piwnicką-Jagielską. Wystój sali zmienił się diametralnie. Nowy kolor lamperii (jasny beż), nowe meble, d... czytaj więcej..

Aktualności
1049

Pracowite ferie … Pracownia polonistyczna nie do poznania

Pewne rzeczy nigdy by się nie mogły wydarzyć, gdyby nie cudowni ludzie, którzy potrafią dokonać cudów! Plany remontu sali polonistycznej narodziły się już kilka miesięcy temu, jednak brak czasu wciąż uniemożliwiał ich zrealizowanie. W końcu postanowi... czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 40
1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl