Przegląd artykułów w miesiącu

2018

Aktualności
1643

To już naprawdę koniec … Rozstaliśmy się na dwa miesiące

22 czerwca oficjalnie i nieodwołalnie (choć tego wcale nie chcieliśmy) rozstaliśmy się ze szkołą. Zakończył się kolejny etap życia pełen ciekawych i pouczających projektów, ciężkiej pracy, sukcesów, czasem porażek. Teraz czekają nas dwa miesiące zasł czytaj więcej..

Aktualności
1544

Bajkowe Lazurowe Wybrzeże. Ostatnia, niezapomniana wycieczka w kończącym się roku szkolnym

W dniach 11-17 czerwca grupa uczniów ILO wraz z opiekunem p. Marią Mościńską uczestniczyła w wycieczce na Lazurowe Wybrzeże we Francji. Po drodze uczniowie mieli okazję zwiedzić znane włoskie miasto - Weronę - osławioną przez dzieło Szekspira "Romeo ... czytaj więcej..

Aktualności
263

Piękno roztoczańskiej krainy. Warsztaty ekologiczne w ramach projektu WFOŚiGW

12 czerwca w Gimnazjum nr 1, w klasie 2D zostały przeprowadzone warsztaty ekologiczne o Roztoczu. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu ekologicznego, finansowanego przez WFOŚiGW w Lublinie. Gimnazjaliści poznawali wiadomości o specyfice ter czytaj więcej..

Aktualności
374

Świetna międzypokoleniowa zabawa. Turniej w Boule 2018

W dniach 14-15 czerwca odbył się IV Międzypokoleniowy Turniej w Boule o Puchar Burmistrza Miasta Świdnik. Organizatorem było MCUS w Świdniku. Do zawodów zgłosiło się 12 drużyn: Miejskie Centrum Profilaktyki, II LO, Polski Związek Emerytów Rencistów i... czytaj więcej..

Aktualności
586

Mamy wicemistrzostwo w województwie w siatkówce plażowej!

12 czerwca odbył się Finał Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. Zawody rozegrano na obiektach sportowych Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. W finałach wystartowało 6 drużyn, które uplasowały się n czytaj więcej..

Aktualności
307

Obejrzeli "Balladę o Wołyniu"

14 czerwca nauczycielka historii p. E. Derek zabrała uczniów na ważną i trudną lekcję historii. W Miejskim Ośrodku Kultury wystąpił Teatr „Nie Teraz” z Tarnowa w spektaklu „Ballada o Wołyniu” w reżyserii Tomasza Żaka. Jest to pierwsze w kraju widowis czytaj więcej..

Aktualności
313

Karoliny Domańskiej „AUTOPORTRET, CZYLI PORTRET WŁASNY”

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu wystosowało w marcu zaproszenie do udziału w czwartej edycji konkursu plastycznego "Autoportret, czyli portret własny". Organizatorzy konkursu podkreślali, że młodzi twórcy mają niecodzienną możliwość wypowiedz... czytaj więcej..

Aktualności
437

Rekordowy czas wypełniania PIT-a w 9 minut!

7 czerwca odbyła się w I Liceum kolejna edycja konkursu dla pierwszoklasistów "Wypełnij PIT-a po terminie". Jego organizatorem jest nauczyciel przedsiębiorczości p. B. Dutkowski. Miło nam ogłosić, że zwycięzcą został Miłosz Lipiński, uczeń klasy 1... czytaj więcej..

Aktualności
433

Tydzień Konstytucyjny. Zajęcia z edukacji prawniczej

5 czerwca w gościliśmy w ILO adwokata p. Magdalenę Nowak, specjalizującą się w prawie konstytucyjnym, cywilnym i rodzinnym, która przeprowadziła warsztaty z licealistami w ramach zajęć rozszerzonych z wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie dowiedzieli si... czytaj więcej..

Aktualności
255

Kolejny medal w siatkówce plażowej. Chłopaki też na podium

Kolejne wieści z rozgrywek w piłkę siatkową plażową dotarły do nas 5 czerwca z Chełma. Nasza para (Krystian Suryś i Krystian Gryglicki) zdobyła brąz. Chłopcy wykazali się dużą determinacją, aby stanąć na podium. Po drodze do półfinału, pomimo niez... czytaj więcej..

