W styczniu odbył się w naszej szkole Konkurs Idiomów w Językach Obcych. Do udziału w konkursie przystąpiła rekordowa liczba 93 uczniów z 11 szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Świdniku, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku,  Gimnazjum nr 1 w Świdniku, II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Świdniku, I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku, Zespołu Szkół w Piaskach, Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku, Zespołu Placówek Oświatowych im. Stefana Batorego w Biskupicach, Zespołu Szkół im. Heleny Babisz w Bystrzejowicach Pierwszych, ZS nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku oraz Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi. Prezentujemy wyniki:

 

KATEGORIA JĘZYK ANGIELSKI

SZKOŁY PODSTAWOWE Z ODDZIAŁAMI GIMNAZJALNYMI

  1. Mateusz Mielnicki – ZS w Bystrzejowicach Pierwszych -  I miejsce
  2. Krystian Chyliński - SP w Mełgwi – II miejsce
  3. Gabriela Kopczyńska – SP nr 3 w Świdniku oraz  Natalia Miłosz - SP nr 5 w Świdniku – III miejsce ex aequo
  4. Jakub Mendzelewski – SP w Mełgwi - wyróżnienie

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

  1. Aleksandra Giza – II LO w Świdniku – I miejsce
  2. Kacper Śliwa – I LO w Świdniku – II miejsce
  3. Zuzanna Ślęp – I LO w Świdniku - III miejsce
  4. Filip Staniak – I LO w Świdniku - wyróżnienie

KATEGORIA JĘZYK NIEMIECKI

  1. Wiktoria Serafińczuk ( 50 p.)  II LO – I miejsce
  2. Paulina Wawszczak (49 p.) II LO – II miejsce
  3. Oliwia Czechowska ( 46 p.) – I LO – III miejsce
  4. Magdalena Maciąg ( 44,5p.) – SP3 - wyróżnienie
  5. Sylwia Cichosz ( 44,5p.) – II LO - wyróżnienie

KATEGORIA JĘZYK HISZPAŃSKI

  1. Weronika Melian ( 38/38 p.)  I LO – I miejsce
  2. Zuzanna Ślęp (37,5 p.) I LO – II miejsce
  3. Iga Wójcik ( 37 p.) – SP  5 – III miejsce
  4. Małgorzata Molenda – ( 34 p.) – ILO - wyróżnienie
  5. Barbara Fotyga – ( 34 p.) – SP 5- wyróżnienie
  6. Natalia Kosiarska ( 34 p.) – ILO- wyróżnienie
  7. Arkadiusz Woźniak – ( 34 p.) – ILO- wyróżnienie

KATEGORIA JĘZYK ROSYJSKI

  1. Witalis Danilecki – ( 21 p.) – ZS w Piaskach – I miejsce
  2. Daniel Sznajder – (20 p.) – I LO – II miejsce

KONKURS PLASTYCZNY W JĘZYKU ROSYJSKIM

  1. Patrycja Przytuła - ZS w Piaskach – I miejsce

KONKURS PLASTYCZNY W JĘZYKU ANGIELSKIM

  1. Kaja Błaszczak - SP nr 3 w Świdniku – I miejsce
  2. Anna Maria Li – PCEZ – II miejsce
  3. Wiktoria Ciostek – I LO w Świdniku – III miejsce
  4. Kinga Czubak – I LO w Świdniku - wyróżnienie
  5. Justyna Romanek – SP nr 3 w Świdniku - wyróżnienie
  6. Natalia Jacak - ZS nr 1 W Świdniku - wyróżnienie
  7. Blanka Wiśniewska – ZS w Bystrzejowicach Pierwszych - wyróżnienie
  8. Natalia Piątkiewicz – SP nr 5 w Świdniku - wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy laureatom i informujemy, że uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbędzie się w naszym liceum podczas Dnia Języków Obcych 29 kwietnia 2019r. Dziękujemy serdecznie za pracę w komisjach konkursowych nauczycielom: p. M. Stępień, p. P. Abramowiczowi, p. D. Grymuzie, p. B. Piskor, p. M. Chwedoruk-Fil oraz p. M. Wytrzyszczewskiej.