dziennik elektroniczny

Dziś jest

20

listopada

2018

Popularne Artykuły

Przegląd artykułów w miesiącu

2018

Aktualności
2293

Drzwi Otwarte „Bronka”. Do zobaczenia we wrześniu

17 maja I LO otworzyło drzwi dla gimnazjalistów. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Bronka odkrywali przed trzecioklasistami nie tylko ciekawostki naukowe ale także atmosferę ILiceum. Gimnazjaliści mogli dokonywać operacji na otwartym sercu, sprawdzić czytaj więcej..

Aktualności
534

Sobota na Roztoczu czyli o kolejnym projekcie kółka geograficzno - turystycznego

Sobotę 5 maja uczniowie z kółka geograficzno -turystycznego spędzili aktywnie ze swoim opiekunem p. A. Kuną na pięknym Roztoczu. Podczas krótkiego ale intensywnego wyjazdu miłośnicy turystyki mieli okazję podziwiać Rezerwat "Nad Tanwią" gdzie możemy ... czytaj więcej..

Aktualności
1526

Nic nie może niestety wiecznie trwać … Pożegnaliśmy maturzystów

Było wzruszająco i sentymentalnie, a momentami śmiesznie. Na uroczystej akademii 27 kwietnia pożegnaliśmy uczniów klas trzecich. W tych pięknych chwilach maturzystom towarzyszyli starosta powiatu świdnickiego Dariusz Kołodziejczyk, wicestarosta Walde... czytaj więcej..

Aktualności
716

Plaża, fontanna, jacuzzi, basen, park, a nawet lądowisko dla helikopterów – uczniowie Bronka uczyli się planować przestrzeń

24 kwietnia w I Liceum odbyły się warsztaty w ramach projektu pt. „Moja idealna szkoła” organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Planistów „SmartCity” Wydziału Geografii i Nauk o Ziemi UMCS. Projekt powstał z inicjatywy opiekuna koła – dr Dagmary K czytaj więcej..

Aktualności
778

Komu potrzebna jest historia?

1891 – 1918 … Minęło 227 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazj w ILiceum jak co roku młodzież i nauczyciele wzięli udział w uroczystej akademii upamiętniającej wydarzenie sprzed lat. Uczniowie klas 1A i 1A1 rozpoczęli przedstawienie od do czytaj więcej..

Aktualności
648

Powiatowy Konkurs Historyczny w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

25 kwietnia odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny. Tematem tegorocznej XIII edycji było „Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. W naszej szkole gościliśmy gimnazjalistów z gimnazjum nr 1 i nr 3 w Świdniku oraz gimnazjum w Trawnikach. czytaj więcej..

Aktualności
267

Wszystko o procesie sądowym i pracy sędziego. Lekcja „na żywo” w sądzie

25 kwietnia uczniowie uczestniczący w zajęciach rozszerzonych z wiedzy o społeczeństwie odwiedzili Wydział Karny Sądu Okręgowego w Lublinie. Rozprawa niestety była dosyć krótka, ponieważ nie stawił się jeden z oskarżonych w sprawie przemytu papierosó czytaj więcej..

Aktualności
266

Udzielą perfekcyjnie pierwszej pomocy

Gdy ze szkoły wyrusza ekipa p. B.Stypińskiej wiadomo, że wróci z nagrodą. Tak się dzieje w przypadku konkursów wiedzy pożarniczej i nie inaczej było w przypadku konkursu pierwszej pomocy. Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że potrafią ratować zdr... czytaj więcej..

Aktualności
457

O meczu Realu Madryt z Motorem Lublin i nie tylko. Dzień Hiszpański na KUL

23 kwietnia klasy pierwsze uczące się I Liceum języka hiszpańskiego miały możliwość uczestniczenia w Dniu Hiszpańskim na KUL-u. Mogliśmy wysłuchać prelekcji poświęconych kulturze hiszpańskiej i kontaktom polsko-hiszpańskim. Pierwsza z nich zaprezento czytaj więcej..

Aktualności
2898

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich z Herbertem

24 kwietnia młodzież z koła dziennikarskiego i ich opiekunka p. D. Jaśkowska zaprosiła świdnicką społeczność do wspólnej klasycystycznej podróży szlakiem Zbigniewa Herberta– patrona literackiego roku 2018. Impreza wpisywała się w obchody Światowego D czytaj więcej..