Aktualności
538

Złoto i awans w piłce plażowej

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi woda, plaże i chillout. Tym bardziej więc przedwakacyjny sukces naszych dziewczyn w piłce siatkowej plażowej jest bardzo „na czasie”. Mowa o podopiecznych p. L. Grobel-Wiśniewskiej, Darii Nowick... czytaj więcej..

Aktualności
1497

Bo Dzień Dziecka trwa cały rok …

5 czerwca po rocznych testach matematycznych społeczność Bronka świętowała zasłużony Dzień Dziecka. Piknik integracyjny rozpoczął się meczem koszykówki Nauczyciele i Absolwenci kontra Uczniowie, który po zaciętej walce wygrali Starsi. Sędzią był p. Z... czytaj więcej..

Aktualności
631

Warto żyć i warto wierzyć w ludzi. VI Uliczny Happening za nami

30 maja uczniowie I LO należący do koła psychologicznego pomagali w organizacji VI Ulicznego Happeningu organizowanego przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stację Świdnik II”. Celem imprezy było przybliżenie informacji na temat zaburzeń psychicznych, a ... czytaj więcej..

Aktualności
551

Zapierająca dech w piersiach Noc Kultury 2018

Tradycją stało się, że młodzież z koła dziennikarskiego bierze każdego roku udział w lubelskiej Nocy Kultury. W tym roku to kulturalne wydarzenie przypadało z 2 na 3 czerwca – i stało się okazją do świętowania Dnia Dziecka dla zmysłów i wyobraźni. ... czytaj więcej..

Aktualności
615

Niezapomniany urok Pragi, Skalnego Miasta i Wrocławia

W dniach 28 - 30 maja 2018r. młodzież z klas drugich pod opieką nauczycielek Elżbiety Derek, Jolanty Kołodziejczyk, Doroty Grymuzy i Bożeny Piskor wzięła udział w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Pragi, Wrocławia oraz Skalnego Miasta. Uczniowie ... czytaj więcej..

Aktualności
311

Ekologia wokół nas. Akcja streetartowa w Bronku

30 maja uczniowie klasy 2D z nauczycielką biologii p. A. Dudek pozostawili na chodnikach Świdnika ekologiczne hasła. W ten sposób rozpoczęła się realizacja kolejnych działań w ramach projektu ekologicznego finansowanego przez WFOŚiGW w Lublinie. D... czytaj więcej..

Aktualności
534

Przedszkolaki będą trzymać dobrą formę

24 maja, w ramach akcji „Trzymaj dobrą formę”, zostały przeprowadzone zajęcia dla dzieci z przedszkola „Kubuś Puchatek”. Uczennice klasy 2d, Nikola Sitkowska i Weronika Serafin, wraz z opiekunkami, panią Agnieszka Dudek i panią Katarzyną Paszko, przy czytaj więcej..

Aktualności
238

Zapracowani biolodzy z Bronka

Po raz kolejny już p. A. Dudek oraz uczennice klasy 2D, Nikola i Weronika, spotkały się z uczniami Gimnazjum nr 1 na warsztatach biologicznych. 24 maja gościła ich klasa 3A , a 25 maja klasa 3D. Uczniowie wzięli udział w pogadance dotyczącej budowy i... czytaj więcej..

Aktualności
929

Wygrały Włochy, Rosja i Holandia. Projekt EuroLicealiada 2018

25 maja po raz czternasty w ILO odbył się projekt edukacyjny Eurolicealiada. W 14 edycji tej imprezy wzięło udział 12 zespołów z klas pierwszych i drugich. Uczniowie mieli za zadanie w sposób ciekawy i kreatywny zaprezentować wybrany przez siebie kra czytaj więcej..

Aktualności
732

Uroczyste rozstrzygnięcie XIII Powiatowego Konkursu Historycznego „Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości”

Konkursy politologiczne i historyczne są tradycją ILO. W tym roku tematem przewodnim XIII edycji konkursu, który odbył się 25 kwietnia było „Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Patronat honorowy objęli nad nim Starosta Powiatu Świdnicki... czytaj więcej..

Aktualności
499

Sąd otwarty dla licealistów

23 maja uczniowie z zajęć rozszerzonych z wiedzy o społeczeństwie mogli zwiedzić Sąd Rejonowy w Świdniku. Młodzież miała możliwość zobaczyć, jak funkcjonuje sąd, gdzie interesanci mogą się zgłaszać ze swoimi sprawami, jak wygląda sala rozpraw sądowyc czytaj więcej..

Aktualności
1067

Trzymaj dobrą formę. Projekt z zakresu dietetyki i zdrowia psychicznego

23 maja w ILO po raz pierwszy został zrealizowany projekt „Trzymaj dobrą formę”. Ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowych zachowań żywieniowych, dbałości o rozwój intelektualny i psychiczny oraz aktywnego wypoczynku. W B czytaj więcej..

Aktualności
2462

Uczniowie Bronka na Digital Youth Forum

17 maja 2018 uczniowie Patrycja Duda P, Paulina Jones, Adrian Kwiatkowski, Paweł Rasiński, Wojtek Sarnowski, Kuba Smarzewski, Joachim Wałęga, Kuba Wieczorek i Julka Żurek oraz ich nauczyciel informatyki p. Łukasz Run wzięli udział w corocznej ogólnop czytaj więcej..

Aktualności
2458

Drzwi Otwarte „Bronka”. Do zobaczenia we wrześniu

17 maja I LO otworzyło drzwi dla gimnazjalistów. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Bronka odkrywali przed trzecioklasistami nie tylko ciekawostki naukowe ale także atmosferę ILiceum. Gimnazjaliści mogli dokonywać operacji na otwartym sercu, sprawdzić czytaj więcej..

Aktualności
556

Sobota na Roztoczu czyli o kolejnym projekcie kółka geograficzno - turystycznego

Sobotę 5 maja uczniowie z kółka geograficzno -turystycznego spędzili aktywnie ze swoim opiekunem p. A. Kuną na pięknym Roztoczu. Podczas krótkiego ale intensywnego wyjazdu miłośnicy turystyki mieli okazję podziwiać Rezerwat "Nad Tanwią" gdzie możemy ... czytaj więcej..

Aktualności
1623

Nic nie może niestety wiecznie trwać … Pożegnaliśmy maturzystów

Było wzruszająco i sentymentalnie, a momentami śmiesznie. Na uroczystej akademii 27 kwietnia pożegnaliśmy uczniów klas trzecich. W tych pięknych chwilach maturzystom towarzyszyli starosta powiatu świdnickiego Dariusz Kołodziejczyk, wicestarosta Walde... czytaj więcej..

Aktualności
767

Plaża, fontanna, jacuzzi, basen, park, a nawet lądowisko dla helikopterów – uczniowie Bronka uczyli się planować przestrzeń

24 kwietnia w I Liceum odbyły się warsztaty w ramach projektu pt. „Moja idealna szkoła” organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Planistów „SmartCity” Wydziału Geografii i Nauk o Ziemi UMCS. Projekt powstał z inicjatywy opiekuna koła – dr Dagmary K czytaj więcej..

Aktualności
828

Komu potrzebna jest historia?

1891 – 1918 … Minęło 227 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazj w ILiceum jak co roku młodzież i nauczyciele wzięli udział w uroczystej akademii upamiętniającej wydarzenie sprzed lat. Uczniowie klas 1A i 1A1 rozpoczęli przedstawienie od do czytaj więcej..

Aktualności
691

Powiatowy Konkurs Historyczny w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

25 kwietnia odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny. Tematem tegorocznej XIII edycji było „Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. W naszej szkole gościliśmy gimnazjalistów z gimnazjum nr 1 i nr 3 w Świdniku oraz gimnazjum w Trawnikach. czytaj więcej..

Aktualności
281

Wszystko o procesie sądowym i pracy sędziego. Lekcja „na żywo” w sądzie

25 kwietnia uczniowie uczestniczący w zajęciach rozszerzonych z wiedzy o społeczeństwie odwiedzili Wydział Karny Sądu Okręgowego w Lublinie. Rozprawa niestety była dosyć krótka, ponieważ nie stawił się jeden z oskarżonych w sprawie przemytu papierosó czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 96

1lo-logo

I LO im. W. Broniewskiego

21-040 Świdnik ul. Okulickiego 13

tel./fax (+48) 81 751 57 13
numery wewnętrzne:
33 - Dyrektor
34 - Księgowość
35 - Psycholog szkolny
36 - Pokój nauczycielski
37 - Wicedyrektor
38 - Biblioteka szkolna
39 - Nauczyciele WF
40 - Pielęgniarka szkolna

tel. komórkowy
507 087 816

e-mail: dyrektor@1lo.swidnik.pl
e-mail: sekretariat@1lo.swidnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 I LO im. W . Broniewskiego

projekt: Cedrowa.pl