Aktualności
255

Medialna przygoda z "Kołem Fortuny" w tle

23 kwietnia uczniowie klas drugich mieli możliwość uczestniczenia w nagraniu programu „Koło fortuny”. To nie pierwsza wizyta młodzieży naszej szkoły w studiu telewizyjnym w Warszawie. Członkowie koła dziennikarskiego odwiedzają warszawskie stacje tel czytaj więcej..

Aktualności
283

The Faces of America … dziękujemy za bardzo udaną reprezentację ILiceum

20 kwietnia trzyosobowa reprezentacja I LO - Ilona Borek (2b) Aleksandra Podkowa(2b) i Hubert Warda (2d) po bardzo dobrym starcie (w wyniku którego ILO znalazło się wśród dziewięciu najlepszych szkół) wzięła udział w etapie okręgowym IV edycji ogólno czytaj więcej..

Aktualności
408

Zawód przyszłości - gdzie szukać, jak zdobyć – spotkanie z doradcą zawodowym

W dniach 18 – 20 kwietnia gościliśmy w naszej szkole doradcę zawodowego p. Joannę Pawlak, pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świdniku. Uczniowie kl 1a1 oraz maturzyści mieli możliwość rozpoznać swoje predyspozycje zawodowe, poznać aktu... czytaj więcej..

Aktualności
1613

Wielki Brat patrzy… klasy pierwsze na instalacji performatywnej i warsztatach sztuki

20 kwietnia wszystkie klasy pierwsze oraz kilku chętnych maturzystów wzięło udział w projekcie edukacyjno-artystycznym w Teatrze Osterwy oraz w Galerii Labirynt w Lublinie. Teatr Osterwy zaprosił nas na premierę instalacji performatywnej ROK 1984/208 czytaj więcej..

Aktualności
395

Powstanie w getcie warszawskim …. Pamiętamy. Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

I Liceum Ogólnokształcące kolejny rok pamięta o powstaniu w getcie warszawskim. Maturzyści pod opieką p. D. Jaśkowskiej wzięli udział w akcji Żonkile, przygotowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wręczanie papierowych żonkili w symbolicz... czytaj więcej..

Aktualności
556

Gala LIDER INNOWACJI 2018. Spektakularny sukces "Bronka"!!! Mamy dwa najważniejsze wyróżnienia!

18 kwietnia w gmachu WSEI w Lublinie odbyła się długo wyczekiwana gala podsumowująca szóstą edycję Projektu Certyfikacji Szkół "Szkoła Innowacji" i Konkursu "Lider Innowacji 2017". Do projektu przystąpiło w tym roku 35 szkół z województwa lubelskiego czytaj więcej..

Aktualności
829

Śladami historii … Instytut Pamięci Narodowej, Archikatedra Lubelska i trasa podziemna

17 kwietnia uczniowie klasy 2B o profilu humanistycznym zafundowali sobie sporą dawkę wiedzy historycznej. Wzięli udział w projekcie edukacyjnym - pod opieką nauczycielki historii p. Elżbiety Derek odwiedzili Instytut Pamięci Narodowej. Poznali hi czytaj więcej..

Aktualności
1412

Piknik sportowy z podlaską AWF "ZDOWIE – SPRAWNOŚĆ – URODA"

W ostatnich latach coraz częstsze stają się doniesienia o wzroście zachorowań polskiego społeczeństwa na choroby cywilizacyjne, determinowane w głównej mierze czynnikami środowiskowymi i stylem życia. Wychodząc naprzeciw temu problemowi pracownicy i ... czytaj więcej..

Aktualności
219

Trust Game from University of Amsterdam.

Gracz A otrzymuje sumę pieniędzy, której dowolną część może przekazać graczowi B. W momencie przekazania pieniędzy graczowi B kwota jest potrajana. Gracz B może zwrócić dowolną część kwoty graczowi A. Tak w skrócie wyglądała gra ekonomiczna, którą pr... czytaj więcej..

Aktualności
260

Od A do Z o Airport Lublin

17 kwietnia na zajęciach z przedsiębiorczości gościliśmy Prezesa Zarządu Airport Lublin, pana Krzysztofa Wójtowicza (co warto podkreślić - absolwenta Bronka). Było o wszystkim, co związane z naszym lotniskiem - i o sprawach technicznych, i bizneso czytaj więcej..

Aktualności
494

2000 drzew zasadzonych również rękami uczniów ILiceum

16 kwietnia młodzież z klas 2D i 2E pod opieką p. J. Kołodziejczyk wzięła udział w programie odnowienia dużego fragmentu świdnickiego lasu. Wzięli w nim udział również uczniowie pozostałych świdnickich szkół ponadgimnazjalnych, a towarzyszył im wices czytaj więcej..

Aktualności
1226

Pecunia non olet czyli wszystko o pieniądzu

Z materiałów, które powstały w ramach najnowszej akcji plakatowej na temat historii pieniądza, śmiało możemy stwierdzić, dowiecie się absolutnie wszystkiego. Przygotowała je młodzież w ramach zajęć z przedsiębiorczości pod opieką p. B. Dutkowskiego. ... czytaj więcej..

Aktualności
447

IV miejsce dla piłkarzy nożnych

W minioną środę 11 kwietnia na boisku przy ZS NR 1 w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców. W zawodach wystartowały zespoły z I LO, II LO I ZS Nr 1 w Świdniku oraz ZS z Piask i Trawnik. Drużyna ILO w składzie Krystian Sur... czytaj więcej..

Aktualności
915

Solidarni z ludźmi autystycznymi

W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia nasi uczniowie wraz z p. K. Paszko przyłączyli się do akcji „Świdnik dla Autyzmu”. 12 kwietnia wzięli udział w marszu ulicznym „Idź, maszeruj dla Autyzmu”. Cor... czytaj więcej..

Aktualności
3943

Dzień Języków Obcych. Multijęzykowe warsztaty, turnieje, mądra nauka i świetna zabawa.

Dzień Języków Obcych to kolejny ważny coroczny projekt łączący naukę i zabawę. W ILO realizowany jest zawsze w kwietniu i kojarzy się z pierwszymi, wiosennymi dniami. Ogromne zainteresowanie tą imprezą sprawiło, że nauczyciele języków obcych postanow... czytaj więcej..

Aktualności
704

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Idiomy w Językach Obcych. Prezentujemy wyniki

11 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Idiomy w językach obcych. Nagrody i dyplomy uczestnicy otrzymali podczas finału gimnazjalnego etapu Dnia Języków Obcych z rąk pani dyrektor A. Jagieły. Kategoria: znajomość idiomów w języku an czytaj więcej..

Aktualności
309

Niespodzianka przed Dniem Języków Obcych. Paulina Jones laureatką Konkursu Wymowy Angielskiej

6 kwietnia Paulina Jones z klasy 2c wzięła udział w konkursie wymowy angielskiej dla szkół ponadpodstawowych organizowanym przez Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS. Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Paulina zdobyła 2 miejsce pokonując ponad c... czytaj więcej..

Aktualności
279

Znamy wyniki centralnego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Uczniowie Bronka wśród laureatów.

Zakończyły się trzyetapowe, niezwykle ciężkie zmagania w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH i wiemy już wszystko. Daniel Sznajder i Andrzej Małek znaleźli się w ścisłej czołówce najlepszych uczniów w kraju. Andrzej Małek, trzecioklasista i Daniel... czytaj więcej..

Aktualności
485

A recipe for Leonard Cohen – kulturalna przerwa świąteczna

Czwartkowy wieczór 29 marca pasjonaci teatru z I LO wraz z p. D. Jaśkowską i p. J. Jaśkowskim spędzili na niezwykłym wydarzeniu kulturalnym – spektaklu muzycznym Łukasza Witt-Michałowskiego pt. A recipe for Leonard Cohen, który opowiada o ciele i mis... czytaj więcej..

Aktualności
388

Kiedy udać się do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów? Lekcja dla pierwszoklasistów

Tak jak w latach minionych, i w tym roku uczniowie klas pierwszych gościli na lekcjach podstaw przedsiębiorczości Powiatowego Rzecznika Konsumentów, pana Miłosza Grabowskiego. Jak zwykle było o rzeczach nie tyle ciekawych, co ważnych i przydatnych w ... czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 73

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl